" /> ویژگی خمیر دندان خوب - کلینیک دندانپزشکی سبز - دندانپزشکی نارمک - دندانپزشکی رسالت
ویژگی خمیر دندان خوب

ویژگی خمیر دندان خوب

بررسی ویژگی خمیر دندان خوب

در ابتدا برای بررسی کامل ویژگی خمیر دندان خوب باید انواع آن را شناخت تا با اطلاعات جامع و کاملی دست به انتخاب زد.

شما باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که برخی از اجزا در اغلب گونه های خمیر دندان مشترک هستند و وجود آنها به منزله ی استاندارد بودن آن خمیر دندان می‌باشد.

این مشترکات که میتوان به عنوان ویژگی خمیر دندان خوب به آنان اشاره کرد به شرح زیر می‌باشند.

۱_مواد لایه بردار:

مواد لایه بردار در تمامی انواع خمیر دندان اصولا از کربنات کلسیم و سیلیکات ها تشکیل میشود که در نتیجه ی تماس آنان با دندان ،باکتری ها و غذاهای باقی مانده در لا به لای دندان به راحتی از دندان جدا میشوند.

۲_هومکتانت ها:

از مهمترین ویژگی خمیر دندان با کیفیت آن می‌باشد که حتما در ترکیب آن هومکتانت وجود داشته باشد تا ضمن حفظ رطوبت کامل مواد خمیر دندان،مدت عمر مفید خمیر دندان بیشتر شود و در مدت زمان کمی خشک نشود و حالت مرطوب بودن خود را حفظ کند.

۳_صخیم کننده ها و قوام دهنده:

بعضی از جلبک های دریایی که دارای مولکول های چسبنده می‌باشند و یا صمغ گیاهان مواد ضخیم کننده خمیر دندان را تشکیل  میدهند.

۴_دترجنت ها:

مسلما همه ی ما به کفی که در هنگام مسواک زدن از دهان خارج می‌شود دقت کرده ایم،این کف ناشی از وجود موادی به نام دترجنت می‌باشند که اصولا از سدیم سولفات تشکیل میشوند.

ویژگی خمیر دندان خوب
ویژگی خمیر دندان خوب

نکاتی در مورد چگونگی شناسایی ویژگی خمیر دندان خوب

۱ توجه داشته باشید که خمیر دندان شما حتما نشان تایید سازمان های بهداشتی و انجمن های علمی دندانپزشکی را داشته باشد تا بعد ها دچار مشکل نشوید.

۲_از خرید خمیر دندان هایی که ویژگی خمیر دندان خوب و مواد تشکیل دهنده ضروری را دارند پرهیز کنید ،زیرا در این مواقع علاوه بر آنکه ممکن است این خمیر دندان ها باعث بهبود و پاکیزگی دندان شما نشوند،با وجود برخی از مواد سمی که درون ترکیبات آنها وجود دارد باعث آسیب زمینهای دندان شما و پوسیدگی آن میشوند.

۳ قبل از اقدام به خرید خمیر دندان به نیاز و سلیقه ی خودتان و خانواده تان دقت کنید.

در حالت کلی خمیر دندان های که دارای فلوراید می‌باشند از لحاظ کیفی ویژگی های خمیر دندان خوب را دارد و برای مصرف روزانه پیشنهاد میشود.

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه مند به مواد طبیعی هستید و دوست دارید خمیر دندان شما از مواد طبیعی تشکیل شده باشد،حتما به دنبال خمیر دندان های بروید که سازمان های بهداشتی و انجمن های معتبر آن را تایید کرده باشند.

ناگفته نماند که خمیر دندان های حاوی فلوراید برای کودکان خیلی مناسب نمی‌باشند و خمیر دندان های با رایحه و اسانس میوه برای آنان گزینه بهتری است.

۴_از مهم ترین ویژگی خمیر دندان با کیفیت آن است که بوی زننده و یا نامطبوعی نداشته باشد،این نکته قابل ذکر است که در اینجا منظور از بو نامطبوع ،بوی فلوراید یا رایحه نعنا نمی باشد بلکه برخی از بوهای زننده که نشان از فاسد شدن خمیر دندان می‌باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس