" /> ویژگی مسواک خوب - کلینیک دندانپزشکی سبز - مجهزترین کلینیک شرق تهران
ویژگی مسواک خوب

ویژگی مسواک خوب

اهمیت شناخت ویژگی مسواک خوب

بهتر است همه ی افراد برخی از نکات ساده بهداشتی را رعایت کنند تا بعد ها دچار مشکل نشوند. یکی از ساده ترین نکاتی که مرتبط با بهداشت دهان و دندان است و باعث پیشگیری از بیماری های دهان و دندان میشود،استفاده از یک مسواک مناسب است. شناخت ویژگی مسواک خوب و تهیه ی آن می تواند بسیاری از بیماری ها و هزینه های درمانی احتمالی را کاهش دهد و باعث جلوگیری از درد های شدید و به هدر رفتن وقت افراد شود. شاید اکنون این سوال برای شما پیش آید که دقیقا مسواک ایده آل چه چیزهایی باید داشته باشد و تا چه میزان اهمیت دارد؟

ویژگی مسواک خوب
ویژگی مسواک خوب

آشنایی با ویژگی مسواک خوب

۱_اولین نکته ای که در مورد ویژگی مسواک خوب میتوان به آن اشاره کرد،وجود رشته های نایلونی می‌باشد که بتواند دندان ها را به خوبی تمیز کند.

۲_بهتر است تمام رشته های تشکیل دهنده مسواک ،کاملا نرم و متوسط باشند تا احتمال آسیب به لثه کاهش پیدا کند.

۳_از ویژگی مسواک ایده آل برای هر فرد آن است که کاملا متناسب با دهان افراد در سنین مختلف باشد،به همین دلیل نیز مسواک کودکان اصولا کوچکتر از مسواک بزرگسالان می‌باشد و به طور میانگین طول آنان دو سانتیمتر می‌باشد.

حتما به این نکته توجه داشته باشید که مهم ترین ویژگی مسواک خوب از نظر اندازه ی آن برای هر فرد متفاوت می‌باشد اما در حالت کلی بهتر است که مسواک آنقدر بزرگ نباشد که در هنگام شستشوی دهان فرد تسلطی بر نحوه مسواک زدن خود نداشته باشد و آنقدر هم کوچک نباشد تا افراد نتوانند دندان های خود را به خوبی تمیز کنند.

۴_جالب است بدانید که مسواک های که سری پخ دارند و بیانی بهتر موهای آنان گرد می‌باشد دارای ویژگی مسواک ایده آل می‌باشند و اگر الیاف آنان در عرض۳-۴ودرطول ۱۰-۱۲باشد و الیاف آنان هم نرم باشند جز با کیفیت ترین مسواک ها و مورد تایید دندانپزشکان می‌باشند.

چند  ویژگی مسواک خوب

چند  ویژگی مسواک خوب

۱_یکی از مهم ترین ویژگی مسواک ایده آل ،از بین بردن پلاک دندان می‌باشد.

پلاک دندان دقیقا همان ماده زرد رنگ و میکروبی می‌باشد که با کشیدن ناخن بر سطح دندان،نمایان میشود.

پلاک دندان در برخی از موارد نیز بیرنگ می‌باشند و حالت بسیار چسبنده ای نیز دارند.هنگامیکه باکتری های دهان و غذا با بزاق ترشح شده افراد در هنگام غذا خوردن،ترکیب میشوند به سطح دندان می‌چسبند و یا در لابه لایه دندان ها جمع می‌شوند.

از ویژگی مسواک خوب آن است که الیاف آن نه آنقدر سفت باشند که به لثه و دیواره ی دهان ضربه بزنند و نه آنقدر نرم باند که توانایی تمیز کردن دندان ها از باقیمانده و تکه های ادارات نداشته باشند.

فراموش نکنید که مسواک هایی با الیاف بیش از حد زبر ممکن است به مرور زمان باعث به وجود آمدن ساییدگی و یا حتی خراب شدگی بر سطح دندان شود و یا حتی در برخی موارد ریسک پوسیدگی دندان را نیز بالا میبرد.

۲-بیشتر پزشکان توصیه میکنند که افراد از مسواک دستی استفاده کنند و مورد استعمال مسواک برقی را کمتر کنند،زیرا از مهمترین ویژگی مسواک ایده آل تمیز کردن تمام حفره ها و قسمت های داخلی و بیرونی دندان می‌باشد که مسواک برقی کمتر این مورد را شامل میشود.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس