مرکز تخصصی دندانپزشکی با خواب عمیق در شرق تهران

تقریبا جمعیت زیادی از افراد دچار ترس از دندانپزشکی هستند و وقتی به یکی از درمان های دندانپزشکی نیاز پیدا میکنند، حتی درمان های زیبایی، دچار حس استرس و ترس میشوند و یا ممکن است زمان مراجعه ی به موقع به دندانپزشکی را به تعویق بیندازند. حس ترس از دندانپزشکی در برخی افراد با شدت بیشتری همراه است که تبدیل به نوعی فوبیا شده و به آن فوبیای دندانپزشکی هم میگویند. عدم مراجعه به دندانپزشک به خاطر این ترس، فرد را دچار عواقب جدی و آسیب های شدید دندانی و دهانی میکند.

در این میان روش نوینی که برای این دسته افراد وجود دارد و میتواند حس ترس از دندانپزشکی را از بین ببرد، دندانپزشکی با سدیشن یا دندانپزشکی با خواب عمیق و یا روشی دیگر دندانپزشکی با بیهوشی است. دندانپزشکی با بیهوشی یا خواب عمیق مزیت های بسیاری دارد و به کاهش اضطراب در افراد کمک بسیاری میکند.

علاوه بر این سدیشن دندانپزشکی برای درمان های طولانی مدت، که هم پزشک به زمان زیادی نیاز دارد و هم ممکن است بیمار خسته شود، بهترین گزینه است. اگر شما دچار فوبیای دندانپزشکی هستید و به علت همین ترس درمان های خود را به موقع انجام نمیدهید، این مقاله برای راهنمایی شما و آشنایی بیشتر شما با روش سدیشن دندانپزشکی است. با ما همراه باشید.

در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز کلیه خدمات دندانپزشکی با خواب عمیق و دندانپزشکی با بیهوشی در شرق تهران با مجهزترین تجهیزات و جدیدترین روش های درمانی برای مراجعین عزیز انجام میشود. برای تعیین وقت ویزیت فرم نوبت دهی در انتهای این مقاله را پر کنید.

دندانپزشکی با خواب عمیق

ترس از دندانپزشکی چیست و راهکار مقابله با آن چیست؟

ترس از دندانپزشکی یک احساس شایع و تقریبا مشترک میان بسیاری از افراد در سراسر دنیا است. این ترس میتواند علت های مختلفی داشته باشد که در اکثر افراد نیز مشترک هست. به طور مثال ترس از سوزن بی حسی، ترس از صدای تجهیزات دندانپزشکی، خجالت از وضعیت دهان و دندان، ناخوشایند بودن بوی مواد دندانپزشکی، احساس تهوع و … تمامی این حس ها طبیعی بوده اما نباید مانع انجام درمان و رسیدگی به موقع به وضعیت دندان ها شود.

به همین منظور راهکار سدیشن دندانپزشکی و دندانپزشکی با بیهوشی یک راه حل مناسب برای مهار ترس از ندانپزشکی برای افراد است. همچنین این دو روش برای کودکانی که عدم همکاری با دندانپزشک را دارند و برای افراد ناتوانی که قادر به همکاری برای انجام درمان و یا نشستن روی یونیت دندانپزشکی نیستن هم راهکار بسیار مناسبی است. به شرط انتخاب یک مرکز تخصصی معتبر و انجام درمان و مراحل درمان زیر نظر دندانپزشک مجرب و متخصص بیهوشی.

اگر شما هم به دنبال دندانپزشکی با خواب عمیق در تهرانپارس یا دندانپزشکی با بیهوشی تهرانپارس هستید، اما ترس شما مانع انجام به موقع و مراجعه زود هنگام به دندانپزشکی میشود میتوانید به کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز مراجعه کرده و تمامی درمان های خود را توسط پزشکان مجرب و متخصصین در زمینه کلیه درمان ها نجام دهید.

دندانپزشکی با روش بیهوشی و دندانپزشکی با خواب عمیق: دو روش متفاوت

دندانپزشکی با هر دو روش در ابتدا برای مهار ترس و اضطراب فرد و همچنین برای افرادی که توانایی همکاری در درمان با دندانپزشک را ندارند انجام میشود. در هر دو روش یک درمان با کیفیت انجام میشود اما حالت بیمار در سدیشن با بیهوشی متفاوت است. در روش بیهوشی سطح هوشیاری بیمار کاهش می‌یابد ولی در حالت سدیشن هوشیاری را به طور کامل از دست نمیرود و در حالت خواب مصنوعی قرار میگیرد. علاوه بر اینها، انجام درمان های دندانپزشکی با خواب عمیق دلیل دیگریست برای افرادی با شرایط و بیماری های خاص و یا برای کودکانی است که هیچگونه همکاری با دندانپزشک ندارند.

 • دندانپزشکی با روش بیهوشی: همانطور که از نام آن پیداست در این روش فرد کاملا بیهوش است و تمامی علائم او توسط سیستم مانیتورینگ و با نظارت پزشک متخصص بیهوشی کنترل میشود. با این روش دندانپزشکی با بیهوشی تمامی درمان های دندانپزشکی قابل انجام است مثل جراحی های دندان، ایمپلنت و …. در این روش قبل از شروع درمان، تمامی دندان ها و وضعیت کلی دهان و دندان بیمار همراه با عکس رادیوگرافی از دندان (عکس OPG) توسط دندانپزشک بررسی شده و بعد از مشخص شدن طرح درمان کلی هماهنگی های لازم توسط کادر پزشکی انجام میشود.

اگر شما هم به دنبال دندانپزشکی با بیهوشی در نارمک هستید میتوانید با مراجعه به کلینیک ما تمامی درمان های عمومی و تخصصی خود را با روش بیهوشی توسط دندانپزشکان متخصص و با نظارت پزشک متخصص بیهوشی انجام دهید.

 • دندانپزشکی با خواب عمیق یا سدیشن: در این روش نیز مانند روش قبلی بعد از بررسی و مشخص شدن درمان های مورد نیاز بیمار با هماهنگی قبلی آماده انجام درمان های خود میشود. در روش سدیشن بیمار در حالت نیمه هوشیار و خواب است ولی متوجه فضای اطراف خود میشود و به سوالات پزشک پاسخ میدهد و درخواست های پزشک را انجام میدهد. در دندانپزشکی با خواب عمیق نیز تمامی علائم بیمار توسط پزشک متخصص بیهوشی زیر نظر گرفته میشود و با استفاده از داروهای مورد تایید و با مجوز رسمی به حالت خواب و نیمه هوشیار میرود.

اگر به دنبال دندانپزشکی با خواب عمیق در شرق تهران هستید میتوانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی سبز بعد از ویزیت و بررسی کلی وضعیت دندان ها، تمامی درمان های تخصصی خود را با دندانپزشکی در خواب در نارمک انجام دهید.

دندانپزشکی با بیهوشی در نارمک

مزایای دندانپزشکی با بیهوشی عمومی

همانطور که گفته شد دندانپزشکی با روش بیهوشی برای افرادی مناسب است که دچار ترس از دندانپزشکی یا ناتوانایی جسمی هستند و مشکل عدم همکاری با دندانپزشک را دارند.

 • در روش دندانپزشکی با بیهوشی، بیمار هیچگونه درد و فشاری را در دندان خود احساس نمیکند.
 • دندانپزشک در یک جلسه بیهوشی کامل، میتواند تمامی درمان های مورد نیاز را که قابل انجام هم باشند، تحت بیهوشی انجام دهد.
 • تعداد جلسات متعدد رفت و آمد به دندانپزشکی کم میشود.
 • در درمان روکش دندان، تراش و قالبگیری را میتوان در جلسه بیهوشی انجام داد ولی تحویل روکشِ آماده شده، در یک جلسه دیگر انجام میشود.
 • اگر چند دندان دارای عفونت و التهاب باشند، مصرف دارو در یک دوره انجام میشود و درمان آنها همه در یک جلسه انجام میشود و دیگر نیاز به مصرف دارو و درمان مجزا نیست.
 • اگر نیاز به درمان جراحی دندان باشد میتوان همزمان در کنار دیگر درمان ها، ترمیم یا درمان ریشه (عصب کشی) را در جلسه بیهوشی انجام داد.
 • بعد از اتمام بیهوشی نیاز به نقاهت خاصی نیست و بعد از چند ساعت استراحت میتوان به امور روزمره رسیدگی کرد.

معایب دندانپزشکی با بیهوشی عمومی

در روش بیهوشی در دندانپزشکی عوارض احتمالی به ندرت میتواند شامل سر درد، گلو درد، احساس گیجی یا تهوع باشد که این عوارض برای درمان هایی با مدت زمان کوتاه کمتر پیش می آید یا به طور کلی اتفاق نمی افتد.

مزایای دندانپزشکی با روش سدیشن

در روش سدیشن سطح هوشیاری بیمار کاملا از بین نمیرود اما متوجه مراحل درمان نخواهد بود.

 • در طول مدت زمان درمان، بیمار کاملا در حالت خواب آرامش بخشی قرار میگیرد که متوجه هیچگونه درد و اذیتی نخواهد شد ولی در برابر سوالات و صحبت های پزشک قادر به پاسخگویی خواهد بود.
 • انجام درمان با روش سدیشن موجب آرامش بیمار و دقت بالای پزشک حین انجام درمان خواهد شد که در نتیجه درمان با کیفیتی صورت میگیرد.
 • داروهای مورد استفاده در تمامی مراحل تحت سدیشن، مورد تایید سازمان داروی جهانی هستند و هیچگونه خطری سلامت بیمار را تهدید نخواهد کرد.
 • تعداد جلسات متعدد رفت و آمد به دندانپزشکی کم میشود.
 • در روش سدیشن اضطراب و استرس بیماری به طور کامل از بین خواهد رفت و بعد از بیداری و به دست آوردن هوشیاری کامل مراحل درمان را به یاد نمی آورد.
 • تمامی درمان های مورد نیاز دندانپزشکی را میتوان با روش سدیشن در یک جلسه با آرامش پزشک و بیمار و با کیفیت بالا انجام داد.

معایب دندانپزشکی با روش سدیشن

این روش برای همه افراد پاسخگو نخواهد بود و برای افراد دارای مشکلات تنفسی، عارضه قلبی و آلرژیک ممکن است دارای خطراتی باشد.

نکات مهم قبل از انجام درمان های دندانپزشکی با روش سدیشن (دندانپزشکی با خواب عمیق)

 • قبل از شروع هر نوع درمانی لازم است وضعیت کلی دهان و دندان شما بررسی شود، در نتیجه مراجعه حضوری و معاینه کامل دندان ها ضروری است و نمیتوان این مرحله را نادیده گرفت.
 • قبل از انجام درمان تمامی سوابق پزشکی و آزمایشاتِ انجام شده مورد بررسی قرار میگیرند. در صورت ابتلا به هرگونه بیماری زمینه ای و یا اعتیاد به هر نوع ماده مخدر یا محرکی، باید پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • از مصرف وعده های غذایی سنگین در حدود 5.6 ساعت قبل از شروع درمان خودداری کنید و مواد غذایی مناسبی را مصرف کنید تا دچار ضعف نشوید.
 • روز انجام درمان لازم است شخصی به عنوان همراه از نزدیکان خود در کنارتان در کلینیک حضور داشته باشد تا در صورت نیاز بتوان هماهنگی و تصمیمات لازم را به او اعلام کرد.

دندانپزشکی با بیهوشی در شرق تهران

دندانپزشکی با خواب عمیق یا همان سدیشن دندانپزشکی یک روش اصولی و مورد تایید دندانپزشکان است که میتواند برای افرادی که دچار فوبیای دندانپزشکی هستند و یا عدم توانایی در انجام درمان های دندانپزشکی را دارند، بسیار مناسب باشد. همچنین دندانپزشکی با خواب عمیق میتواند یک روش ایده آل برای کودکانی باشند که اجازه معاینه ی دندانپزشک را نمیدهند و یا از انجام درمان خودداری میکنند. توجه داشته باشید که این روش باید با هماهنگی ها و آزمایشات لازم توسط پزشک متخصص بیهوشی و دندانپزشک مجرب و در مرکز تخصصی معتبر و مجهز انجام شود.

کلینیک سبز دارای بخش دندانپزشکی با خواب عمیق است که کلیه درمان های تخصصی و عمومی توسط دندانپزشکان متخصص همراه با تجهیزات پیشرفته و متدهای نوین درمانی انجام میشود. برای نوبت دهی کلیه خدمات دندانپزشکی در خواب در رسالت و یا دندانپزشکی با بیهوشی در رسالت میتوانید فرم نوبت دهی زیر را پر کنید.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  سوالات متداول

  آیا سدیشن برای تمامی افراد مناسب است؟

  دندانپزشکی با خواب عمیق برای همه افراد مناب نیست مثل افرادی با بیماری قلبی، عارضه های تنفسی، با مشکلات عصبی و افرادی که دچار آلرژی به برخی از داروها هستند.

  هزینه دندانپزشکی با خواب عمیق چقدر است؟

  هزینه سدیشن دندانپزشکی در انتها بعد از ویزیت و بررسی درمان های مورد نیاز شما به همراه تعداد ساعاتی که تحت سدیشن درمان ها انجام میشود محاسبه خواهد شد. هزینه درمان، دستمزد پزشک متخصصص بیهوشی، دستمزد دندانپزشک و هزینه های کلینیک در هزینه نهایی انجام درمان ها با دندانپزشکی با خواب عمیق تاثیر گذار هستند.

  آیا سدیشن دندانپزشکی خطرناک است؟

  از آنجایی که دندانپزشکی با خواب عمیق توسط دندانپزشک متخصص و پزشک متخصص بیهوشی در محیطی امن و مجهز انجام میشود لذا خطرات جدی ندارد اما حتما باید معاینه ها و آزمایشات لازم قبل از هر گونه اقداماتی صورت گیرد.

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *