بخش پاتولوژی کلینیک دندانپزشکی سبز

علم آسیب شناسی زخم های دهانی و شاخه پاتولوژی بیماری های دهان یکی از مهم ترین و اساسی ترین شاخه های پزشکی است که به شناخت نوع بیماری و آسیب موجود در بدن می‌پردازد. بیماری های دهان از شایع ترین بیماری های عفونتی هستند که برای شناخت آن‌ها از نوع ضایعه موجود در دهان نمونه گیری می‌شود و سپس در آزمایشگاه پاتولوژی و با انجام آزمایشات گوناگون به بررسی زخم و شناخت نوع باکتری، قارچ و یا ویروس موجود در بافت توسط متخصص بیماری و زخم های دهانی پرداخته می‌شود. علم آسیب شناسی بیماری های دهان فک و صورت نقش مهمی را در شناخت نوع بیماری موجود در دهان، لثه و زبان ایفا می‌کند. به دنبال شناخت آسیب موجود در دهان، انواع بیماری های دهانی که شامل سرطان زبان، سرطان دهان و بیماری های لثه است مشخص و درمان می‌شود.
اهمیت شناخت به موقع بیماری های دهان و یا پیشگیری از به وجود آمدن انواع ضایعات دهانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در صورت مشاهده زخم و یا توده مشکوک در دهان و وجود زخم هایی که در طولانی مدت تا دو هفته بهبود نیافته اند و یا با مشاهده توده مشکوک و زخم های سفید رنگ در دهان بهتر است هرچه زودتر توسط متخصص بیماری های دهانی معاینه شوید.
توجه داشته باشید که اغلب این نشانه ها ضایعات و علائم سرطان دهان نیستند اما تشخیص زودهنگام ضایعات دهانی میزان موفقیت در درمان و از بین بردن بیماری را افزایش می‌دهد.
با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی سبز، درمان بیماری و زخم های دهانی را توسط متخصص آسیب شناسی ضایعات دهان و پاتولوژیست بیماری های دهان (دکتر علی لطفی) بصورت کاملا تخصصی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام دهید. جهت تعیین وقت ویزیت با بهترین متخصص بیماری و ضایعات دهان در تهران با پذیرش کلینیک دندانپزشکی سبز تماس بگیرید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.
متخصص بیماری های دهانی
متخصص ضایعات دهانی