بهترین دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در شرق تهران

لمینیت دندان

قصد رفتن به یک جمع اجتماعی یا یک میهمانی دوستانه را دارید اما اعتماد به نفس لازم برای خندیدن و لبخند زدن را ندارید، چون از وضعیت ظاهری دندان های خود راضی نیستید و دارای دندان های زرد رنگ، شکسته و یا نامرتبی هستید. اعتماد به نفس لازم برای لبخند زدن را ندارید و یا هنگام خندیدن دستتان را جلوی دندان هایتان نگه میدارید. بهتر هست هرچه زودتر خودتان را از این وضعیت خلاص کنید و به فکر راه چاره برای زیباشدن لبخند و دندان هایتان باشید. در دندانپزشکی روش های درمانی متعددی برای مرتب شدن، اصلاح فرم و ساختار و تغییر رنگ وجود دارد که هرکدام با تکنیک های متفاوتی انجام میشوند.

یکی از پرطرفدار ترین بخش های دندانپزشکی، دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی است. این بخش به ظاهر دندان ها، تناسب و اندازه دندان ها از نظر پزشکی و زیبایی، سلامت دندان و زیبایی لبخند میپردازد. در این بخش از دندانپزشکی، تمامی اصول زیبایی و تناسب دندان ها همراه با فاکتور مهم سلامت دندان در کنار یکدیگر برای داشتن یک لبخند استاندارد توسط متخصص ترمیمی و زیبایی برای شما انجام میشود.

خوشبختانه پیشرفت علم و تجهیزات دندانپزشکی و همچنین افزایش روش ها و تکنیک های درمانی و زیبایی موجب شده تا هرگونه اختلال در ظاهر و نازیبا بودن دندان ها به طور کامل قابل ترمیم و برطرف شدن باشد تا بتوان یک لبخند زیبا را برای شما خلق کرد. در ادامه انواع روش های زیبایی لبخند و تنوع درمان ها را در شاخه دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی برای شما شرح میدهیم. با ما همراه باشید…

اگر شما هم قصد تجربه یک لبخند زیبا و جذاب را دارید و به دنبال انتخاب بهترین روش برای طبیعی و زیباتر شدن دندان هایتان هستید، میتوانید با مراجعه به کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز و ویزیت توسط دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در شرق تهران، بهترین طرح درمان مخصوص به دندان های خود را انتخاب و انجام دهید.

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دقیقا چیست؟

دندانپزشکی ترمیمی و دندانپزشکی زیبایی دو بخش متفاوت ولی شبیه به هم هستند. در هر دو شاخه از دندانپزشکی برای اصلاح نقایص دندان و زیبا تر شدن ظاهر دندان ها انجام میشوند. باید بدانید زمانی که دچار نقص ساختار دندان میشوید با زمانی که دندان دچار پوسیدگی یا دچار تغییر رنگ و لکه میشود کدام نوع درمان برای شما مناسب است؟

دندانپزشکی زیبایی : این بخش شامل انجام کلیه اقدامات زیبایی و ظاهری دندان میشود، مثل درمان هایی برای برطرف کردن بد رنگی و یا اندازه و تناسب دندان ها در کنار هم. روش ها و تکنیک های مورد استفاده در دندانپزشکی زیبایی متفاوت و متنوع است و بسته به شرایط مختلف و بررسی شرایط دندان ها توسط دندانپزشک، طرح درمان مخصوص به دندان های شما برایتان مشخص میشود. در دندانپزشکی زیبایی به تعداد دندان هایی که هنگام خندیدن مشخص میشوند که به همراه قوس لبخند و اندازه دندان های جلو به نسبت دیگر دندان ها هستند خط لبخند میگویند.

نتیجه درمان های زیبایی و ترمیمی در دندانپزشکی :

 • سفید کردن دندان ها و از بین بردن لک روی دندان.
 • مرتب و تراز کردن دندان های کج و بد فرم.
 • قرار دادن روکش و بریج هایی که ظاهر و رنگ طبیعی همانند دندان را دارند.
 • اصلاح ظاهر دندان هایی که دارای ناهمواری و یا دارای فاصله هستند.

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در تهرانپارس

دندانپزشکی ترمیمی : این قسمت از درمان های دندانپزشکی شامل اقداماتی میشود که عملکرد دندان را بهبود میبخشند. هنگامی که نقصی در ساختار دندان وجود داشته باشد که باعث مختل شدن عملکرد کلی دهان شود، مثل ایجاد مشکل در گفتار یا اختلال در جویدن، در این هنگام درمان هایی برای دندان انجام میشود که به عنوان دندانپزشکی ترمیمی هستند و میتوانند تمامی ایرادات ظاهری دندان را هم روی ظاهر و هم روی عملکرد دندان تاثیر داشته است را برطرف کنند. دندانپزشکی ترمیمی به طور کلی پوسیدگی، شکستگی، عفونت و بیماری لثه و … که روی سلامت و زیبایی دندان هر دو اثر میگذارند را برطرف و درمان میکند.

نمونه اقدامات رایج در دندانپزشکی ترمیمی موارد زیر هستند:

 • ایمپلنت دندان جهت جایگزین شدن دندان از دست رفته.
 • روکش دندان و قرار دادن تاج دندان جهت پوشاندن بخش از دست رفته دندان.
 • ترمیم و پر کردن قسمت هایی از دندان که در اثر پوسیدگی تخریب شده اند.
 • اینله و آنله دندان بری ترمیم قسمت کوچکی از تاج دندان که از دست رفته اند.
 • قرار دادن بریج یا دندان مصنوعی در جای خالی دندان های از دست رفته.

قبل از انجام هر گونه اقدامات دندانپزشکی زیبایی، توجه داشته باشید در که در مرحله اول در نظر گرفتن سلامت دندان، اولویت دارد و نمیتوان بدون دندان های سالم، دندان های زیبا داشت. بنابراین تمامی اقدامات دندانپزشکی زیبایی برای دندان های ترمیم شده قابل انجام است.

اگر شما هم حس میکنید که نیاز به یک لبخند جذاب دارید و یا باید ترمیم دندان های شکسته و از دست رفته خود را انجام دهید، با مراجعه به کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز، همراه با به کار گیری به روزترین تکنیک های دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی توسط دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در نارمک تمامی اقدامات لازم را در جهت تجربه یک لبخند زیبا انجام دهید.

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در رسالت

انواع درمان ها در دندانپزشکی به انواع زیر دسته بندی میشوند :

کلیه درمان های تخصصی در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی هر دو در کنار هم، با تلفیق علم و هنر دندانپزشکی انجام میشود تا نتیجه ی آن خلق یک لبخند زیبا در هر سنی باشد. دندان های زیبا و مرتب موجب القای حس خوب و مثبت برای اطرافیان و ایجاد اعتماد به نفس برای خود شخص خواهد بود. در ادامه کلیه اقدامات دندانپزشکی زیبایی ترمیمی را در حدی کوتاه برای شما توضیح میدهیم:

بلیچینگ دندان : یکی از آسان ترین روش های زیبایی دندان است که با عنوان سفید کردن دندان های طبیعی شناخته میشود. بلیچینگ با دو روش آفیس بلیچینگ و هوم بلیچینگ انجام میشود که موجب از بین رفتن رنگدانه های نفوذ کرده به دندان میشود. ماندگاری بلیچینگ بسته به نحوه نگهداری و عدم مصرف غذاهای رنگی تا یکسال است.

ونیر کامپوزیت دندان : یکی از پر طرفدارترین روش های زیباسازی لبخند است که برای ترمیم شکستگی دندان، ترک خوردن دندانها، از بین بردن بد رنگی یا اصلاح فرم دندان ها مورد استفاده قرار میگیرد. کامپوزیت دندان ماده ای است که بسته به برند، رنگ، تکنیک و مهارت دندانپزشک روی دندان فرم داده میشود و با نور مخصوص روی دندان ثابت میشود. ماندگاری کامپوزیت همیشگی بوده ولی ممکن است در صورت مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی دچار تغییر رنگ شود.

لمینیت دندان : یکی دیگر از روش های زیبایی اصلاح طرح لبخند لمینیت دندان است که دارای مزیت های بسیاری است. لمینیت یک روکش نازک سرامیکی است که موجب تغییر کلی نمای دندان از لحاظ رنگ، فرم و اندازه میشود. برای قرار دادن لمینیت دندان، دندانپزشک با تراش جزئی روی دندان ، سطح دندان را برای قرار گرفتن لمینیت سرامیکی آماده میکند. به این صورت که بعد ازقالبگیری از دندان ها، آنها را به لابراتوار برای ساخت لمینیت دندان ارسال میکند. بعد از گذشت دو تا سه هفته لمینیت دندان آماده میشود. ماندگاری لمینیت دندان دائمی است ولی در صورت شکسته شدن یکی از آن ها، پروسه قالبگیری و ساخت لمینیت دندان باید مجددا آغاز شود.

باندینگ دندان : در این روشِ ترمیمی دندانپزشکی از نوعی ماده همرنگ دندان برای ترمیم فضاهای خالی و از بین رفته نسج دندان استفاده میشود. مثل ترمیم فضایی از دندان که در اثر پوسیدگی از بین رفته است. باندینگ دندان ماندگاری طولانی مدت دارد اما لازم است که از آن مراقبت اصولی انجام شود.

اینله و انله دندان : این روش ترمیمی برای دندان های عقب مورد استفاده قرار میگیرد. زمانی که پوسیدگی یا شکستگی موجب از بین رفتن و آسیب به یک قسمت جزئی از دندان میشود، دندانپزشک با استفاده از روش اینله و انله و بررسی نوع اینله یا انله مورد نیاز برای دندان، یک قالب از ناحیه مورد نظر تهیه میکند و با ارسال به لابراتوار و ساخت و ارسال مجدد برای دندانپزشک، این قسمت از دندان به ظاهر اولیه باز میگردد.

روکش دندان : نوعی روش زیبایی و ترمیمی در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی روکش دندان است که روکش برای دندان هایی مورد استفاده قرار میگیرد که دچار آسیب و تخریب زیادی شده اند و تاج دندان از دست رفته است. روکش دندان همان تاج کلی دندان است که از دندان در مقابل کشیدن محفاظت میکند و ظاهری طبیعی به دندان میدهد.

بریج دندان : این نوع روش نیز از دیگر روش های ترمیمی و زیبایی دندان است. بریج دندان یکی دیگر از روش های جایگزین شدن دندان از دست رفته است اما بدونه پایه. بریج دندان نوعی روکش دندان است که پایه آن، دندان های اطرافی هستند.

ایمپلنت دندان : نوعی دیگر از روش های ترمیمی و زیبایی محسوب میشود که جایگزین صحیح دندان از دست رفته است. پایه تیتانیوم ایمپلنت داخل استخوان فک قرار میگیرد و روکش سرامیکی آن ظاهری طبیعی به لبخند و تناسب دندان ها در کنار یکدیگر میدهد.

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در نارمک

متخصص زیبایی و ترمیمی دندان در شرق تهران

لبخند زیبا با دندان های سالم و ظاهری طبیعی، تجربه لذت بخشی است که تاثیر مثبتی در زندگی و روحیه افراد در هر سنی دارد. بنابراین روش انتخاب نوع درمانِ مناسب باید با توجه به شرایط مورد نیاز برای دهان و دندان ها انجام شود که در ابتدا باید طبق تشخیص دندانپزشک صورت گیرد.

در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز تمامی شرایط دهانی و دندانی شما توسط دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در رسالت مورد ارزیابی قرار میگیرد و بهترین روش زیبایی یا ترمیمی دندان با بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و جدیدترین تکنیک های ترمیم دندان برای شما عزیزان انجام خواهد شد.

دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهرانپارس

اگر شما هم به دنبال بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهرانپارس و مناطق شرق تهران هستید، برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  سوالات متداول

  بهترین درمان برای دندان هایی که دارای فاصله است چیست؟

  در صورتی که فاصله بین دندان ها به تازگی ایجاد شده است میتواند علت های مختلفی مثل بیماری لثه یا برخی عادات دهانی مثل فشار دادن زبان بین دندان ها باشد. در این صورت در ابتدا باید به فکر درمان ضروری آن باشید و در غیر اینصورت با مراجعه و بررسی دندانپزشک میتوانید روش های درمانی ارتودنسی (در صورت فاصله زیاد)، کامپوزیت، لمینیت و … انجام دهید.

  کدام یک از روش های دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی برای لبخند بهتر است؟

  همانطور که دندان های هر فرد منحصر به فرد بوده و طرح درمان مخصوص به دندان های او است انجام هریک از روش ها بستگی به میزان سلامت دهان و دندان هر فرد دارد. در صورتی که پوسیدگی های وسیع یا دندان های از دست رفته زیادی ندارید میتوانید کامپوزیت و لمینیت را با مشورت دندانپزشک زیبایی و ترمیمی انجام دهید و در غیر اینصورت میتوانید روکش دندان و ایمپلنت را انجام دهید.

  آیا در زیر دندان کامپوزیت یا لمینیت شده، پوسیدگی ایجاد میشود؟

  خیر، در ابتدا قبل از شروع درمان تمامی پوسیدگی و مشکلات دندانی رفع شده و نواقص درمانی برطرف میشود، بعد از آن کامپوزیت و لمینیت بدون هیچگونه فاصله ای روی سطح دندان قرار میگرد.

  آیا بلیچینگ برای دندان ها ضرر دارد؟

  خیر، بلیچینگ یکی از بی خطرترین درمان های دندانپزشکی است که موجب از بین رفتن لکه ها و بدرنگی های دندان میشود و هیچگونه آسیبی به دندان ها و بافت لثه ایجاد نمیکند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *