بهترین رادیولوژی و فتوگرافی دندان در شرق تهران

عکس برداری از دندان در نارمک

با پیشرفت هر روزه علم و تجهیزات پزشکی، استفاده از تکنولوژی تصویربرداری در تشخیص صحیح و درمان های دندانپزشکی اهمیت بسیار ویژه ای دارد. رادیولوژی و فتوگرافی دندان به عنوان دو روش تصویربرداری در زمینه تمامی درمان های دندانپزشکی نقش عمده ای را در تشخیص نوع آسیب و ناهنجاری موجود در دهان، لثه، فک و صورت ایفا میکنند. تکنولوژی تصویر برداری رادیولوژی و فتوگرافی دندان این امکان را میدهد تا با دقت بیشتری به ساختار دندان و بافت دهان دسترسی داشت تا از بتوان درمان صحیح و اصولی را از مرحله ابتدایی تشخیص داد و اجرا کرد. در این بخش به اهمیت عکس برداری از دهان و دندان میپردازیم.

در صورتی که شما هم نیاز به رادیولوژی و فتوگرافی دندان در شرق تهران را دارید میتوانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی سبز تمامی درمان های را از مرحله ابتدایی تشخیص با رادیولوژی و فتوگرافی دندان آغاز و با متخصصین و پزشکان حرفه ای این مجموعه انجام دهید.

رادیولوژی و فتوگرافی دندان در نارمک

اهمیت رادیولوژی و فتوگرافی در دندانپزشکی

رادیولوژی و فتوگرافی دندان دو بخش حیاتی در دندانپزشکی محسوب میشوند، زیرا هردو به طریق های متفاوتی تمامی اختلالات و مشکلات دندانی و بافت دهانی را از طریق تصاویر پرتویی و یا ساختار و موقعیت قرار گرفتن دندان ها، لثه و فک و دیگر اجزای صورت را مورد بررسی قرار داد. از طریق فتوگرافی میتوان تصاویر دقیقی از دندان ها و بافت اطراف آن ثبت کرد. این تکنولوژی ابزار مهمی برای تشخیص بیماری های دندانی و ارزیابی میزان پیشرفت درمان دندان ها است. از مهمترین کاربردهای رادیولوژی و فتوگرافی دندان شامل موراد زیر است :

 • تشخیص میزان پوسیدگی دندان و پیشرفت میزان پوسیدگی در دندان
 • مشاهده ریشه دندان ها
 • بررسی میزان سلامت استخوان های اطراف دندان ها
 • بررسی وضعیت سلامت دندان های در حال رشد

برای انجام رادیولوژی و فتوگرافی دندان در رسالت میتوانید جهت شروع درمان های تخصصی ارتودنسی و یا درمان های ترمیمی یا زیبایی، و یا تصویر برداری رادیولوژی از ساختمان دندان، تصاویر مورد نیاز را جهت شروع هر یک از درمان های تخصصی خود در کلینیک سبز انجام دهید.

تفاوت بین رادیولوژی و فتوگرافی دندان چیست ؟

 • رادیولوژی دندان : رادیولوژی دندانپزشکی این امکان را میدهد تا از طریق تصاویر پرتویی، ساختار دقیق دندان ها مثل ریشه دندان، فک و دیگر اجزای دهان و فک را مورد بررسی قرار داد تا در صورت مشاهده توده یا کیست مشکوک به سرعت بررسی و شناسایی شده و توسط پزشک متخصص بیماری های دهان، فک و صورت تشخیص و درمان شود. در رادیولوژی دندانپزشکی بافت داخلی دندان کاملا مشخص است و در درمان عصب کشی به خوبی میتوان میزان آسیب و پوسیدگی را مشاهده و عفونت را با درمان مناسب برطرف کرد. همچنین در رادیولوژی دندان های نهفته نیز کاملا قابل مشاهده خواهند بود.
 • فتوگرافی دندان : فتوگرافی دندانپزشکی جهت تهیه تصاویر قبل و بعد برای درمان های تخصصی ارتودنسی، زیبایی (کامپوزیت ، لمینیت و بلیچینگ دندان) اهمیت بالایی دارد. در فتوگرافی دندانپزشکی آناتومی ظاهری دندان هنگام لبخند زدن یا میزان تناسب فک در تمامی حالات چهره به خوبی مشخص میشود و میتوان میزان تغییرات را در روند انجام و اتمام درمان های تخصصی دندانپزشکی زیبایی به خوبی مشاهده کرد.

برای رادیولوژی و فتوگرافی دندان در تهران پارس و شروع درمان های خود میتوانید در کلینیک سبز تمامی تصاویر مورد نیاز خود را تهیه کرده و تصاویر قبل و بعد تغییرات دندان های خود را مشاهده کنید. جهت تعیین وقت برای عکس برداری از دندان در نارمک یا عکس برداری از دندان در تهرانپارس میتوانید با بخش پذیرش کلینیک دندانپزشکی سبز تماس بگیرید.

فتوگرافی و عکس برداری ارتودنسی

این قسمت در دندانپزشکی قبل و بعد از انجام درمان ارتودنسی ضرورت دارد. فتوگرافی خارج دهانی که شامل زاویه های مختلف از چهره میشود باید بسیار دقیق و طبق استاندارد های خاص مربوط به درمان تخصصی ارتودنسی صورت گیرد تا روند درمان تحت نظر متخصص ارتودنسی دنبال شود. فتوگرافی ارتودنسی شامل پارامترهای مختلف از طرح لبخند، وضعیت دندان ها و نحوه قرارگیری فک و میزان ناهنجاری فک و … میشود. فتوگرافی دندان به بیمار و پزشک کمک میکند تا روند پیشرفت درمان را پیگیری کنند.

در کلینیک سبز برای رادیولوژی و فتوگرافی دندان در نارمک میتوانید تمامی تصاویر تخصصی مربوط به دهان و دندان خود را تهیه و جهت انجام هرگونه درمان تخصصی دندان و دهان خود به بخش درمان همین کلینیک مراجعه کنید

نکته مهم در بخش رادیولوژی و فتوگرافی دندان

 • مادران باردار توجه داشته باشند که حتما قبل از حضور در بخش رادیولوژی و قبل از اقدام برای هرگونه تصویربرداری، وضعیت خود را هم به پزشک و هم به مسئول بخش رادیولوژی اطلاع دهند.
 • در صورت ابتلا به هرگونه بیماری خاص مثل بیماری های سیستمیک، بیماری های واگیردار یا عفونی و انواع سرطان ها، جهت انحام مراقبت ها و اقدامات لازم برای حفظ سلامت شما و دیگر اعضای محیط، وضعیت خود را به اطلاع همکاران و مسئولین رادیولوژی اطلاع دهید.

نتیجه گیری: چرا رادیوگرافی و عکس برداری از دهان و دندان ضروری است؟

وجود کوچکترین میزان پوسیدگی و به مرور زمان پیشرفت آن میتواند آسیب به ساختار دندان و ریشه و سپس تبدیل به عفونت شده و استخوان فک را نیز تحت تاثیر قرار دهد. انجام هرگونه اقدامات درمانی در راستای از بین بردن پوسیدگی و یا هر نوع درمان در دندانپزشکی لازمه بررسی ساختمان دندان و نحوه قرار گیری دندان و بررسی استخوان فک است. این بررسی از طریق عکس رادیولوژی و فتوگرافی دندان صورت میگیرد.

با استفاده از عکس رادیولوژی از دندان میتوان حتی دندان، کیست و عفونت هایی که با چشم قابل دیدن نیستند و به صورت پنهان بدون درد و علائم در استخوان فک قرار گرفته اند را دید و در صورت صلاحدید پزشک درمان مورد نیاز را در جهت رفع آن انجام داد. عکس رادیوگرافی از دندان به پزشک کمک میکند تا مراحله اولیه تشکیل پوسیدگی را بررسی کرده و قبل از پیشرفت و وخامت آن، درمان لازم را در جهت پیشگیری انجام دهد.

رادیولوژی و فتوگرافی دندان در شرق تهران

با عکس برداری از دندان در رسالت میتوانید در کلینیک سبز درمان خود را به بهترین و تخصصی ترین وجه ممکن توسط پزشکان مجرب این مجموعه شروع کنید.

جهت تعیین وقت برای عکس برداری از دندان در شرق تهران میتوانید با بخش پذیرش کلینیک دندانپزشکی سبز تماس بگیرید یا فرم تماس با ما را د ر انتهای همین مقاله پر کنید.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  سوالات متداول

  تهیه عکس رادیوگرافی از دندان چقدر طول میکشد؟

  گرفتن عکس رادیوگرافی از دندان معمولا بین 15 دقیقه زمان لازم دارد که بعد از اتمام کار عکس کنترل و تفسیر شده و به بیمار ارائه داده میشود.

  عکس OPG از دندان تا چه مدتی اعتبار دارد؟

  مدت زمان اینکه عکس OPG تا چه زمانی قابل قبول و برای انجام درمان مورد استفاده است بسته به نوع درمانی مورد انجام و مراقبت های بیمار دارد. اما اگر مدت زمان عکس OPG گرفته شده بیشتر از 6 ماه است باید مجددا عکس OPG تهیه شود.

  هزینه عکس برداری از دندان در رسالت چقدر است؟

  بسته به نوع عکسی که مورد نیاز پزشک است تعرفه های پزشکی متنوع است، هزینه عکس رادیولوژی تک دندان نسبت به عکس OPG کمتر و عکس OPG نیز نسبت به عکس های CBCT کمتر است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *