" /> عمر مسواک - کلینیک دندانپزشکی سبز - دندانپزشکی نارمک - دندانپزشکی تهرانپارس
عمر مسواک

عمر مسواک

شیوه ی تعیین عمر مسواک

مسلما همه ی شما با این موضوع آشنایی دارید که نباید دائما از یک مسواک در مدت زمانی طولانی استفاده کرد و عمر مسواک مسئله ی بسیار با اهمیتی در سلامت و بهداشت دهان و دندان می‌باشد.

عمر مسواک در حقیقت به تعداد دفعات استفاده ی شما از مسواک تان بستگی دارد و این موضوع از جمله مواردی می‌باشد که دندانپزشکان بسیار بر آن تاکید می‌کنند.

یکی از راه هاییکه شما میتوانید با استفاده از آن تشخیص دهید که آیا عمر مسواک شما تمام شده است یا خیر آن است که به موهای مسواک تان دقت کنید که آیا شروع به خم شدن مرده آمد یا خیر.

ناگفته نماند که هنگامی که موهای مسواک شروع به خم شدن می کنند دیگر مسواک توانایی تمیز کردن موثر دندان ها را ندارد و باید مسواک دیگری را جایگزین آن کرد.

طبق اعلامیه ی انجمن دندانپزشکی آمریکا در سال های اخیر به طور یک قاعده ی کلی می‌توان گفت که میانگین عمر مسواک برای کسانی که در روز دو بار مسواک میزنند ،سه ماه است و کسانی که روزی یک بار مسواک می زنند بهتر است که ر ۶_۵ماه مسواک خود را تعویض کنند.

یکی دیگر از روش های که با استفاده از آن می‌توان عمر مسواک را تعیین کرد آن است که بعد از اتمام مسواک زدن زبانتان را روی سطح دندان هایتان بکشید تا متوجه شوید که آیا احساس تمیز بودن دارید یا خیر،اگر این احساس در شما ایجاد نشد و احساس کردید که هنوز جرم دندان های تان به طور کامل از میان نرفته است،بهتر است تا سریعا برای تعویض آن اقدام کنید.

عمر مسواک
عمر مسواک

اهمیت شناسایی عمر مسواک

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در نتیجه ی پژوهشی که در سال ۲۰۱۵توسط گروهی از متخصصان اروپایی انجام شد ،این مسئله بیان شد که سطح مسواک ها محیط مناسبی برای انباشت باکتری ها و میکروب ها می‌باشد و اگر در طولانی مدت از یک مسواک استفاده کرد و موارد بهداشت دهان و دندان را به طور کامل رعایت نکرد،ممکن است خطرناک ترین باکتری ها و ویروس ها بر روی  سطح مسواک جمع شوند،زیرا این محیط مرطوب ولایت لایه بوده و برای رشد و تکثیر آنان بسیار مناسب است.

این گروه از پزشکان برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی توصیه کرده اند که علاوه بر اهمیت به عمر مسواک،بعد از استفاده از آن در جایی به طور ایستاده قرار دهید تا به مرور زمان خشک شود و تعدادی از باکتری های سطح آن نیز از بین برود.

این تصور غلط را کنار بگذارید که درپوش مسواک ها می‌توانند عمر مسواک را افزایش دهند،بلکه این درپوش های پلاستیکی با ایجاد محیط مرطوب تر وباعث جدی تر شدن خطر باکتری و بوجود آمدن قارچ بر روی سطح مسواک میشوند و سلامت انسان را به خطر می اندازند.

بهترین شیوه برای افزایش عمر مسواک آن است که اجازه دهید مسواک شما در محیطی قرار گیرد که هوا در جریان باشد و آن را به صورت ایستاده در مکانی معین قرار دهید.

توجه داشته باشید که توجه به عمر مسواک باعث افزایش سلامت دهان و بهداشت فردی شما میشود.

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس