مراحل پاکسازی پوست

پاکسزی پوست صورت

پوست سالم، صاف و یکدست بخشی از زیبایی طبیعی چهره محسوب می‌شود که رسیدگی به سلامت آن امری مهم است. این روز‌ها با توجه به عوامل مختلف خارجی مانند آلودگی هوا، غذای ناسالم، استرس و یا مصرف برخی از دارو‌ها، ممکن است پوست صورت دچار تغییراتی مثل به وجود آمدن انواع جوش‌ها، تیرگی و کدر شدن پوست، به وجود آمدن لک‌های پوستی و غیره شود. پاکسای پوست صورت یکی از مهمترین اقدامات مراقبتی پوست است که توصیه شده توسط پزشک متخصص پوست نیز می‌باشد. انجام مراحل پاکسازی پوست با دقت و بصورت اصولی می‌تواند به خوبی سلامت پوست را تأمین کند. در ادامه نحوه انجام پاکسازی پوست و همچنین مراحل پاکسازی پوست را بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

منظور از پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست به تمامی روش ها و اقدامات لازم جهت مراقبت از پوست و برای داشتن پوستی سالم گفته می‌شود. مراحل پاکسازی پوست با اهداف متفاوتی انجام می‌شود:

 • پاکسازی سطح پوست از هرگونه آلودگی و چربی
 • از بین بردن و حذف سلول های مرده روی پوست
 • آبرسانی پوست و بهبود گردش خون در سطح پوست و تغذیه آن

انجام روش ها و مراحل پاکسازی پوست به منظور از بین بردن آلودگی های منافذ پوست باعث شادابی شده و از پیری پوست جلوگیری می‌کند. مراحل پاکسازی پوست باید توسط متخصص پوست و با هدف جوانسازی یا درمانی پوست و به شکل اصولی انجام شود.

پاکسازی پوست چگونه انجام می‌شود؟

در ابتدا باید پوست شما توسط پزشک متخصص پوست از نظر نوع پوست (خشک، چرب، مختلط، نرمال یا حساس) مورد بررسی قرار گیرد. در این مرحله انواع مشکلات پوستی مثل جوش های سرسیاه، جوش های سر سفید، لک های روی پوست و … مورد بررسی قرار می‌گیرند. بعد از آن درمان پاکسازی مناسب پوست شما، توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. در فرآیند پاکسازی و در مرحله اول پاکسازی پوست، باید در ابتدا سطح پوست شما با یک شوینده ملایم از تمامی مواد آرایشی و مواد مختلف استفاده شده پاکسازی شود. در روند مراحل پاکسازی پوست، تمامیِ سلول های مرده و انباشته شده روی پوست صورت از بین می‌روند. با این عمل دسترسی عمیق به پوست آسان شده و فرآیند تغذیه و آبرسانی برای پوست موثر و بهتر خواهد بود. در ابتدا با توجه به نوع پوست و خشک یا چرب بودن آن، از بخور استفاده می‌شود تا پوست کمی مرطوب و نرم گردد. سپس فرآیند حذف سلول های مرده روی پوست انجام می‌شود.

پاکسازی پوست

مراحل پاکسازی صورت به صورت حرفه‌ای به شکل مراحل زیر است:

 1. اولین مرحله از مراحل پاکسازی پوست؛ بررسی نوع و جنس پوست توسط پزشک متخصص پوست
 2. استفاده از بخور برای نرم شدن پوست
 3. لایه‌برداری سطح پوست برای از بین بردن سلول‌ای مرده
 4. باز کردن منافذ پوست
 5. ماساژ پوست جهت بهبود جریان خون
 6. استفاده از ماسک‌های مخصوص پوستی در جهت رفع مشکلات پوستی؛ یکی دیگر از مراحل پاکسازی پوست
 7. استفاده از سرم‌ها و تونر‌های متفاوت درمانی
 8. درمان انواع جوش‌های پوستی، درمان انواع التهابات پوست به کمک نور‌های مخصوص LED

<yoastmark class=

اگر شما هم به زیبایی و سلامت پوست خود اهمیت می‌دهید، برای مشاوره و تعیین وقت با ما در تماس باشید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *