بهترین متخصص عصب کشی دندان در شرق تهران

متخصص عصب کشی دندان

اکثر مواقعی که دچار دندان درد شدید میشوید و به دنبال روش های مختلف برای آرام کردن دندان درد خود هستید باید بدانید که شما نیاز به عصب کشی دندان دارید. مصرف مواد غذایی مضر و نوشیدنی های دارای قند و به دنبال آن عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و عدم مراجعه به موقع به دندانپزشک باعث میشود تا به مرور زمان پوسیدگی پیشرفت کرده و به ریشه دندان نفوذ پیدا کند و باعث گسترش عفونت شود. در این مواقع شما دندان درد شدیدی را تجربه خواهید کرد که با مراجعه به متخصص عصب کشی دندان با تشخیص عفونت در ریشه دندان درمان عصب کشی دندان را تجویز خواهد کرد. درمان ریشه دندان یا روت کانال تراپی نام علمی و صحیح این درمان است که در ادامه به نحوه انجام این درمان و معرفی بهترین متخصص عصب کشی دندان در شرق تهران در کلینیک دندانپزشکی سبز میپردازیم با ما همراه باشید.

چرا باید دندان را عصب کشی دندان کنیم؟

عصب کشی دندان یا درمان ریشه دندان یک درمان مهم، هم برای نجات دندان از عفونت و پوسیدگی و هم برای حفظ و نگهداری دندان طبیعی در دهان است. هنگامی که پوسیدگی در مرحله اولیه درمان نشود و از بین نرود، به مرور زمان پیشرفت میکند و در قسمت پالپ دندان گسترش پیدا میکند. زمانی که پوسیدگی و عفونت در دندان پیشرفت میکند، مینا و عاج دندان را از بین میبرد. در این زمان نیاز است تا با انجام درمان عصب کشی پالپ عفونی از دندان خارج شود و محفظه داخلی دندان پاکسازی شود. پالپ قسمت مرکزی دندان است که شامل بافت های عصبی و رگ های خونی دندان میشود. عصب کشی دندان یک درمان تخصصی است که قسمت عفونیِ درون پالپ دندان را خالی و پاکسازی میکند.

نحوه عصب کشی دندان

برای عصب کشی دندان در نارمک میتوانید فرم انتهای این مقاله را برای نوبت دهی پر کنید. در کلینیک دندانپزشکی سبز کلیه خدمات عصب کشی دندان با مجهزترین امکانات و پیشرفته ترین روش های درمانی از مشاوره تا درمان برای شما انجام میشود.

علائمی وجود دارد که نشان دهنده نیاز دندان به انجام درمان عصب کشی است. در صورتی که دارای این نشانه ها هستید یعنی پالپ دندان دچار عفونت و التهاب شده و آسیب دیده است و باید هرچه سریع تر قسمت عفونی شده که شما را دچار درد و اذیت کرده تخلیه و پاکسازی شود. توجه داشته باشید که در برخی شرایط نیز ممکن است دندان بدون هیچ علائمی نیاز به درمان ریشه داشته باشد که در این موقعیت پزشک بعد از بررسی عکس رادیوگرفی از دندان انجام درمان عصب کشی را به شما توصیه میکند. علائم زیر نشان دهنده انجام عصب کشی برای دندان است :

 • احساس دندان درد شدید حین جویدن یا اعمال فشار روی دندان
 • حساسیت به دمای سرد یا گرم به شکل طولانی مدت
 • تیره شدن دندان یا بروز تغییر رنگ در دندان
 • بروز درد و حساسیتِ لثه ی مجاور
 • آبسه طولانی مدت یا تکرار شونده
 • دندان شکسته شده و ضربه دیده

متخخصص درمان ریشه در شرق تهران

آیا عصب کشی دندان درد دارد؟

یکی از مهمترین سوال ها و یا دغدغه افرادی که قصد عصب کشی دندان را دارند این است که آیا عصب کشی دندان درد دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قبل از شروع درمان، دندانپزشک با تزریق بی حسی که ممکن است درد خفیفی در حین تزریق داشته باشد، ناحیه مورد نظر را کاملا بی حس میکند و شما دیگر هیچگونه دردی را در طول مدت زمان درمان احساس نمیکنید. بعد از اتمام درمان و از بین رفتن اثر بی حسی با مصرف مسکن هم درد بعد از عصب کشی از بین میرود. لازم به ذکر است که درد بعد از عصب کشی دندان یک درد طبیعی است و تا یک هفته تا 10 روز ممکن است ادامه داشته باشد.

برای انجام عصب کشی دندان در رسالت و منطقه شرق تهران توسط بهترین متخصص عصب کشی، فرم انتهای مقاله را تکمیل کنید.

چرا عصب کشی دندان باید به موقع انجام شود: اهمیت عصب کشی به موقع دندان

همانطور که گفتیم عصب کشی دندان درمان مهمی است و اگر به موقع انجام نشود عفونت به سرعت میتواند در تمام قسمت های دندان یا حتی بافت های دیگر نواحی دهان و دندان گسترش پیدا کند و به دندان های دیگر و استخوان فک آسیب وارد کند. عدم انجام عصب کشی دندان و از بین رفتن قسمت عفونی دندان، موجب تخریب قسمت زیادی از دندان و در نهایت از دست رفتن دندان میشود. بنابراین با انجام به موقع درمان عصب کشی، دندان را نسبت به تخریب یا کشیدن حفظ کنید. همچنین انجام به موقع هرگونه درمان مورد نیاز برای دندان علاوه بر حفظ سلامت، در صرف هزینه های بیشتر نیز جلوگیری میشود.

عصب کشی به موقع دندان:

 • دندان درد را از بین میبرد.
 • موجب حفظ و نگهداری دندان میشود.
 • عمل جویدن را بهبود میبخشد.
 • ظاهر دندان را حفظ میکند.
 • موجب محافظت از دیگر دندان ها نسبت به سایش و فشار میشود.

عصب کشی دندان شرق تهران

عصب کشی دندان چگونه انجام میشود : مراحل عصب کشی دندان

بعد از تشخیص میزان آسیب دندان از روی عکس رادیوگرافی، دندانپزشک متخصص عصب کشی شروع به درمان ریشه دندان و از بین بردن پالپ عفونی دندان میکند. در برخی مواقع هنگام معاینه و بررسی عکس رادیوگرفی از دندان، پزشک تشخیص میدهد که باید به مدت 10 روز قبل از درمان عصب کشی، قرص آنتی بیوتیک را برای از بین رفتن عفونت موجود در دندان مصرف کنید. بنابراین مراجعه به موقع به دندانپزشکی قبل از گسترش عفونت اهمیت بسیاری دارد.

برای عصب کشی دندان در تهرانپارس در کلینیک سبز، تمامی مراحل درمان ریشه تخصصی شما زیر نظر پزشکان متخصص و مجرب انجام میشود.

مراحل عصب کشی دندان :

 1. تزریق بی حسی: در ابتدا دندانپزشک ماده بی حسی را با توجه به میزان و دوز مشخص به ناحیه مورد نظر تزریق میکند. بعد از اینکه به طور کامل دهان و لثه سِر شد درمان عصب کشی دندان شروع میشود.
 2. برداشتن بافت عفونی و آلوده و پالپ آسیب دیده: در این مرحله متخصص درمان ریشه در قسمت عاج دندان حفره ای ایجاد میکند تا به پالپ دندان دسترسی پیدا کند. پالپ عفونی و عصب آسیب دیده از داخل کانال دندان خارج میشود.
 3. ضد عفونی و پر کردن دندان: بعد از تخلیه کامل کانال دندان، محفظه داخلی ضد عفونی شده و با مواد مخصوص پر میشود.
 4. ترمیم نهایی دندان بعد از عصب کشی دندان: در این مرحله ترمیم وسیع و گسترده ای در جهت ترمیم ساختار دندان و جبران بخش تخریب شده انجام میشود که از روش های مختلف پر کردن دندان با توجه به میزان تخریب شده پزشک بهترین گزینه را برای شما انجام خواهد داد. ترمیم بیلداپ یا قرار دادن روکش برای بازسازی تاج دندان.

عصب کشی مجدد دندان یا ری اندو چیست؟

عصب کشی مجدد دندان در موقعیتی انجام میشود که دندان مجددا دچار عفونت شده باشد یا یکی از کانال های دندان درمان نشده یا نادرست درمان شده باشد. البته در 90% موارد عصب کشی دندان یک درمان موفقیت آمیز بوده و در یک جلسه به اتمام میرسد.

برای انجام عصب کشی دندان در شرق تهران، با ما در تماس باشید.

شرایطی که دندان نیاز به درمان ریشه مجدد دارد:

 • مشخص نبودن ریشه چهارم و کانال چهارم دندان و درمان نشدن کانال باقی مانده
 • عدم دسترسی درست به کانال دندان و تخلیه نادرست
 • تَرَک ریشه و یا شکاف در عمق لثه

درمان ریشه با روش جراحی اپیکواکتومی

در برخی دیگر از شرایط این احتمال در دندان عصب کشی شده به وجود می آید که قسمت انتهایی ریشه دندان نیاز به جراحی و قطع شدن داشته باشد. روش جراحی انتهای ریشه نوعی درمان تخصصی عصب کشی دندان است که توسط متخصص درمان ریشه انجام میشود. این نوع جراحی برای از بین بردن عفونت و کیست موجود در انتهای ریشه که در فک ایجاد شده انجام میشود. پزشک با ایجاد یک شکاف سطحی در قسمت لثه به نوک ریشه دندان دسترسی پیدا میکند و کیست عفونی را خارج میکند. انتهای ریشه با مواد مخصوص پر شده و لثه بخیه زده میشود. جراحی انتهای ریشه دندان فرآیندی است که زمان زیادی را لازم دارد اما به بهترین شکل عفونت را از بین میبرد. بعد از اتمام جراحی، ممکن است تا چند روز درد داشته باشید اما میزان بهبودی ممکن است در هر شخص متفاوت باشد و زودتر انجام شود. به طور کلی درد و تورم تا 72 ساعت طبیعی است و با مسکن های تجویز شده پزشک کنترل و کاهش میابد.

جراحی اپیکواکتومی

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان به چه صورت است؟

عصب کشی دندان درمانی است که تا چندین روز نیاز به مراقبت های اصولی ولی ساده دارد. درد بعد از عصب کشی به دلیل از بین رفتن عفونت و حذف پوسیدگی های عمیق اتفاق می افتد بنابراین طبیعی است و بعد از اتمام عصب کشی با مصرف داروهای مسکن تجویز شده پزشک کاهش میابد. در صورتی که میزان درد یا تورم بیشتر شد با کلینیک تماس حاصل فرمایید.
توجه داشته باشید که پانسمانی که بعد از عصب کشی دندان روی تاج دندان قرار داده میشود موقتی است و لازم است که در سریع ترین زمان ممکن نسبت به ترمیم دائمی یا قرار دادن روکش اقدام کنید. ترمیم موقتی بعد از عصب کشی به علت تماس مداوم با بزاق دهان ممکن است بیوفتد و مجددا عفونت به داخل دندان راه یابد و به انجام عصب کشی مجدد نیاز پیدا شود.

مراقبت های بعد از درمان ریشه دندان

چگونه از انجام درمان عصب کشی دندان پیشگیرری کنیم ؟

با انجام مراقبت های ساده مانند رعایت بهداشت دهان و دندان و همچنین رعایت یک رژیم غذایی سالم که کمترین میزان قند و شیرینی دارد و نوشیدنی های اسیدی مثل نوشابه در آن حذف شده است میتوانید از وقوع پوسیدگی دندان جلوگیری کنید. همچنین معاینات دندانپزشکی و منظم و چکاپ سلامت دندان ها، شما را از انجام درمان های پیچیده و پر هزینه حفظ میکند که میتوانید دندان های طبیعی خود را در طولانی مدت سالم در دهان حفظ کنید.

هزینه عصب کشی دندان در شرق تهران (نارمک، تهرانپارس و رسالت) چقدر است؟

روت کانال دندان هزینه متغیری دارد و بسته به موقعیت دندان، تعداد کانال دندان و انجام درمان توسط پزشک متخصص یا عمومی متغیر است. قیمت عصب کشی دندان بعد از بررسی متخصص عصب کشی از عکس رادیوگرافی از دندان مشخص میشود.

نتیجه گیری

عصب کشی دندان یکی از درمان های تخصصی در دندانپزشکی است و زمانی انجام میشود که پیشرفت پوسیدگی موجب بروز عفونت و آسیب به ریشه دندان شود. درمان عصب کشی دندان یا روت کانال تراپی و اصطلاح صحیح آن درمان ریشه دندان، باعث تخلیه پالپ عفونی دندان و پاکسازی و ضدعفونی کردن فضای داخلی دندان شده و موجب میشود که دندان طبیعی شما در دهان حفظ شود.

عصب کشی دندان نارمک

اگر شما هم قصد عصب کشی دندان در نارمک و منطقه شرق تهران را دارید میتوانید در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز با تجهیزات پیشرفته و توسط پزشکان مجرب و متخصص درمان خود را انجام دهید. برای تعیین وقت میتوانید با بخش پذیرش کلینیک دنداپزشکی سبز تماس حاصل فرمایید یا فرم زیر را تکمیل کنید:  سوالات متداول

  عصب کشی دندان چند جلسه طول میکشد؟

  تعداد جلسات مورد نیاز برای عصب کشی دندان بستگی به اینکه کدام دندان است و دارای چه میزانی از عفونت است دارد اما معمولا فقط درمان عصب کشی دندان در یک جلسه و ترمیم یا روکش در جلسه دوم یا سوم انجام میشود.

  چه مدتی بعد از درمان عصب کشی میتوان غذا خورد؟

  یک تا دو ساعت بعد از عصب کشی بهتر است از خوردن غذاهای سفت اجتناب شود .

  تا چه مدتی بعد از عصب کشی دندان میتوان غذا خورد؟

  بهتر است تا یک یا دو ساعت بعد از عصب کشی غذاهای سفت و جویدنی نخورید.

  درد دندان بعد از عصب کشی تا چه مدت طبیعی است؟

  احساس دندان درد بعد از عصب کشی یک هفته تا 10 روز طبیعی است و به مرور کاهش پیدا میکند. در صورت احساس درد شدید یا غیر طبیعی با کلینیک تماس حاصل فرمایید.

  عصب کشی در دوران بارداری به چه صورت است؟

  زمانی که پوسیدگی عمیق میشود و شدت عفونت گسترش میابد میتواند موقعیت خطرناکی را برای جنین ایجاد کند. در این موقعیتی که دندان به عصب کشی نیاز دارد باید درمان عصب کشی به موقع انجام شود. عصب کشی در دوران بارداری هیچگونه خطری را برای مادر و کودک ایجاد نمیکند اما بهتر است در سه ماه دوم بارداری انجام شود زیرا در مراحل اولیه جنین آسیب پذیر است و همچنین ممکن است موقعیت نشستن مادر روی یونیت در طولانی مدت آزار دهنده باشد.

  دندان عصب کشی شده چقدر عمر میکند؟

  دندان عصب کشی شده کمی ضعیف است و لازم است که به خوبی ترمیم یا روکش شود تا بتوان همانند دندان طبیعی آن را در دهان حفظ کرد، بنابراین نیاز است که بهداشت دندان به درستی رعایت شود. دندان عصب کشی شده در صورت مراقبت صحیح تا چندین سال در دهان ماندگار است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *