چند روز بعد از کشیدن دندان میتوان ایمپلنت کرد؟

ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان

برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید گفت برای انجام کاشت دندان و ایمپلنت فرد باید شرایط لازم را داشته باشد. متخصص ایمپلنت دندان در ابتدا با برسی عکس رادیوگرافی از دندان تشخیص میدهد که میزان تراکم استخوان و ارتفاع لازم استخوان فک برای قرار گیری پایه ایمپلنت وجود دارد یا خیر. در صورتی که مدت زمانی طولانی تری نسبت به کشیدن دندان گذشته باشد ممکن است دندان ها از محل قرار گیری خود جا به جا شده و به سمت جای خالی کج شوند. در این صورت تحلیل استخوان صورت گرفته و استخوان فک نمیتواند به خوبی از پایه ایمپلنت حمایت کند و عمل جراحی ایمپلنت با شکست مواجه میشود. به همین دلیل دندانپزشک متخصص ایمپلنت با در نظر گرفتن این شرایط توصیه میکند که بلافاصله بعد از کشیدن دندان عمل قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک انجام شود.

ایمپلنت فوری چیست؟ مراحل ایمپلنت فوری | متخصص کاشت دندان در شرق تهران

در شرایطی که دندانپزشک متخصص ایمپلنت با بررسی عکس و شرایط استخوان فک تشخیص دهد که میتوان درمان ایمپلنت فوری را انجام داد، او بلافاصله بعد از کشیدن دندان پایه ایمپلنت را درون استخوان فک میگذارد. این فرآیند در صورتی است که استخوان فک توانایی پذیرش و پشتیبانی از پایه ایمپلنت را داشته باشد. البته برای انجام ایمپلنت فوری تا دو ماه نیز میتوان اقدام کرد زیرا تا آن زمان بافت لثه ترمیم شده و شرایط برای پذیرش فیکسچر و همان پایه ایمپلنت مناسب است.

چرا باید بعد از کشیدن دندان ایمپلنت کنید؟ | ایمپلنت اقساطی در شرق تهران

بعد از کشیدن دندان بهتر است جای خالی آن در زودترین زمان ممکن پر شود. اگر بعد از کشیدن دندان ایمپلنت در استخوان فک قرار نگیرد ممکن است با مشکلات زیر مواجه میشوید:

  • به وجود آمدن عفونت در لثه.
  • حرکت دندان های مجاور به سمت جای خالی دندان.
  • آسیب و تحلیل استخوان فک.
  • تحلیل لثه.
  • و …

مراحل کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *