" /> فرق کامپوزیت و لمینیت - تفاوت کامپوزیت و لمینیت - بهترین کلینیک دندانپزشکی شرق تهران
فرق کامپوزیت و لمینیت

فرق کامپوزیت و لمینیت

فرق کامپوزیت و لمینیت

داشتن دندان های سفید و یکدست یکی از مهم ترین عناصر در زیبایی صورت محسوب می شود. اما بیشتر افراد از داشتن آن ها به طور کامل و با هم محروم هستند. امروزه با پیشرفت های وسیع در حرفه دندان پزشکی، می توان با استفاده از روش های مختلفی از داشتن دندان های سفید و یکدست بهره مند  شد. از انواع این روش ها می توان به روکش های زیبایی، لمینیت و کامپوزیت ها اشاره داشت. از پر طرفدار ترین روش های زیبایی دندان ها، استفاده از روش کامپوزیت و لمینیت است. یکی از بیشترین سوالات افرادی که قصد استفاده از این روش ها را دارند، این است که تفاوت کامپوزیت و لمینیت چیست؟ در ادامه به آشنایی با فرق کامپوزیت و لمینیت خواهیم پرداخت.

فرق کامپوزیت و لمینیت
فرق کامپوزیت و لمینیت

فرق کامپوزیت و لمینیت در چیست؟

  1. نحوه اجرا:

    اولین فرق کامپوزیت و لمینیت، نحوه اجرای متفاوت آن ها است. کامپوزیت های ونیر معمولا در یک جلسه توسط دندان پزشک بر روی دندان ها انجام می شود. که با توجه به تعداد دندان ها، زمان جلسه می تواند متفاوت باشد. از آنجایی که دکتر دندان پزشک در همان لحظه و بر روی دندان ها مواد کامپوزیت را می سازد. باید کاملا با زیبایی و آناتومی شناسی دندان ها آشنایی داشته باشد.

به همین دلیل یکی از فرق کامپوزیت و لمینیت در این است که درمان کامپوزیت در یک جلسه چند ساعته انجام می شود. و درمان لمینیت معمولا دو تا سه هفته زمان می برد. لمینیت ها می توانند درمان مناسبی برای رنگ نا مناسب دندان ها، شکستگی ها و نا مرتبی دندان ها باشند. نحوه اجرای آن به این صورت است که در یک جلسه قالب گیری دندان ها صورت می گیرد. و با توجه به فرم و رنگ انتخابی بیمار، به لابراتوار داده می شود و پس از آماده شدن روی دندان بیمار می چسبند.

فرق کامپوزیت و لمینیت
فرق کامپوزیت و لمینیت
  1. جنس:

    از دیگر فرق کامپوزیت و لمینیت جنس آنهاست. کامپوزیت ها از جنس مواد ترمیمی است که برای درمان معمول دندان در مطب ها مورد استفاده قرار می گیرند. لمینیت ها معمولا از جنس نوعی سرامیک هستند. که توسط لابراتوار ها ساخته می شود.

  2. میزان مقاومت:

    یکی دیگر از فرق کامپوزیت و لمینیت دندان، میزان مقاومت متفاوت آن هاست. از آنجایی که جنس لمینیت ها سرامیکی می باشد، میزان مقاومت آن ها در برابر کامپوزیت های ونیر بیشتر است. همچنین درخشندگی و میزان استحکام لمینیت ها به نسبت کامپوزیت ها بسیار بالا تر است. لمینیت ها تقریبا خیلی کم دچار تغییر رنگ و نیاز به ترمیم پیدا می کنند. اما کامپوزیت ها معمولا پس از مدتی دچار تغییر رنگ می شوند. که ممولا هر شش ماه یکبار باید ترمیم شوند تا به رنگ اولیه خود باز گردند.

فرق کامپوزیت و لمینیت
فرق کامپوزیت و لمینیت

هزینه کامپوزیت و لمینیت چقدر است ؟

فرق کامپوزیت و لمینیت که در انتخاب آن ها تاثیر بسیار زیادی می­گذارد، تفاوت هزینه آن ها می باشد. معمولا به دلیل استحکام و عمر مفید بالا تر لمینیت ها، قیمت نسبتا بالا تری از کامپوزیت ها دارند. و شاید قیمت مناسب کامپوزیت ها از مزایای این روش از زیبایی دندان محسوب شود. به طور کلی لمینیت ها از هر نظر به جز هزینه نسبت به کامپوزیت ها برتری دارند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس