از بین بردن خطوط گردن

از بین بردن چین و چروک های زیرگردن

چهره یکی از اولین و برجسته‌ترین فاکتور‌ها در برخورد اول است. پوست صورت مرکزی است که تمامی مراقبت‌های پوستی مانند انواع کرم‌ها، لایه بردار‌ها و درمان‌های ضد پیری و انواع روش‌های جوانسازی روی آن انجام می‌شود. در این میان عضوی از چهره است که معمولاً نادیده گرفته می‌شود و کوچکترین اختلالی در ظاهر آن روی زیبایی چهره نیز تأثیر بسیاری دارد اما ممکن است رسیدگی به آن را پشت گوش انداخته باشید. معمولاً با دیدن پوست گردن افراد می‌توانید سن آنها را تخمین بزنید، زیرا پوست نازک این ناحیه به تدریج ممکن است دچار چین و چروک‌هایی شود که چهره را پیرتر نمایان کند. در این نوشته قصد داریم روش‌های درمانی مناسب و کاربردی در جهت از بین بردن خطوط زیر گردن را به شما توضیح دهیم و به پاسخ سؤال ” برای از بین بردن چروک گردن چه باید کرد ” برسیم. با ما همراه باشید.

از بین بردن خطوط گردن
پوست نازک گردن به تدریج ممکن است دچار چین و چروک هایی شود که چهره شما را پیرتر نمایان کند

علت خطوط روی گردن چیست؟

پوست گردن ظریف است و نسبت به سایر نواحی بدن دارای میزان کلاژن کمتری است، به همین علت ممکن است بیشتر دچار افتادگی و چین و چروک شود. هرچه کلاژن‌ سازی کمتر و میزان از دست رفتن کلاژن بیشتر باشد، خاصیت ارتجاعی پوست نیز به همان میزان کمتر شده و دچار آویزان شدن، شل شدن، افتادگی و چین و چروک می‌شود.

افزایش سن یکی از دلایل به وجود آمدن چین و چروک‌های بسیاری روی پوست گردن شما است. عوامل متعدد دیگری نیز باعث پیری و چروک شدن پوست گردن شما می‌شوند که شامل موارد زیر است:

 • افزایش وزن
 • افزایش سن
 • مصرف دخانیات و الکل
 •  تغییرات هورمونی
 • قرارگرفتن طولانی مدت زیر نور آفتاب
  ثابت ماندن سر در مدت طولانی

روش‌های درمانی برای از بین بردن چین و چروک گردن

درمان و از بین بردن خطوط گردن به روش‌های مختلف و متفاوتی تقسیم می‌شوند. بسیاری افراد انجام ورزش برای از بین بردن چروک گردن را امتحان کرده‌اند، بسیاری دیگر نیز بهترین ماسک برای چروک گردن را استفاده کرده‌اند، اما با پیشرفت تکنولوژی روش‌های درمانی بسیاری برای لیفت پوست گردن وجود دارد که می‌توان به کمک آن‌ها جوانسازی پوست گردن را انجام داد.

راه‌های از بین بردن چروک گردن بصورت تهاجمی و غیر تهاجمی هستند که در ابتدا باید توسط پزشک متخصص پوست معاینه شوید تا روش مؤثر و مناسب پوست شما با توجه به میزان شل شدگی و افتادگی پوست گردن، در جهت جوانسازی و لیفت پوست گردن در جهت درمان قطعی چروک گردن برای شما تجویز شود.

بهترین روش از بین بردن خطوط گردن در ابتدا با توجه به میزان افتادگی پوست گردن برای شما انجام می‌شود، اگر خطوط روی گردن در سطح کمتری باشد می‌توان با روش‌های غیر تهاجمی با تزریق بوتاکس برای پوست گردن و هایفوتراپی پوست گردن توسط پزشک متخصص پوست باعث از بین رفتن خطوط افقی گردن و از بین رفتن چروک زیر گردن شد.

روش‌های درمانی برای از بین بردن خطوط گردن

 • جوانسازی پوست گردن با تزریق بوتاکس:  با استفاده از تزریق بوتاکس در قسمت‌های خاص و عضلات خاص گردن می‌توان باعث رفع افتادگی و از بین بردن خطوط زیر گردن شد. علاوه بر پوست گردن پوست صورت را نیز می‌توان با روش بوتاکس جوان کرد.
 • مزوتراپی: روشی که به وسیله آن می‌توان با استفاده از محلولی که حاوی ویتأمین‌ها، موادمعدنی و‌ امینواسید‌های مناسب و تقویت‌کننده پوست است فرآیند کلاژن‌سازی را تسریع بخشید و خطوط گردن را از بین برد.
 • از بین بردن چروک زیر گردن با تزریق ژل: تزریق ژل در این ناحیه باعث از بین رفتن خطوط عمیق گردن و پر کردن گردن شده و چین و چروک ها را از بین می‌برد. تزریق ژل می‌تواند به عنوان یک روش دائمی برای درمان قطعی چروک گردن در برخی افراد محسوب شود.

بوتاکس برای زیر گردن

سخن پایانی

در کلینیک سبز می‌توانید تمامی اقدامات درمانی و زیبایی در حوزه سلامت و زیبایی پوست و مو را با بهترین و با تجربه‌ترین پزشک متخصص پوست در کنار تیم کاملی از دستیار‌ها و همچنین پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و دستگاه‌های روز دنیا با اطمینان کامل انجام دهید. برای تعیین وقت و مشاوره با ما در تماس باشید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.

مطالب بیشتر

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *