Sedation

دندانپزشکی در خواب (سدیشن) چیست؟ | دندانپزشکی بیهوشی در شرق تهران

ترس از دندانپزشکی یک ترس طبیعی است که افراد بسیاری در سراسر دنیا دچار فوبیای دندانپزشکی هستند. گاهی اوقات این ترس مانع همکاری با دندانپزشک شده و به دنبال آن عدم درمان دارای عوارض ناخوشایندی برای سلامت فرد خواهد داشت.در راستای این اختلال، دندانپزشکان راه جدیدی به نام سدیشن  (دندانپزشکی در خواب) را ارائه داده‌اند که فرد در هنگام درمان به خواب عمیق رفته و متوجه هیچ یک از مراحل درمان نخواهد شد. در ادامه انواع روش‌های سدیشن و دندانپزشکی در خواب را در بهترین دندانپزشکی شرق تهران و مجهزترین دندانپزشکی در شرق تهران را برای شما خواهیم گفت
سدیشن دندانپزشکی

دندانپزشکی در خواب (سدیشن) چگونه انجام میشود؟ | دندانپزشکی در خواب شرق تهران

سدیشن شیوه‌ای است که به آن کنترل ترس و اضطراب می‌گویند که با استفاده از داروهای سدیشن آرامبخش، فرد به خواب عمیق می‌رود و وقتی بیدار می‌شود از لحظه درمان اطلاعی ندارد و چیزی به خاطر نمی‌آورد. دندانپزشکی در خواب (سدیشن) توسط متخصصین بیهوشی و پزشک متخصص دندانپزشکی در خواب انجام می‌شود. داروهای سدیشن مورد تایید FDA هستند. بنابراین اگر نگران خطرات سدیشن هستید یا عوارض سدیشن هستید باید بدانید که عوارض خطرناکی ندارند، اما لازم است قبل از انجام اینکار با پزشک خود در مورد داروهای آرامبخش و داروهایی که مصرف کرده‌اید مشورت کنید تا در روش درمان دندانپزشکی در خواب (سدیشن) تداخل دارویی وجود نداشته باشد.
دندانپزشکی در خواب

سدیشن در چندین بخش متفاوت عمل می‌کند | مراکز سدیشن در تهران

  • سدیشن حداقل (مینیمال) : در این روش بیمار بیدار اما راحت و کاملا ریلکس است.
  • سدیشن یا دندانپزشکی در خواب، آگاه و متوسط : بیمار توانایی درست صحبت کردن را ندارد و ممکن است برخی از مراحل کار را به خاطر نیاورد.
  • سدیشن عمیق : بیمار اگاه نیست اما خواب هم نیست.
  • بیهوشی کامل : بیمار کاملا نا آگاه است.
بخش های سدیشن

سدیشن برای چه افرادی مناسب است؟ | دندانپزشکی در خواب شرق تهران

دندانپزشکی در خواب (سدیشن) مناسب افرادی است که از دندانپزشکی می‌ترسند و اضطراب آنها مانع همکاری با دندانپزشک برای درمان می‌شود.
افرادی که تحمل و آستانه درد پایینی دارند.
دندان های فوق حساسی دارند.
نمی‌توانند روی صندلی دندانپزشکی بنشینند.
رفلکس حلقی دارند.
پروسه درمان طولانی دارند.
کودکانی که از دندانپزشکی می‌ترسند و روی صندلی دندانپزشکی نمی‌نشینند نیز در این مواقع با استفاده از نیتروژن اکسید تزریقی و آرام بخش خوراکی که برای او خطری ندارد استفاده می‌شود.
چه افرادی به دندانپزشکی در خواب نیاز دارند

مزایای درمان با دندانپزشکی در خواب (سدیشن) | مرکز سدیشن در شرق تهران

  • در روش سدیشن درمان در جلسات کمتری انجام می‌گیرد.
  • در درمان با سدیشن حتی درمان طرح لبخند نیز بدون استرس و ناراحتی انجام می‌شود.
  • از بین رفتن ترس و استرس، در درمان با سدیشن یکی از بزرگترین مزیت‌های این روش است.
  • به دلیل حفظ آرامش بیمار مراجعه و درمان به صورت مرتب انجام شده و دندان‌ها کمتر دچار آسیب می‌شوند.
مزایای دندانپزشکی در خواب

توصیه های لازم قبل از درمان دندانپزشکی در خواب (سدیشن)

بیمار باید قبل از سدیشن توسط دندانپزشک معالج کاملا معاینه شود و در صورت وجود سابقه درمانی مربوط به گذشته یا حال کاملا مورد بررسی قرار گیرد. بیمارانی که دچار شرایط خاص مانند آپنه خواب، مشکلات قلبی یا چاقی مفرط و … هستند، لازم است قبل از درمان سدیشن یا دندانپزشکی در خواب با دندانپزشک مربوطه مشورت کنند. بیمار قبل از سدیشن نباید از غذای سنگین استفاده کند و قبل از آن نیز با پزشک در مورد مواد غذایی مصرفی خود مشورت کند.

توصیه قبل از سدیشن

توصیه های بعد از سدیشن | مراکز دندانپزشکی با بیهوشی در تهران

بعد از سدیشن بیمار بعد از ۳ الی ۴ ساعت هوشیاری کامل خود را به دست می‌آورد و لازم است تا ۳ ساعت بعد از اتمام درمان نیز کارهایی که نیاز به هوشیاری کاملا دارد را انجام دهد و حدود ۱۰ ساعت بعد از درمان از انجام ورزش و برنامه‌های سنگین و پرتحرک اجتناب کند. در سدیشن دندانپزشکی با استفاده از استانداردها و تجهیزات پیشرفته در بهترین دندانپزشکی شرق تهران همراه با تجویز دارو می‌توانید از انواع خدمات دندانپزشکی در محیط آرام و درمان بدون ترس بهره مند شوید.

توصیه های بعد از سدیشن

سدیشن دندانپزشکی در کلینیک دندانپزشکی سبز