atfal

دندانپزشکی کودکان چیست؟ | متخصص دندانپزشکی اطفال در شرق تهران

دندانپزشکی کودکان شاخه ‌ای در دندانپزشکی است که متخصصین مراقبت‌ های درمانی، تمامی دندان های کودکان را از دوره دندان شیری تا سنین نوجوانی کنترل و درمان می‌ کنند. اهمیت وجود دندان و مراقبت از دندان ها در سنین کودکی تا نوجوانی متفاوت است و در هر دوره سنی نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد. اکثر کودکان نسبت به مراجعه به دندانپزشکی بیزارهستند و همکاری لازم برای درمان را ندارند. در این دوره کودکان نباید خاطره‌ ای بد همراه با ترس و وحشت را تجربه کنند تا بتوانند همکاری‌های لازم با پزشک را برای درمان داشته باشند.

در غیر این صورت در آینده با مشکلات پوسیدگی دندان‌ های شیری یا پوسیدگی دندان های دائمی رو به رو خواهند شد. در ادامه توصیه های لازم برای مراقبت و درمان دندان‌های کودکان را در بهترین دندانپزشکی اطفال شرق تهران برای شما شرح خواهیم داد و نحوه انجام تمامی درمان ها را در مرکز دندانپزشکی اطفال شرق تهران را می‌گوییم، با ما همراه باشید.

دندانپزشکی کودکان چیست

وظایف متخصص کودکان در زمینه دندانپزشکی چیست؟ | مجهزترین دندانپزشکی کودکان در شرق تهران

دندانپزشکی کودکان و متخصص دندانپزشکی اطفال یکی از رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است که شامل بهداشت دندان کودکان و بررسی چگونگی مراقبت از دندان کودک، مراقبت از لثه و شناخت انواع بیماری‌ های دهان و دندان در سنین کودکی می‌شود.

دندانپزشک متخصص اطفال علاوه بر شناخت تمامی درمان ها، به والدین آموزش‌ می‌دهد که عاداتی مثل مکیدن انگشت یا پستانک را چگونه باید در کودکان ترک داد و از چه سنینی مراقبت های لازم را انجام دهند. بررسی مشکلات فکی و بروز مشکلاتی برای ارتودنسی در آینده را هشدار میدهد و زمان استفاده از براکت ارتودنسی را در موقعیت درست با خانواده در میان می‌گذارد.

بخش دیگر وظایف دندانپزشک کودکان شناخت نحوه برخورد با کودکان از نظر روانشناسی و بعد از آن کنترل رفتارهای کودک برای انجام درمان هایی نظیر فلوراید درمانی و جرمگیری دندان‌های کودک است. بعد از آن ارائه توضیحاتی برای برنامه ریزی تغذیه‌ای مناسب جهت رشد دندان ها و حفاظت از مینای دندان خواهد بود.

تمامی این اقدامات توسط دندانپزشک متخصص کودکان در دندانپزشکی تخصصی اطفال شرق تهران با دقت و دلسوزی انجام خواهد شد.

متخصص اطفال در شرق تهران

کودک از چه سنی باید به دندانپزشک کودکان مراجعه کند؟ | متخصص دندانپزشکی کودکان در تهرانپارس

در ۶ ماهه اول زندگی کودکان دندان ‌های آن‌ها شروع به رشد می‌کنند و تا سن ۶ و ۷ سالگی نیز دندان‌های شیری می‌افتند و رشد دندان های دائمی جایگزین می‌شود.

به گفته پزشکان، کودکان از ۱ تا ۶ ماه اول که زمان بیرون زدن اولین دندان است باید تحت معاینه و بررسی دندانپزشکی کودکان قرار گیرند. تمامی اقدامات درمانی مراقبتی دندان های شیری توسط دندانپزشک کودکان در دندانپزشکی تخصصی اطفال در شرق تهران، مرکز دندانپزشکی اطفال تهرانپارس ، با بهترین برندهای درمانی دندانپزشکی انجام می‌شود.

دندانپزشکی کودکان

خدمات در زمینه دندانپزشکی اطفال تهرانپارس | بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در شرق تهران

  • آزمایشات و چکاپ دهان و دندان‌های کودک
  • مراقب و پیشگیری از خطرات پوسیدگی و انجام درمان‌های فلورایدی و تغذیه‌ای
  • مشاوره و درمان عادات اشتباه مثل مکیدن انگشت
  • ارزیابی و توصیه‌های اولیه برای استفاده مناسب از ارتودنسی
  • ترمیم نقص دندان‌ها و برطرف سازی پوسیدگی دندان‌ها
  • تشخیص اختلال یا بیماری‌های مرتبط با فک و دهان
  • تشخیص یا کنترل بیماری‌های لثه
  • درمان آسیب‌های وارد شده به دندان شامل افتادن، لق شدن و یا شکستگی

با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی سبز، مرکز دندانپزشکی اطفال شرق تهران،  تمامی درمان‌های تخصصی دندانپزشکی کودکانِ خود را توسط متخصص دندانپزشکی اطفال بصورت کاملا تخصصی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام دهید. جهت تعیین وقت ویزیت با بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران در دندانپزشکی تخصصی اطفال شرق تهران، با پذیرش کلینیک دندانپزشکی سبز تماس بگیرید یا فرم نوبت دهی را تکمیل کنید.

خدمات دندانپزشکی کودکان