بخش پروتز دندان کلینیک دندانپزشکی سبز

بخش پروتز دندان نوعی بخش زیبایی در دندانپزشکی و در شاخه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی محسوب می‌شود که به عنوان بخش ساخت روکش دندان و یا ساخت دندان مصنوعی نیز شناخته می‌شود.
در شرایطی ساخت پروتز دندان برای رفع نقص های دندان و برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می‌گیرد. اصلاح ظاهر دندان، پر شدن جای خالی دندان و رفع ایرادات ظاهری دندان ها در بخش پروتز انجام می‌شود.
پروتز به دو بخش پروتز ثابت و متحرک تقسیم بندی میشود:
پروتز ثابت : شامل استفاده از روکش دندان برای ترمیم دندان های شکسته و آسیب دیده، بریج دندان، اینله و آنله جهت بازسازی تاج دندانی و روکش ایمپلنت. استفاده از روکش دندان جهت کمک به استحکام دندان بعد از درمان عصب کشی دندان نیز در قسمت پروتز ثابت است.
پروتز متحرک : که به آن دندان مصنوعی نیز می‌گویند که قابلیت جا به جایی در دندان را دارد. پروتز متحرک شامل بخش های پلاستیکی و فلزی می‌شود.
در کلینیک دندانپزشکی سبز، انواع پروتز ثابت و متحرک توسط متخصص پروتز دندان بصورت کاملا تخصصی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام داده می‌شود. جهت تعیین وقت ویزیت با متخصص پروتز دندان می‌توانید با پذیرش کلینیک دندانپزشکی سبز تماس بگیرید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.
بخش پروتز دندان