جراحی دهان، فک و صورت تخصصی در شرق تهران

جراحی فک و صورت در نارمک

جراحی دهان، فک و صورت و تمام درمان های تخصصی مربوط به ناحیه صورت دهان و دندان را میتوانید در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز از مشاوره تا درمان توسط بهترین جراح دهان، فک و صورت در شرق تهران همراه با پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا انجام دهید.

قطعا افرادی را دیده اید که دچار برخی از ناهنجاری های فکی هستند که در چهره شان کاملا مشخص است، مثل نامتناسب بودن فک، عقب یا جلو بودن فک، انحراف فک و یا دیگر اختلالات فکی. هرگونه ناهنجاری فکی موجب بروز مشکلات بسیاری برای فرد و زندگی روزمره او میشود، مثل ایجاد اختلال در گفتار، اختلال در غذا خوردن، اختلال در تنفس و … که طبیعتا تمامی این مشکلات میتواند در اعتماد به نفس او نیز اثرات منفی را ایجاد کند.

اما خبر خوب اینکه تمامی این عارضه ها قابل درمان هستند و به وسیله جراحی دهان، فک و صورت میتوانید اختلالات متعدد فکی را در این حیطه وسیع از دندانپزشکی انجام دهید. برطرف کردن تمامی مشکلات مربوط به ظاهر فک و صورت، چه از نظر درمانی و چه از نظر زیبایی، بر عهده پزشک جراح فک و صورت است.

جراحی دهان، فک و صورت

چرا جراحی دهان، فک و صورت اهمیت دارد؟

جراحی دهان فک و صورت یک حیطه تخصصی در دندانپزشکی است که به اصلاح مشکلات و عملکرد فک و عدم انطباق صحیح فک ها و تماس دندان ها روی هم میپردازد. جراحی فک موجب بهبود عملکرد جویدن، صحبت کردن، تنفس و سلامت دندان ها میشود. زمانی که فکِ بالا و پایین به درستی روی هم قرار میگیرند و دندانها در جای مناسب خود تماس دارند، میتوان به راحتی بهداشت دندان ها را رعایت کرد و درمان های مورد نیاز را انجام داد.

هنگامی میتوانیم بگوییم فک سالم است و در موقعیت صحیحی قرار گرفته است که دندان ها آسیای فک بالا و پایین روی هم متقارن فرو بروند و دندان های جلو در فک بالا دو میلی متر نسبت به دندانهای فک پایین جلوتر باشند، در غیر این صورت هرگونه ناهنجاری و مشکلات فکی موجب اختلال در سلامت دندان ها، سلامت فرد و کمبود اعتماد به نفس میشود.

اگر شما هم دچار هریک از مشکلات فکی یا دندانی هستید و به دنبال یه مرکز تخصصی معتبر و پیشرفته همراه با پزشکان متخصص و مجرب هستید میتوانید برای ویزیت با جراح دهان، فک و صورت در شرق تهران فرم نوبت دهی در انتهای این مقاله را پر کنید.

جراحی دهان فک و صورت مناسب چه افرادی است؟

ناهنجاری فک و نامرتبی دندان ها ممکن است مادرزادی و ژنتیکی باشد و یا در حین رشد به وجود بیاید. شرایطی وجود دارد که دندان ها به درستی روی یکدیگر قرار نمیگیرند و به نوعی بهم ریختگی دندانی وجود دارد که با ارتودنسی قابل درمان نیست. در این شرایط میتوان با جراحی فک موقعیت نادرست فک را اصلاح کرد. اختلالات فکی علاوه بر ایجاد مشکلاتی در سلامت دندان ها، میتواند مشکلات بسیاری را برای سلامت کلی بدن نیز ایجاد کنند. مشکلاتی که در ادامه نام میبریم از علائم ناهنجاری فک هستند و نیاز به جراحی و درمان دارند :

 • تقارن نداشتن صورت
 • عدم رشد یک اندازه و طبیعی فک بالا یا پایین (جلو بودن فک پایین یا عقب بودن فک بالا)
 • قرار گیری ناردرست و یا عدم قرارگیری صحیح دندان ها روی یکدیگر
 • عدم توانایی صحیح هنگام جویدن
 • عدم توانایی صحیح هنگام تنفس یا وجود اختلال در تنفس
 • عدم توانایی صحیح در گفتار
 • احساس درد در مفاصل یا عضلات فک و صورت
 • صاف بودن چانه یا نداشتن چانه

توجه داشته باشید که جراحی دهان فک و صورت نوعی درمان تخصصی و نیاز به متخصص با تجربه در این زمینه دارد، بنابراین شما عزیزان میتوانید با مراجعه به کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز تمامی درمان های تخصصی مانند جراحی دندان نهفته یا نیمه نهفته و جراحی ایمپلنت، سینوس لیفت و دیگر جراحی ها را با پیشرفته ترین تجهیزات و توسط بهترین جراح فک و صورت در تهرانپارس انجام دهید.

جراح فک و صورت در شرق تهران

علاوه بر جراحی فک، چه حیطه های درمانی دیگری توسط متخصص جراحی دهان فک و صورت انجام میشود؟

 • جراحی کیست در فک و صورت
 • نمونه برداری و خارج کردن ضایعات در دهان، صورت و فک.
 • جراحی مربوط به تومور های خوش خیم یا بدخیم در فک، صورت و گردن (مانند درمان تومورهای سرطانی ناحیه سر و گردن)
 • جراحی های مربوط به زیبایی های صورت
 • جراحی های ترمیمی و زیبایی مربوط به گردن و جمجمه
 • جراحی انواع دندان عقل نهفته یا نیمه نهفته
 • جراحی و کشیدن دندان های سخت
 • کاشت دندان و جراحی ایمپلنت دندان
 • جراحی های جانبی سینوس لیفت و پیوند استخوان
 • جراحی های مربوط به نواقص مادرزادی و یا اکتسابی در ناحیه صورت مانند شکاف لب و…

جراحی دهان فک و صورت در رسالت

در چه سنی میتوان جراحی فک انجام داد؟

مناسب ترین زمان برای جراحی فک یا صورت هنگامی است که استخوان فک کاملا رشد کرده باشد و این زمان بعد از بلوغ و رشد کامل، یعنی در حدود 18 تا 25 سالگی است. این بازه زمانی، فک به رشد کامل رسیده و متوقف شده است. البته در این مورد هنگامی که مشکل اساسی رخ بدهد و نیاز به درمان حاد باشد، محدوده سن در نظر گرفته نمیشود و جهت بهبود هرچه سریع تر جراحی فک و صورت انجام میشود.

جراحی فک و صورت زمانی که برای اصلاح و بهبود وضعیت صورت و جهت درمان انجام میشود باعث بهبود شرایط زیر میشود:

 • بهبود مشکلات گفتاری و اختلالات در تکلم.
 • قرار گرفتن صحیح لب ها روی هم و بسته شدن صحیح دهان.
 • بهبود ظاهر صورت بعد از قرینه شدن فک و اصلاح ناهنجاری موجود در فک.
 • بهبود وضعیت دندان ها و تماس صحیح دندان ها در زمانی که فک ها به درستی روی هم قرار میگیرند.
 • بهبود وضعیت تنفس.
 • بهبود مشکلات حین خواب.
 • بهبود عمل جویدن و بلع.
 • افزایش و بهبود میزان اعتماد به نفس در زمانی که چهره زیباتر شده است.

هزینه جراحی دهان، فک و صورت در شرق تهران چقدر است؟

هزینه جراحی فک و صورت بسته به نوع عمل جراحی، هزینه جراحی پزشک متخصص، هزینه کلینک، موقعیت جغرافیایی کلینیک و دیگر هزنیه های مورد نیاز جانبی، متغیر بوده و نمیتوان تعرفه ثابتی را در نظر گرفت. برای تعیین وقت ویزیت با جراح فک و صورت در شرق تهران با پذیرش کلینیک دندانپزشکی سبز تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

جراحی دهان فک و صورت، نوعی فرآیند درمانی تخصصی است و نیاز به پزشک متخصص در این حیطه درمانی را دارد. هرگونه ناهنجاری فکی، اگر در حد پیشرفته و شدید نباشد با درمان ارتودنسی قابل اصلاح و ترمیم است ولی در غیر اینصورت میتوان توسط متخصص جراحی دهان، فک و صورت با روش بیهوشی زیر نظر پزشک متخصص بیهوشی انجام داد.

در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز و با دارا بودن متخصصین با تجربه در زمینه جراحی دهان فک و صورت میتوانید کلیه درمان های تخصصی مربوط به جراحی دندان و کاشت ایمپلنت و دیگر جراحی های مربوط در این زمینه را با پیشرفته ترین تجهیزات و به روزترین تکنیک های روز دنیا انجام دهید. جهت هماهنگی و تعیین وقت ویزیت با جراح فک و صورت در نارمک فرم تماس با ما را پر کنید.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  جراح فک و صورت در تهرانپارس

  سوالات متداول

  جراحی فک چقدر درد دارد؟

  در هر نوع جراحی فک بسته به نوع جراحی و میزان سختی کار، جراحی تحت بیهوشی انجام میشود، بنابراین هیچ دردی را حس نمیکنید و بعد از اتمام جراحی نیز با مصرف مسکن های تجویز شده و مراقبت های لازم، درد کنترل شده و روند بهبودی شروع میشود.

  چه مدت زمانی جهت بهبودی کامل برای جراحی فک مورد نیاز است؟

  جراحی فک در مرحله اولیه به 6 هفته زمان، استراحت و مراقبت نیاز دارد اما برای بهبودی کامل تا 12 هفته زمان نیاز است.

  مزایای جراحی فک و صورت چیست؟

  بسته به نوع جراحی فک مثل اصلاح انواع ناهنجاری های فکی، علاوه بر اینکه چهره شما متناسب و زیباتر خواهد شد، سلامت دندان و فک بهبود میابد، سلامت دندان ها ایجاد میشود و عملکرد گفتار و جویدن و .. بهتر خواهد شد.

  بعد از جراحی فک، آیا جای زخم روی صورت باقی می ماند؟

  جراحی فک و صورت در بیشتر مواقع از داخل دهان انجام میشود و جای هیچگونه زخمی روی صورت و چانه دیده نمیشود، اما ممکن است در برخی شرایط برش های کوچکی از خارج از دهان نیز ایجاد شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *