بهترین دندانپزشک اطفال در تهران

حفظ سلامت دهان و دندان از کودکی یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن دقت شود، هرگونه مشکل دندانی در آینده بیماری و عوارض گوناگونی را در پی دارد. یکی از عوامل بازدارنده کودکان نسبت به مراجعه به دندانپزشک، ترس از محیط و صداهای دندانپزشکی و بعد از آن به وجود آمدن فوبیای دندانپزشکی در کودک است. یافتن بهترین دندانپزشک اطفال توسط والدین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. که چرا که اولین تجربه ویزیت می‌تواند باعث ایجاد احساس خوشایند یا برعکس احساس ترس درکودک شود.

متخصص دندانپزشکی اطفال

 برای یافتن بهترین دندانپزشک اطفال باید نکاتی را در نظر بگیرید:

بهتر است اولین مراجعه کودک قبل از موارد اورژانسی و برای چکاپ عادی دندان‌ها باشد و اقدامی روی دندان ها صورت نگیرد. در نتیجه می‌توانید رفتار و نحوه تعامل کودک با محیط و پزشک را بسنجید.
درمان باید در محیط آرام و با استفاده از تکنیک های مخصوص توسط دندانپزشک انجام شود، همچنین ارائه وسایل و جوایز تشویقی موجب همکاری کودک با پزشک می‌شود.
در شرایطی گاهی نیاز است برای کودکانی که دچار وحشت از دندانپزشکی هستند و روی صندلی نمی‌نشینند، از روش های سدیشن برای کاهش استرس کودکان به کار رود.
دندانپزشکی کودکان

بهترین زمان مراجعه به دندانپزشکی اطفال چه موقع است؟

بهترین زمان مراجعه به دندانپزشکی اطفال در سن 2 سالگی است. چرا که دندان ها معمولا در خطر پوسیدگی هستند. مسواک زدن و رعایت بهداشت دندان ها نیز در این سن دشوار است.
کودکانی که در زمان رویش دندان های شیری هستند، دچار خارش لثه و لثه‌های ملتهب هستند که والدین برای کنترل آن از وسایل و داروهای خوراکی تجویز شده توسط متخصص دندانپزشک اطفال استفاده می‌کنند.
دندانپزشک متخصص اطفال برای پیشگیری از مشکلات دندانی در سن‌های پایین تر روش‌هایی مانند فیشور سیلانت و فلوراید تراپی را تجویز می‌کند و در کنار آن مشاوره های نگهداری از دندان و تغذیه مناسب را به والدین ارائه می‌دهد.
دندانپزشک متخصص کودکان

درمان های مورد نیاز کودکان توسط دندانپزشک اطفال

کودک از سن نوزادی تا نوجوانی نیازمند مراقب و درمان هایی است که باید توسط دندانپزشک اطفال انجام شود:
 • معاینه و بررسی دهان نوزاد و ارزیابی احتمال پوسیدگی دندان
 • ارائه مشاوره هنگام مواجه با عاداتی مثل مکیدن شصت دندان قروچه و یا استفاده از پستانک
 • ترمیم پوسیدگی ها
 • ارزیابی رشد طبیعی دندان ها
 • روکش دندان شیری
 • بر طرف کردن درد، عفونت لثه کودکان یا عفونت دندان
 • عصب کشی دندان کودک

ارائه آموزش های لازم به والدین توسط بهترین دندانپزشک اطفال

 • ارائه توضیحات و راهنمایی های لازم در خصوص مراقبت از دندان کودک
 • آموزش لازم جهت مراقبت از دندان های نوجوانان
 • ارائه توضیحات لازم در خصوص استفاده صحیح از مسواک و نخ دندان
 • اموزش حین رویش دندان های شیری و مراقبت از آنها و همچنین مراقبت از دندان های دائمی
دندانپزشک متخصص اطفال
اهمیت بهداشت و مراقبت از دندان‌های کودکان مسئله ای بسیار جدی و مهم است، بنابراین لزوم چکاپ‌های دوره ای تاثیر مستقیمی بر سلامت دندان و دهان کودکان در بزرگسالی نیز دارد.
.
با مراجعه به کلینیک سبز، مجهزترین مرکز در شرق تهران، می‌توانید دندان‌های کودک خود را از رویش دندان شیری تا دندان دائمی توسط بهترین دندانپزشک اطفال در تهران مورد معاینه و درمان قرار دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *