طول عمر ایمپلنت دندان | نکاتی که باید بدانید!

ایمپلنت دندان چیست

طول عمر ایمپلنت دندان یکی از مسائل مهمی است که بعد از کاشت آن به نحوه مراقبت و نگهداری خود فرد بستگی دارد. ایمپلنت، کاشت یک دندان مصنوعی با استحکام بالا در داخل فک است. جنس ایمپلنت دندان از تیتانیوم است که در صورت نگهداری اصولی تا بیست سال عمر خواهد کرد. این درمان می‌تواند حتی به صورت یک ایمپلنت دندان جلو یا حتی ایمپلنت کل فک باشد. عواملی مختلفی می‌توانند بر موفقیت کاشت ایمپلنت دندان اثر داشته باشند که در ادامه بررسی خواهیم کرد، همچنین به پاسخ سوالات شما درباره اینکه آیا ایمپلنت مادام العمر است؟ فرق ایمپلنت کره ای و سوئیسی در چیست می‌رسیم و به بررسی عمر ایمپلنت کره ای، عمر ایمپلنت ایرانی وعمر ایمپلنت آلمانی خواهیم پرداخت …

آیا طول عمر ایمپلنت دندان مادام العمر است؟

این روزها یکی از دغدغه و سوال های افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند این است که آیا ایا ایمپلنت مادام العمر است؟ در جواب این سوال باید بگوییم از آنجایی که ایمپلنت دندان در مقایسه با روش های جایگزین کردن دندان از دست رفته مثل دندان مصنوعی یا بریج ایمن تر بوده و دارای یک پایه فلزی از جنس تیتانیوم است که سازگار با محیط بدن است درصد موفقیت بالاتری دارد و به دلیل اینکه حین جراحی از روش های سینوس لیفت و پیوند پودر استخوان استفاده می‌شود طول عمر و ماندگاری ایمپلنت را افزایش می‌دهد.

پایه ایمپلنت می‌تواند بدون هچ مشکلی در استخوان فک باقی بماند و نقش ریشه دندن را در کنار دندان های طبیعی داشته باشد، بدون هیچگونه آسیب زدن به دندان های دیگر.

جنس ایمپلنت دندان

عوامل موثر بر موفقیت کاشت ایمپلنت | مرکز ایمپلنت شرق تهران

در ابتدا مهم ترین گزینه برای موفقیت در کاشت ایمپلنت دندان، سلامت جسمی و روحی فرد و عدم ابتلای وی به بیماری های حاد است. توجه داشته باشید که حتی یک عفونت ساده دهان موجب عدم موفقیت در عمل ایمپلنت دندان است. مهم ترین گزینه ها در کاشت موفقیت آمیز ایمپلنت دندان شامل موارد زیر است:

 • سلامت کامل لثه ها و استخوان فک
 • وضعیت سلامت روحی و روانی فرد
 • وضعیت سلامت عمومی فرد
 • وضعیت سلامت مقدار استخوان باقی مانده
 • عدم وجود عفونت و بیماری های دهان
 • برنامه تغذیه ای فرد
 • شرایط زندگی و کاری بیمار
 • سن (هرچه سن کمتر باشد میزان سلامت استخوان فک بیشتر بوده و موفقیت بیشتر خواهد بود)

عوامل موثر در طول عمر ایمپلنت دندان چه چیزهایی هستند؟ | متخصص ایمپلنت در شرق تهران

دندانپزشک متخصص ایمپلنت در ابتدا باید توصیه های مهم جهت مراقبت و نگهداری از ایمپلنت دندان را به فرد توضیح دهد. چرا که رعایت بهداشت و نگهداری از ایمپلنت در ماه های اول کاشت دندان امری حیاتی است.

مراقبت اصولی در یک ماه اول بعد از کاشت ایمپلنت دندان | بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهرانپارس

بعد از کاشت ایمپلنت دندان بیمار نباید تا یک ماه بعد از عمل جراحی غذا را از طرف ایمپلنت شده میل کند. خوردن مواد غذایی سخت مانند آجیل موجب کاهش طول عمر ایمپلنت خواهد شد. مراقبت از ایمپلنت برای جلوگیری از عفونت در ناحیه مورد نظر از عوامل مهم در طول عمر ایمپلنت دندان است.تمیز نگه داشتن ایمپلنت دندان یکی دیگر از فاکتورهای قابل توجه درافزایش طول عمر ایمپلنت دندان است. دندان ایمپلنت شده را باید همانند دیگر دندان ها با مسواک و دهان شویه شست و شو داد. به ویژه در ماه اول برای از بین بردن میکروب های لثه که اثرات زخم در آن وجود دارد.

مقایسه طول عمر ایمپلنت ها :

 • عمر ایمپلنت کره ای : این نوع ایمپلنت از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و هزینه کمتری نسبت به برند اروپایی و آمریکایی دارد. ماندگاری و عمر ایمپلنت کره ای در کنار قیمت مناسب آن باعث شده تا محبوبیت خوبی در میان پزشکان داشته باش و در صورت قرار دادن اصولی آن در استخوان فک که باید توسط پزشک متخصص جراح فک و صورت و متخصص لثه انجام شود، می‌تواند ماندگاری مادام العمر داشته باشد.
 • عمر ایمپلنت ایرانی : ایمپلنت ایرانی در مقایسه با دیگر برندهای کشور خارجی قیمت پایین تری دارند و دسترسی به قطعات آن آسان تر است. کیفیت ایمپلنت ایرانی در مقایسه با سایر کشورها کمتر است و این باعث شده عمر ایمپلنت ایرانی در مقایسه با سایر کشورها نیز کمتر باشد.
 • عمر ایمپلنت آلمانی : متریال و کیفیت درجه یک ایمپلنت آلمانی باعث شده تا از نظر کیفیت برند این نوع ایمپلنت در رده دوم بعد از ایمپلنت آمریکایی قرار گیرد. کیفیت بالای ایمپلنت آلمانی باعث شده تا عمر ایمپلنت آلمانی حدود 10 تا 12 سال باشد.

ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی؟ فرق ایمپلنت کره ای و سوئیسی در چیست؟

ایمپلنت کره ای با ایمپلنت سوئیسی از نظر کیفیت تفاوت چندانی ندارند و نکته ای که در این میان قابل مقایسه بوده این است که اگر ایمپلنت برند کره ای تولید شده در کارخانه به شکل درست و استاندارد انجام شود عملکرد عالی دارد و در مقابل اگر ایمپلنت سوئیسی به شکل غیر استاندارد و با متریال بی کیفیت تولید شود ممکن است نتیجه خوبی نداشته باشد.

کمتر بودن هزینه ایمپلنت کره ای نسبت به هزینه ایمپلنت سوییسی به علت شرایط کشور کره است. در این میان فرق ایمپلنت کره ای و سوئیسی را از نظر فاکتورهای زیر مورد بررسی قرار میدهیم:

 1. کیفیت ایمپلنت سوئیسی نسبت به کره ای بهتر است اما ایمپلنت کره ای نیز امتحان خود را پس داده و دارای عملکرد خوب و کیفیت قابل قبولی است.
 2. قیمت ایمپلنت کره ای در مقایسه با قیمت ایمپلنت سوئیسی کمتر است که باعث محبوبیت این برند کره ای در ایران شده است.
 3. در دسترس بودن قطعات برندهای ایمپلنت کره ای در ایران قابل دسترس تر هستند.

تمامی این فاکتورها بستگی به نحوه کاشت و تخصص دندانپزشک هنگام جراحی ایمپلنت دندان نیز دارد که میتوان درصد میزان موفقیت هنگام جراحی ایمپلنت را افزایش داد.

مراقبت بعد از کاشت ایمپلنت دندان | ایمپلنت اقساطی در شرق تهران

بعد از کاشت دندان باید توسط متخصص جراحی فک و دهان هر ۶ ماه یکبار برای معاینه و بررسی وضعیت ایمپلنت مورد معاینه قرار بگیرید. در این پروسه وضعیت لثه جراحی شده، سلامت دندان، عدم وجود عفونت و استخوان فک مورد بررسی قرار می‌گیرد.

جنس ایمپلنت دندان یکی دیگر از عوامل مهم در طول عمر ایمپلنت است. اجزای ایمپلنت باید از مواد با کیفیت ساخته شده باشد تا مقاومت آن در دهان بیشتر باشد.عدم استفاده از دخانیات بر سلامت ایمپلنت دندان اثر دارد. توجه داشته باشید که استفاده از مشروبات و سیگار مهم ترین عامل در کاهش عمر ایمپلنت دندان هستند.

برای انجام ایمپلنت دندان خود با بهترین تجهیزات و متخصصین، با ما در تماس باشید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.

برای مطالعه بیشتر:

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *