بهترین متخصص جراحی لثه در شرق تهران

جراحی لثه در نارمک

جراحی لثه در شرق تهران را در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز، به صورت کاملا تخصصی توسط متخصصین همراه با به روز ترین تجهیزات و پیشرفته ترین متدهای درمانی از مشاوره تا انتخاب بهترین طرح درمان پیگیری و انجام دهید. جراحی لثه یکی از درمان های تخصصی در جهت حفظ دندان های طبیعی در دهان است. این درمان یکی از روش های درمانی در دندانپزشکی است که به درمان انواع بیماری های لثه و رفع مشکلاتِ بافت لثه می‌پردازد. از آنجایی که لثه نقش مهمی را در سلامت دندان و همچنین سلامت فک ایفا میکند لازم است که چکاپ های منظم و دوره ای توسط دندانپزشک متخصص بیماری های لثه انجام گیرد.

یکی از اقدامات ضروری ولی ساده در جهت حفظ سلامت لثه، رعایت صحیح بهداشت دهان و دندان است اما این فرآیند باید اصولی، مرتب و با حوصله انجام شود تا هم دندان های طبیعی در دهان حفظ شود و هم محیط دهان تمیز و بدون بو باشد. در این مقاله شما را در جهت برقراری سلامت لثه و رفع انواع نواقص یا بیماری های راهنمایی میکنیم. پس اگر قصد انجام جراحی لثه در تهرانپارس، رسالت و نارمک (مناطق شرق تهران) را دارید، با ما همراه باشید.

جراحی لثه در شرق تهران

جراحی لثه به چه منظور انجام میشود ؛ هدف از جراحی لثه چیست؟

جراحی لثه درمانی است که ممکن است برای هر شخص و با هر سنی، بنا به هر دلیلی، از بزرگسالان تا کودکان انجام شود. بیشترین دلیل جراحی لثه، عفونت لثه یا بیماری لثه می‌باشد. زمانی که پلاک های روی دندان به درستی از بین نمیروند و یا بیش از حد در اطراف دندان تجمع میابند به خط میانی لثه و دندان نفوذ پیدا میکنند و به شکل جرم در اطراف دندان نمایان میشوند. هرچقدر مدت زمان باقی ماندن جرم در اطراف دندان و لثه طولانی تر باشد، میزان عفونت و بروز بیماری لثه بیشتر میشود. عدم درمان به موقع بیماری لثه موجب تحلیل لثه شده که به سلامت دندان و استخوان فک آسیب وارد میکند. علاوه بر این عدم رسیدگی صحیح به سلامت دندان، علت بروز عفونت لثه یا بیماری لثه میتواند بیماری های مزمن و مشکلات سلامتی و ایمنی بدن نیز باشد.

جراحی لثه (جراحی پریودنتال) با اهداف درمانی متعددی انجام میشوند که شامل موارد زیر هستند:

 • زمانی که مبتلا به نوعی بیماری خفیف لثه (جنجیویت) شود که علائم آن قرمزی لثه، متورم شدن لثه و خونریزی لثه میشود. این بیماری به علت عدم رعایت بهداشت دندان و یا بهداشت نامناسب ایجاد میشود.
 • هنگام مبتلا شدن به نوع پیشرفته بیماری لثه (پریودنتیت) که التهاب لثه در آن شدیدتر است و موجب تخریب بافت لثه میشود. در این بیماری نفوذ بیش از حد باکتری موجب عفونت و آسیب به استخوان فک میشود.
 • برای از بین بردن فاصله بین لثه و دندان
 • برای از بین بردن باکتری و حذف عفونت موجود در لثه
 • ترمیم لثه برای حفظ سلامت و نگهداری دندان ها
 • ترمیم بافت استخوان های آسیب دیده
 • افزایش طول تاج دندان با هدف انجام زیبایی طرح لبخند و نمایش متناسب دندان ها با یک میزان

به منظور انجام کلیه خدمات تخصصی درمانی و زیبایی جراحی لثه در رسالت، افزایش طول تاج دندان و جراحی لثه با لیزر میتوانید در کلینیک دندانپزشکی سبز توسط دندانپزشک متخصص جراحی لثه، فرم نوبت دهی را در انتهای این مقاله پر کرده و یا با بخش پذیرش کلینیک دندانپزشکی سبز تماس حاصل فرمایید.

جراحی لثه در رسالت

انواع جراحی لثه به چند دسته تقسیم میشود:

 1. جراحی پریودنتال: در این روش جراحی که حتما باید توسط پزشک متخصص جراحی لثه انجام شود، نوعی جراحی تخصصی است به منظور از بین بردن بیماری لثه در زمانی که باکتری باعث ایجاد عفونت در لثه شده است. بیماری لثه موجب آسیب به ریشه دندان و همچنین آسیب به استخوان فک میشود. در بیماری پریودنتال، لثه دچار خونریزی، تورم و التهاب میشود و به دنبال آن لق شدن دندان در محل لثه آسیب دیده اتفاق می افتد. برای درمان بیماری پریودنتال در مرحله اول جراحی لثه، آسیب های وارد شده به لثه را درمان و برطرف میکند و در مرحله بعد دندان و ریشه آسیب دیده آن به طور کامل ترمیم میشوند.
 2. جراحی افزایش طول تاج دندان: این روش به منظور افزایش نمایش یکسان بودن اندازه دندان ها انجام میشود. این روش که به آن بلند کردن تاج دندان ها نیز گفته میشود برای افرادی انجام میشود که به طور مادرزادی دارای لبخند لثه ای هستند، یعنی هنگام لبخند زدن میزان زیادی از بافت لثه آن روی دندان را پوشانده است. در جراحی افزایش طول تاج دندان که توسط متخصصص جراحی لثه انجام میشود میزان اضافی لثه روی تاج دندان با روش های خاصی بسته به تشخیض دندانپزشک مانند جراحی یا لیزر برداشته میشود تا تمامی دندان ها به یک میزان استاندارد در هنگام لبخند زدن نمایان شوند. افزایش طول تاج دندان هم با روش جراحی و هم لیزر قابل انجام است.
 3. جراحی لیفت لثه : این جراحی نیز با منظور زیبایی نمایش لثه هنگام لبخند زدن انجام میشود. هنگامی که لثه در موقعیت نرمال قرار نگرفته یعنی بالاتر یا پایینتر از دندان است، با انجام جراحی لیفت لثه توسط متخصص جراحی لثه در صحیح ترین موقعیت خود قرار گرفته و ترمیم میشود. علاوه بر این ممکن است سطح لثه دارای ناهمواری هایی باشد که دارای ظاهری نامطلوب هم شده که این موقعیت باعث نارضایتی فرد میشود، بنابراین میتوان با انجام جراحی کانتورینگ لثه ظاهری استاندارد و زیبا را هنگام لبخند زدن ایجاد کرد.
 4. جراحی پیوند لثه : همانطور که از اسم این جراحی مشخص است نوعی جراحی پیوند لثه با هدف جبران و ترمیم بافت از دست رفته ی لثه انجام میشود، به این صورت که هنگامی که لثه بر اثر بیماری و عفونت تحلیل رفته است در جراحی پیوند لثه، قسمتی از بافت سالم لثه از محدوده سقف دهان برش و برداشته میشود و در محل لثه از دست رفته جهت پیوند و جبران بافت لثه پیوند و بخیه زده میشود و بعد از گذشت چند ماه بافت هر دو قسمت به شرایط عادی و سالم خود بازمیگردند.
 5. جراحی لثه با لیزر : در این روش قسمت لثه آسیب دیده با لیزر برداشته میشود. مزایای این روش نسبت به جراحی، کوتاه بودن دوره درمان، کاهش التهاب و خونریزی است که بعد از گذشت دوره کوتاه مدت نیز بافت سالم جایگزین بافت برداشته شده میشود.
 6. جراحی فرنکتومی : در برخی از افراد در قسمت فوقانی و وسط لب بالا یا در زیر زبان خطی وجود دارد که لب و لثه را به هم متصل میکند که به آن فرنوم می گویند. فرنوم در برخی افراد در حد نرمال و کوچک بوده اما در برخی در حد بلند و وسیعی است که باعث ایجاد مشکلاتی در صحبت کردن و یا ظاهر فرد مثل فاصله افتادن میان دندان ها ایجاد میکند. در این هنگام متخصص جراحی لثه با انجام جراحی یا بوسیله لیزر این بافت و خط میانی بین لب بالا یا زیر زبان را بر میدارد.

جراحی لثه در شرق تهران

علائمی که نشان دهنده بیماری لثه هستند :

 • تورم و قرمز شدن لثه ها
 • تورم و سفید شدن لثه ها
 • خونریزی از لثه و حساسیت لثه به دما
 • حساسیت دندان
 • احساس درد هنگام جویدن غذاها
 • شل شدن و یا تحلیل لثه
 • عقب رفتگی لثه یا افتادگی لثه ها
 • بوی بد دهان که هم میتواند ناشی از وجود بیماری لثه باشد و هم از عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

مراقبت های بعد از جراحی لثه به چه صورت است؟

یکی از مهمترین نکات بعد از جراحی لثه نحوه مراقبت و انجام دقیق دستورالعمل های پزشک است تا هم از بروز عفونت و خونریزی جلوگیری شود و هم بهبودی هر چه سریعتر حاصل شود. توصیه های کلی مراقبت های بعد از جراحی لثه شامل نکات زیر است :

 • بعد از جراحی لثه، پانسمانِ روی محل جراحی را دستکاری نکنید.
 • بعد از جراحی تف نکنید و آب دهان را قورت دهید، در صورت نیاز آب دهان را به آرامی بیرون بریزید.
 • مسکن و داروهای تجویز شده را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • بعد از جراحی مسواک نزنید.
 • بعد جراحی از استعمال دخانیات بپرهیزید.
 • نوشیدنی ها و غذاهای سرد و خنک مصرف کنید. از خوراکی های ترش، داغ و سفت بپرهیزید.
 • ناحیه جراحی را به مدت 10 دقیقه یکبار با کمپرس سرد از کنار دهان خنک نگه دارید.
 • هر 6 ماه یکبار برای چکاپ و بررسی محل زخم به پزشک خود مراجعه کنید.

 برای انجام جراحی لثه در نارمک، میتوانید کلیه خدمات تخصصی درمانی و زیبایی لثه را توسط متخصصین جراحی لثه با پیشرفته ترین و به روز ترین روش های درمانی انجام دهید.

نتیجه گیری

لثه نقش اساسی و بسیار مهمی را در حفظ و نگهداری دندان ها ایفا میکند، بنابراین اگه لثه های متورم و قرمزی دارید که مدام در حال خونریزی هستند، ممکن است دچار بیماری لثه و لثه های عفونی شده باشید که بهتر است هرچه زودتر توسط متخصص جراحی لثه معاینه شده و در صورت لزوم جهت درمان و انجام جراحی های تخصصی لثه اقدام کنید تا دندان های طبیعی شما در دهان حفظ شود.

اگر شما هم قصد انجام کلیه خدمات تخصصی جراحی لثه، چه از لحاظ درمانی و چه از لحاظ زیبایی لبخند را دارید میتوانید با مراجعه به کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز، به عنوان مرکز تخصصی جراحی لثه در تهرانپارس کلیه درمان ها را توسط متخصصین مجرب و تجهیزات پیشرفته انجام دهید و سلامتی را به دهان و دندان خود بازگردانید.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  جراحی لثه در تهرانپارس

  سوالات متداول

  آیا جراحی لثه درد دارد؟

  در ابتدا جهت شروع جراحی لثه پزشک با تزریق میزان معینی از داروی بی حسی به ناحیه لثه، محل مورد نظر را بی حس کرده و قبل از بی حس شدن درمان آغاز نخواهد شد. حین جراحی درد و اذیتی را احساس نمیکیند و پس از اتمام جراحی و از بین رفتن اثر بی حسبی با داروهای مسکن مخصوص درد بعد از جراحی لثه کاهش و از بین میرود.

  چه موقع بعد از جراحی لثه باید به پزشک مراجعه کنیم ؟

  حدود 1 تا 2 هفته بعد از جراحی نیاز است تا برای کشیدن بخیه و بررسی سلامت محل زخم و چکاپ روند بهبودی به پزشک خود مراجعه کنید.

  هزینه جراحی لثه چقدر در شرق تهران است؟

  از آنجایی که هرگونه جراحی لثه نوعی درمان تخصصی محسوب میشود، هزینه کلی شامل هزینه های تخصصی جراحی، میزان دستمزد پزشک متخصص، هزینه های کلینیک و همچنین به موقعیت جغرافیایی کلینیک بستگی دارد.

  اگر جراحی لثه به موقع انجام نشود چه اتفاقی می افتد؟

  جراحی لثه اگر به دلیل بیماری و عفونت لثه باشد میتواند باعث گسترش عفونت در بدن شده و برای سلامتی کلی بدن خطر آفرین باشد.

  درد بعد از جراحی لثه چقدر طول میکشد؟

  بسته به نوع و نحوه جراحی لثه، درد بعد از جراحی لثه ممکن است تا تا 2 روز ادامه داشته باشد که این درد، به میزان تحمل هر فرد و همچنین نحوه بهبودی زخم در بدن او بستگی دارد.

  چگونه میتوان از بیماری لثه و به دنبال آن جراحی لثه پیشگیری کرد؟

  از آنجایی که بیماری لثه بر اثر پلاک و جرم های تجمع یافته ایجاد میشود بنابراین میتوان با رعایت صحیح نکات بهداشتی و انجام دستورالعمل های مراقبت از حفظ سلامتی لثه از ایجاد عفونت در لثه و بیماری لثه و به دنبال آن انجام جراحی لثه پیشگیری کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *