ساعات کاری

ساعت 9 صبح الی 23 شب

شماره تماس

021-77808045

جراحی ایمپلنت یا کاشت دندان

(به صورت نقد و اقساط)

قبل از انجام ایمپلنت
امروزه ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزین شدن دندان از دست رفته و راه حل مناسب در مقابل مشکل بی دندانی است. ایمپلنت دندانی یک روش دائمی و جایگزین مناسب به جای قرار دادن دندان مصنوعی برای مشکل از دست رفتن دندان است که این راهکار نیز مشکلات خاص خود را داشت و آنچنان که باید رضایت بیمار را جلب نمیکرد. ایمپلنت دندانی یکی از بهترین راهکارها درمقابل از دست دادن دندان است که در آن فرد به راحتی میتواند به دندان جایگزین شده عادت کند و کارهای روزمره خود را انجام دهد. ایمپلنت یک روش توصیه شده توسط پزشکان در بهترین دندانپزشکی در شرق تهران و مجهزترین دندان پزشکی در شرق تهران است.
ساختمان تشکیل دهنده ایمپلنت
ایمپلنت دندان (کاشت دندان) چیست؟ | ایمپلنت اقساطی در شرق تهران
اگر بخواهیم در مورد ایمپلنت دندان بگوییم، به این صورت است که یک ریشه به شکل پیچ یا فیکسچر (Fixture) است که از جنس تیتانیوم ساخته شده و نقش ریشه مصنوعی دندان را در فک دارد. اندازه‌های فیکسچر به اندازه ابعاد پایه یک دندان واقعی و طبیعی است، که توسط ابزار و دستگاه‌های بسیار دقیقی ساخته و به‌جای ریشه طبیعی در داخل استخوان فک دهان قرار داده می‌شود. در دندان طبیعی تاج یا (Abutment) بر روی روکش ایمپلنت که از قبل قرار داده شده است سوار می‌شود.
ساختمان تشکیل‌دهنده ایمپلنت
ایمپلنت از سه بخش تشکیل شده است:
1) فیکسچر (پایه یا پست ایمپلنت)
2) اباتمنت (ابزار مورد استفاده در اتصال میان فیکسچر به تاج دندان)
3) تاج دندان یا پروتز
مراحل ایمپلنت دندان
مراحل ایمپلنت دندان | بهترین دندانپزشکی شرق تهران
مرحله اول: جراحی و کاشت ایمپلنت که در این مرحله ایمپلنت در جای خالی دندان ازدست‌رفته و درون استخوان فک قرار می‌گیرد. در این مرحله 4 تا 6 ماه زمان لازم است تا استخوان و ایمپلنت با هم جوش بخورند.
مرحله دوم: قرار دادن تاج دندان؛ در این مرحله با عکس‌برداری از دندان، فرآیند ایمپلنت‌گذاری به تأیید جراحی مرحله دوم خواهد رسید. در این مرحله انجام عملیات به‌مراتب نسبت به جراحی اول ساده‌تر است و فقط با ایجاد برشی در لثه سر ایمپلنت مشخص می‌شود، تا روی آن یک قطعه فلزی گرد یا هیلینگ‌کپ قرار گیرد و لثه را از ایمپلنت جدا کند. این قطعه فلزی نقش یک ترمیم‌کننده را ایفا می‌کند و به بافت لثه نیز کمک می‌کند. بعد از 15 روز که لثه ترمیم شد، این قطعه فلزی برداشته می‌شود و یک اباتمنت داخل ایمپلنت برای جای‌گذاری تاج دندان قرار داده می‌شود.
مزایای ایمپلنت دندان
مزایای ایمپلنت دندان چیست؟ | ایمپلنت اقساطی در مجهزترین دندانپزشکی شرق تهران
ظاهر طبیعی: با کاشت ایمپلنت ظاهر دندان نسبت به یک دندان مصنوعی طبیعی‌تر و مرتب‌تر است، و چون ایمپلنت به استخوان فک پیوند می‌خورد، به‌عنوان یک دندان طبیعی و دائمی نیز محسوب می‌شود.
توانایی تکلم بهتر: درحالی‌که فرد از دندان مصنوعی استفاده می‌کند، ممکن است هنگام صحبت کردن دندان در دهان او جابه‌جا شود و گفتار نیز با مشکل روبه‌رو شود، اما در ایمپلنت یک دندان اصلی جایگزین دندان ازدست‌رفته می‌شود و در طول روز نیز نیازی به جابه‌جایی و تنظیم در دهان را نخواهد داشت.
غذا خوردن راحت‌تر: همان‌طور که گفتیم، ایمپلنت نقش یک دندان واقعی و ثابت را در دهان ایفا می‌کند و چون این دندان‌ها به فک جوش خورده و متصل هستند، در هنگام غذا خوردن همانند یک دندان طبیعی عمل جویدن را انجام می‌دهند.
هماهنگ با دیگر دندان‌ها: دندان‌های ایمپلنت‌شده به‌راحتی و بدون هیچ‌گونه بریج دندان در کنار دیگر دندان‌های طبیعی قرار خواهند گرفت و سلامت کامل دندان و دهان را حفظ می‌کنند. در ایمپلنت به‌راحتی می‌توان همانند دیگر دندان‌های طبیعی، دندان ایمپلنت‌شده را مسواک زد.
دوام بالا: حفظ دندان‌های ایمپلنت‌شده دقت و مراقبت بیش‌تری می‌خواهد و اگر به خوبی به ایمپلنت توجه شود، دوام زیادی خواهند داشت.
ایمپلنت مناسب چه افرادی است
ایمپلنت دندان مناسب چه افرادی است؟
 • افراد دارای ویژگی‌های زیر می‌توانند از ایمپلنت به جای دندان‌های کشیده شده استفاده کنند.
 • افرادی که بیش از یک دندان خود را از دست داده‌اند.
 • افرادی که استخوان فک آن‌ها رشد کامل کرده است.
 • افرادی که استخوان زیادی برای ایمن ساختن عمل ایمپلنت دارند.
 • افرادی که بافت دهانی آنها سالم است.
 • افرادی که نمیتوانند/نمیخواهند از دندان‌های مصنوعی استفاده کنند.
منع انجام ایمپلنت برای افرادی با مشخصات زیر:
 • افرادی که فک آن‌ها هنوز به اندازه کافی رشد نکرده است.
 • بانوان باردار
 • افراد سیگاری که بر اثر استعمال بیش از حد سیگار ممکن است پیوند استخوان و ترمیم بافت طبیعی با مشکل مواجه شود و احتمال موفق بودن را کاهش دهد.
 • افراد معتاد و افراد الکلی
 • افراد دارای بیماری‌های خاص مانند دیابت، هموفیلی، فشار خون بالا و ….
 • افرادی که سابقه پرتو درمانی در ناحیه گردن و سر بوده‌اند.
 • افرادی که دندان قروچه می‌کنند چون احتمال شکستن ایمپلنت وجود دارد.
 • افرادی که دارای سابقه استفاده از داروهای استروئید و کورتون هستند.
نکات مهم قبل از ایمپلنت
نکات مهمی که قبل از انجام ایمپلنت دندانی باید بدانید:
انتخاب یک دندانپزشک مورد اعتماد برای ایمپلنت | بهترین دندانپزشکی در شرق تهران
بهتر است برای کاشت دندان و انجام ایمپلنت عجله نداشته باشید و با دقت و حوصله به دنبال یک مرکز و دندانپزشک خوب باشید و تا قبل از انجام ایمپلنت سؤالات خود را از پزشک معالج خود بپرسید.
زمان ایمپلنت
در مدت زمان انجام ایمپلنت و قرار دادن پیچ ایمپلنت درون استخوان فک که معمولاً بین 2 تا 4 ماه و در بعضی شرایط تا 6 ماه است باید صبر کنید تا استخوان اطراف ایمپلنت شکل بگیرد و فرایند رشد، پوشاندن و جایگزینی استخوان انجام شود.
عدم ایجاد آسیب به استخوان فک
جنس ایمپلنت از تیتانیوم است که سازگار با بدن است و در بدن به‌صورت خنثی عمل می‌کند. این جنس هیچ‌گونه ضرر و اثری منفی‌ای در بدن ندارد و به سرعت جذب استخوان فک می‌شود. همچنین ایمپلنت از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری می‌کند.
عمل پیوند ایمپلنت به فک یک فرایند انجام جراحی در دندانپزشکی است، که در محیط استریل‌شده صورت می‌گیرید. میزان درد در ایمپلنت بسیار کم‌تر از سایر جراحی‌های دهانی است و با رعایت توصیه‌های پزشک مربوط بدون ناراحتی پایان می‌پذیرد.
انجام-ایمپلنت-در-4-مرحله-صورت-می‌گیرد
انجام ایمپلنت در 4 مرحله صورت می‌گیرد:
 • برنامه ریزی برای طرح درمان
 • قراردادن و جایگذاری ایمپلنت
 • قرار دادن روکش
 • دقت در مراقبت‌های بهداشتی
قبل از انجام ایمپلنت اقدامات لازم را انجام دهید
اگر داروهای مربوط به رقیق کردن خون (وارفارین یا آسپرین) را استفاده می‌کنید تحت نظر و مشورت پزشک معالج خود از 3 تا 5 روز قبل از عمل جراحی استفاده آن‌ها باید قطع شود و قبل از عمل باید دو قرص ژلوفن 400 میلی گرم نیز استفاده شود.
سه روز قبل از انجام عمل ایمپلنت دهانشویه کلرهگزیدین را در نوبت سه بار در روز در دهان بچرخانید و تا یک ساعت هیچ غذایی میل نکنید.
با مشورت و تجویز پزشک انتی بیوتیک مصرف کنید.
5 روز بعد از کاشت ایمپلنت تورم در ناحیه ایمپلنت شده طبیعی است.

به اشتراک بذارین:

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *