" /> عوارض جرم گیری دندان - کلینیک دندانپزشکی سبز - دندانپرشکی رسالت - دندانپزشکی نارمک
عوارض جرم گیری دندان

عوارض جرم گیری دندان

آشنایی با عوارض جرم گیری دندان

کسانی قصد جرم گیری دندان دارند،بهتر است قبل از انجام این کار اطلاعات خود را در رابطه با این موضوع افزایش دهند تا بعد ها با انجام جرم گیری دچار مشکل نشوند ،زیرا برخی از این مشکلات بسیار جدی می‌باشند و در طولانی مدت نیز اثر آنها باقی خواهد ماند. از شایع ترین عوارض جرم گیری دندان ایجاد حساسیت و آسیب های می‌باشد که ممکن است به ریشه ی دندان هم صدمه بزند.

بهترین و عاقلانه ترین کار آن می‌باشد که شما قبل از اقدام به جرم گیری به یک پزشک معتبر مراجعه کنید تا او تشخیص دهد که آیا دندان های شما توانایی تحمل جرم گیری را دارد و یا خیر و حتما در مورد عوارض جرم گیری دندان نیز از پزشک مورد نظرتان مشورت بخواهید تا او به شما کمک کند که بهترین انتخاب را داشته باشید و روش های مراقبتی همچون استفاده از خمیر دندان های مخصوص برای بعد از جرم گیری را به شما معرفی کند.

آمار

بر اساس آمار بدست آمده در سال های اخیر،مشاهده شده است که حدود ۸۰درصد کسانی که به پزشک برای جرم گیری دندان مراجعه میکنند نتیجه ی مطلوبی بدست می آورند اما ۲۰درصد دیگر حتما باید در ابتدا با عوارض جرم گیری دندان آشنا شوند.

به عنوان یک قاعده ی کلی می‌توان گفت که کسانی که دارای دندان های زرد رنگ هستند نتیجه ی بسیار مطلوب تری نسبت به کسانی که دارای دندان های قهوه ای رنگ هستند بدست می آورند.

لکه های تیره رنگی که اصولا در روی دندان ها در نتیجه ی مصرف موادی مانند سیگار و یا تتراسایکلین بوجود می آیند اصولا حتی پس از جرم گیری نیز تغییر نخواهند داشت و فقط ممکن است عوارض جرم گیری دندان همچون حساسیت لثه را برای فرد به دنبال داشته باشند.

بهترین راهکار آن است که شما به توصیه های پزشک متخصصان عمل کنید و این حقیقت را قبول کنید که معمولا لکه های تیره با جرم گیری دندان بر طرف نخواهند شد و یا اگر شما از جمله کسانی باشید که لثه های حساسی داشته باشید یا مینای دندان های تان دچار فرسودگی باشند،حتما عوارض جرم گیری دندانها را در نظر داشته باشید و تا حد امکان از انجام آن ممانعت کنید.

عوارض جرم گیری دندان
عوارض جرم گیری دندان

عوارض جرمگیری دندان را جدی بگیرید!

از شایع ترین و فراگیرترین عوارض جرم گیری برای تمامی افراد ،سوزش و درگیری لثه و حتی گاهی زبان فرد می‌باشد.

در اکثر افرادی مشکل جدی خاصی ندارند ممکن است این مشکلات در طی ۲_۳ روز برطرف شود اما اگر این مشکل بیشتر از ۴روز ادامه داشت حتما آن را جدی بگیرید.

جالب است بدانید که حساسیت دندان ها اصولا در نتیجه ی قرار گرفتن مینای دندان در تماس با مواد سفید کننده ایجاد میشود،افرادی که مینای دندان آنان آسیب پذیر است بهتر است عوارض جرمگیری دندان را میله ای ساده نپندارند که این مسئله بعد ها ممکن است آسیب های غیر قابل جبران را بوجود آورد.

از مهم ترین عوارض جرم گیری دندان که باعث میشود تا بسیاری از پزشکان این روش را رد کنند،از بین رفتن لایه ی غنی از پروتئین دندان ها می‌باشد که در نتیجه ی تماس با محصولات سفید کننده ای همچون پراکسید هیدروژن،بروز میکند.

در برخی از موارد نیز مشاهده شده است که غلظت هیدروژن بالای مواد سفید کننده باعث سوختگی غشا و بافت نرم لثه میشود و گاهی نیز ممکن است این سوختگی تا گلو و معده فرد نیز پیش برود.

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس