استریلیزاسیون مرکزی کلینیک دندانپزشکی سبز

استریلیزاسیون مرکزی

با توجه به اهمیت وجود بخش استریلیزاسیون مرکزی و رعایت کنترل عفونت دندانپزشکی و قوانین مربوط به استریلیزاسیون، در کلینیک دندانپزشکی سبز اقدامات مهمی مثل دستگاه های پیشرفته و تجهیزات ضدعفونی و استریل کننده همراه با دستگاه های پکینگ، در بخش مجزای استریلیزاسیون مرکزی قرار گرفته است که تمامی اصول طبق قوانین و آیین نامه های رسمی بوده و بخش استریلیزاسیون مرکزی را بصورت جداگانه از قسمت درمان قرار داده است.

یکی از مهمترین بخش در هر مرکز درمانی، قسمت کنترل عفونت و استریلیزاسیون، بویژه در دندانپزشکی است. استریلیزاسیون به قسمتی گفته میشود که تمامی تجهیزات و ابزارهای مورد استفاده در دندانپزشکی در یک مکان مجزا و با استاندارد های ویژه و دستگاه های پیشرفته، پاکسازی و ضدعفونی میشوند. این روش به منظور کنترل و برقراری بهداشت کامل و جلوگیری از انتقال عفونت بین بیماران و همچنین حفظ سلامت کادر درمانی انجام میشود.

در بخش استریلیزاسیون مرکزی، تمامی ابزارها با دقت تمام پاکسازی و تمیز و بعد از آن ضد عفونی میشوند. فرآیند ضدعفونی توسط دستگاه های اتوماتیک به نام اتوکلاو دندانپزشکی، تحت حرارت و فشار بالا ضدعفونی شده تا تمامی باکتری های بیماری زا و ذرات عفونی به طور کامل پاکسازی و از بین روند.

کلینیک دندانپزشکی سبز، مجهز‌ترین کلینیک تخصصی دندان در رسالت خدمات تخصصی دندان و همچنین درمان انواع بیماری ها و زخم های دهانی، با استفاده از آخرین فناوری‌ها و تجهیزات پیشرفته ارائه می‌شود. بیماران می‌توانند از مشاوره تخصصی بهره‌مند شوند و تمامی مراحل درمانی خود را زیر نظر دندانپزشک متخصص انجام دهند.

استریل دندانپزشکی

مراحل ضدعفونی و فرآیند استریلیزاسیون در بخش استریلیزاسیون مرکزی به چه صورت است ؟

در بخش استریلیزاسیون مرکزی فرآیند استریل و ضد عفونی کردن تجهیزات در دندانپزشکی دارای مراحل مختلف و مجزا است که شامل گزینه های زیر است :

  • قرار دادن تجهیزات استفاده شده و آلوده در بخشی مجزا و شست و شوی اولیه و پاکسازی آنها
  • غوطه ور سازی وسایل و تجهیزات در مواد ضدعفونی در مدت زمان خاص
  • اولتراسونیک تجهیزات دندانپزشکی
  • خشک کردن وسایل
  • پکینگ و بسته بندی و مهرموم کردن وسایل
  • استریل کردن و قرار دادن تجهیزات در دستگاه اتوکلاو

کلینیک دندانپزشکی سبز در شرق تهران با دارا بودن بخش مجزای استریلیزاسیون مرکزی، تمامی تجهیزات را با دستگاه های کاملا پیشرفته و طبق استاندارد ها و آیین نامه های اصولی اجرا کرده و میتوانید با خیال راحت در محیطی امن و ضدعفونی شده، تمامی درمان های تخصصی و دندانپزشکی خود را انجام دهید. جهت تعیین وقت ویزیت فرم نوبت دهی در انتهای این مقاله را پر کنید.

بهترین روش برای استریل کردن تجهیزات و لازم دندانپزشکی چیست؟

حرارت و بخار اتوکلاو یک روش مورد تایید در فرآیند ضدعفونی و استریل کردن تجهیزات و ابزار دندانپزشکی است که در کلینیک دندانپزشکی سبز از پیشرفته ترین و جدید ترین تجهیزات برای این فرآیند صورت میگیرد. فشار هوا، حرارت و گرما و سپس بخار شدید در اتوکلاو بااعث ضدعفونی و استریل شدن کامل تجهیزات میشود.

نتیجه گیری:  چرا وجود بخش استریلیزاسیون مرکزی در دندانپزشکی اهمیت دارد؟

تمامی تجهیزات دندانپزشکی با بزاق بیماران در تماس هستند. از آنجایی که برخی از درمان های دندانپزشکی باعث خونریزی میشوند ممکن است باکتری و بیماری های ناقل از طریق بزاق و خون روی وسایل و تجهیزات باقی می ماند، بنابراین در صورتی که تجهیزات به خوبی و در اتوکلا استریل نشوند از یک فرد به فرد دیگر منتقل میشوند. وجود بخش مجزای استریلیزاسیون مرکزی و آموزش صحیح به کادر درمان و انجام تمامی قوانین و مقررات استریل و پاکسازی به تیم دندانپزشکی کمک میکند تا از گسترش بیماری ها و عفونت جلوگیری شود.

معرفی بخش استریلیزاسیون مرکزی کلینیک دندانپزشکی سبز (بخش کنترل عفونت)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *