بهترین سن برای ارتودنسی کودکان

بهترین سن ارتودنسی کودکان

یکی از مهمترین نکات در راستای حفظ سلامت دهان و دندان مراجعه منظم به دندانپزشکی از سنین کودکی است. با مراجعه منظم و چکاپ‌های دوره‌ای از زمان کودکی، می‌توان مشکلات دهان و دندان را از همان ابتدا و قبل از بد تر شدن بیماری درمان کرد. یکی از همین مشکلات می‌تواند بهم ریختگی دندان‌ها و یا مشکلات فکی باشد که در این صورت باید توسط متخصص ارتودنسی  وضعیت دندان‌ها و فک مورد بررسی قرار گیرد. در این میان سؤال اصلی این است که بهترین سن برای ارتودنسی کودکان از چه سنی است؟ در ادامه با پاسخ این سؤال توسط بهترین متخصص ارتودنسی در شرق تهران با ما همراه باشید…

سن ارتودنسی در کودکان

ارتودنسی; درمانی برای تمامی سنین

طبق توصیه‌های انجمن ارتودنسی آمریکا، کودکان بهتر است از سنین ۷ سالگی علاوه بر مراجعه منظم به دندانپزشک متخصص کودکان، توسط دندانپزشک متخصص ارتودنسی کودکان نیز ارزیابی دندانی شوند تا هرچه زودتر در جهت رفع مشکلات فکی و یا درمان ناهنجاری‌های دندان ها اقدام شود.

مرتب کردن دندان‌ها و به عبارت دیگر صاف شدن دندان‌ها با انواع ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در هر سنی قابل انجام و امکان‌پذیر است، اما بهتر است ارتودنسی از سنین کودکی انجام شود. ارتودنسی از سنین کودکی موجب می‌شود تا از آسیب‌های جدی و درمان‌های پیچیده، طولانی و پر هزینه جلوگیری شود.

بهترین سنی که برای ارتودنسی کودکان در نظر گرفته شده از چه سنی است؟

پاسخ این سؤال کاملاً بسته به میزان ناهنجاری دندان‌ها و مشکلات فکی دارد. سن مناسب شروع ارتودنسی معمولاً در پسران از ۹ سالگی و دختران از ۸ سالگی است اما ممکن است با توجه به مشکلات خاص فکی، لازم باشد درمان ارتودنسی را زودتر شروع کرد، بنابراین مراجعه منظم به متخصص ارتودنسی یکی از اقدامات لازم در جهت حفظ سلامت دندان‌ها و چکاپ‌های منظم ارتودنسی است.

نکته قابل توجه این است که اگر درمان به موقع ارتودنسی پشت گوش انداخته شود و در زمان مناسب برای ارتودنسی دندان مراجعه نکنید ممکن است هنگامی که دندان‌ها می‌توانند با روش ارتودنسی متحرک مرتب شوند، با پشت گوش انداختن والدین نسبت به مراجعه به موقع دیگرنتیجه بخش نباشد و نیاز به جراحی فک توسط پزشک متخصص جراحی فک و صورت باشد، در نتیجه ی تمامی این گفتار‌ها، با مراجعه به موقع به متخصص ارتودنسی و چکاپ منظم دندان‌ها توسط دندانپزشک کودکان می‌توان از درمان‌های سخت‌تر و پر هزینه‌تر جلوگیری کرد.

ارتودنسی کودکان درد دارد؟

سؤال بسیاری از مراجعه‌کنندگان یا والدین برای شروع درمان ارتودنسی کودک خود این است که آیا ارتودنسی کودکان درد دارد؟ خیالتان راحت، هنگام شروع درمان و به اصطلاح هنگامی که متخصص ارتودنسی شروع به چسباندن براکت ارتودنسی و بستن اورینگ ارتودنسی می‌کند، کودک هیچگونه درد و ناراحتی را احساس نمی‌کند.

احساسی که عموم از آن به عنوان درد ارتودنسی می‌گویند زمانی است که چند ساعت بعد از اتمام چسباندن براکت‌ها، کمی احساس ناراحتی برای فرد ایجاد شود که کاملاً طبیعی است.

حداکثر سن برای ارتودنسی | بهترین سن برای ارتودنسی کودکان

همانطور که گفته شد درمان ارتودنسی هیچگونه محدودیت سنی ندارد و نمی‌توان گفت حداکثر سن برای ارتودنسی چه سنی است. تا زمانی که فرد دارای لثه و استخوان فک سالم است می‌توان برای رفع ناهنجاری دندان‌ها و مرتب کردن دندان‌ها با انواع روش‌های ارتودنسی اقدام کرد.

ولی در زمانی که تحلیل رفتگی استخوان فک و یا تحلیل لثه وجود دارد، درمان ارتودنسی نمی‌تواند نتیجه بخش باشد و باید در کنار آن از درمان‌های جراحی فک یا پیوند استخوان یا پیوند لثه استفاده کرد.

هزینه ارتودنسی کودکان | بهترین سن برای ارتودنسی کودکان و هزینه آن

هزینه نهایی ارتودنسی دندان با توجه به ناهنجاری و بهم ریختگی دندان‌ها و بعد از معاینه و ارزیابی توسط متخصص ارتودنسی مشخص می‌شود. قیمت ارتودنسی کودکان نیز مانند هزینه ارتودنسی در بزرگسالان به صورت اقساطی و ماهانه بعد از چکاپ وضعیت حرکت دندان‌ها توسط متخصص ارتودنسی مشخص می‌شود.

هزینه ارتودنسی دندان

مطالب بیشتر

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *