" /> لمینیت - کلینیک دندانپزشکی سبز

لمینیت (Laminate)

لمینت دندان

لمینت دندان ( لامینت ) یا ونیر, لایه ای از مواد هم رنگ دندانی است که برای اصلاح فرم, بد رنگی , شکل , طول دندان و یا بستن فاصله ی بین دندانی و حتی برای اصلاح شکستگی ها و لب پریدگی هایی دندانی استفاده می شود.لمینت به صورت شیت های نازکی روی سطح دندان قرار می گیرد (مثل ناخن مصنوعی است که روی ناخن قرار می گیرد ) و ایراد های دندان را می پوشاند.
لمینت توسط متخصص و دندان پزشک زیبایی به دو صورت روی دندان کار می شود:
۱- دندان پزشک دندان را تا حد یک میلی متر تراش می دهد به صورتی که به عاج دندان آسیبی نرسد و سپس لمینت را می چسباند. ( این روش بیشتر برای لمینت های سرامیکی استفاده می شود)
۲- دندان پزشک زیبایی بدون تراش دادن دندان لمینت را می چسباند. ( این روش بیشتر در لمینت های کامپوزیتی استفاده می شود)

لمینت کامپوزیتی
لمینت های کامپوزیتی مواد همرنگ دندانی هستند که غالبا در مطب ساخته می شود و نهایتا در یک یا دو جلسه ( با توجه به وسعت کار , بد فرمی ها و فواصل باز دندانی و… ) روی دندان چسبانده می شوند.این لمینت از جنس پلیمر است. به همین خاطر در بسیاری از کشورها ی دنیا از این نوع لمینیت به عنوان ترمیم های پلاستیکی یاد می شود.
هزینه ی لمینت های کامپوزیتی پایین تر از لمینت های سرامیکی هستند و نیاز به تراش کمتری بر روی دندان نیز دارند.( گاهی حتی نیاز به تراش نیست)

لمینت های سرامیکی
لمینت های سرامیکی هم همان طور که اسم شان هم پیداس از جنس سرامیک هستند و در لابراتور ساخته می شوند.
قیمت این نوع از لمینت ها از لمینت کامپوزیتی بالاتر بوده و همچنین مقاومت بالاتری هم نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارد. همچنین زیبایی بیشتری دارند و حتی در طول زمان دچار تغییر رنگ نمی شوند.

Call Now Buttonتماس