بلیچینگ دندان در شرق تهران؛ لبخندی زیبا

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چیست؟، آیا تا به حال به دنبال روشی بوده اید که لبخند شما را زیبا تر و دندان‌هایتان را سفید و درخشان کند؟ یکی از ساده ترین روش های دندانپزشکی که برای سفید کردن دندان ها بلیچینگ دندان است که این روش غیر تهاجمی را میتوانید با دو روش انجام دهید. بلیچینگ درمانی برای از بین بردن بد رنگی و زردی دندان است که هم آسیبی به دندان وارد نمیکند و هم هزینه آن نسبت به دیگر روش های زیبایی دندان ها در دندانپزشکی کمتر است.

همانطور که میدانید دندان ها به مرور زمان و با علت های مختلف مثل مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی، مصرف سیگار و دخانیات و همچنین رعایت بهداشت ضعیف، دچار تغییر رنگ شده و به شکل زرد رنگ میشوند. در این شرایط بهترین درمان برای از بین بردن بدرنگی دندان ها بلیچینگ دندان است.

انواع روش سفید کردن دندان در دندانپزشکی با عناوین و روش های مختلفی انجام میشود که در ادامه به آن میپردازیم اما بلیچینگ دندان به دو روش آفیس بلیچینگ (یا بلیچینگ در کلینیک) و هوم بلیچینگ (یا بلیچینگ در خانه) انجام میشود. اگر شما هم قصد انجام بلیچینگ دندان را دارید با راهنمای و توضیحات کامل درباره این روش، مزایا و عوارض بلیچینگ دندان و همچنین پاسخ تمامی سوالاتتان درباره بلیچینگ دندان با ما همراه باشید.

بلیچینگ دندان در شرق تهران، در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای با بهترین مواد روز دنیا برای شما مراجعین گرامی انجام میشود. جهت هماهنگی و تعیین وقت بلیچینگ دندان در نارمک، فرم تماس با ما در انتهای مقاله را پر کنید.

بلیچینگ دندان

چرا به بلیچینگ دندان نیاز داریم؟

به دلایل متعددی نیاز به بلیچینگ دندان است که میتواند تاثیرات مثبتی هم برای سلامت دندان و همچنین زیبایی ظاهری آنها داشته باشد. در این جا برخی دلایل نیاز به بلیچینگ دندان را بررسی میکنیم :

 • از بین رفتن لکه ها و تغییر رنگ : همانطور که میدانید و تجربه کرده اید، مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی ، مصرف دخانیات و غیره میتواند باعث تغییر رنگ و زرد شدن دندان ها شود. برای از بین رفتن زردی دندان ها و یا از بین رفتن لکه های روی دندان، بلیچینگ دندان بهترین درمان و یک روش پزشکی برای سفید شدن دندان ها است.
 • بهبود ظاهر دندان ها افزایش اعتماد به نفس : دندان های سفید باعث زیباتر شدن لبخند و جذابیت ظاهری شده و همین امر باعث افزایش اعتماد به نفس فرد در موقعیت های اجتماعی میشود.
 • حفظ بهداشت دهان و دندان : زمانی که دندان های شما با بلیچینگ دندان درخشان شده و تمامی جرم ها و لکه ها از بین بروند باعث میشود تا انگیزه بیشتری برای رعایت بهداشت دهان و دندان خود داشته باشید که همین امر نیز از ایجاد پوسیدگی و به دنبال آن بیماری های لثه جلوگیری میکند.
 • درمان غیر تهاجمی : بلیچینگ دندان یک روش بدون درد است و نیاز به جراحی و تراش ندارد و آسیبی هم به ساختار دندان وارد نمیکند. بنابراین اگر دندان های مرتب و سالمی دارید، بلیچینگ دندان بهترین روش برای سفید شدن و زیبا شدن طرح لبخند شماست.

بلیچینگ دندان در شرق تهران

 

علت تغییر رنگ دندان ها چیست؟

دندان ها به دلایل مختلف میتوانند دچار تغییر رنگ شوند که تعدادی از این عوامل موارد زیر هستند:

 • مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی
 • سیگار کشیدن و مصرف دخانیات که موجب بروز لکه روی دندان ها میشوند.
 • استفاده از داروهای خاص که باعث تغییر رنگ در دندان ها میشود.
 • ابتلا به برخی از بیماری ها
 • افزایش سن
 • ورود آسیب یا ضربه به دندان

سفید شدن دندان در شرق تهران

معرفی انواع روش های بلیچینگ دندان

بلیچینگ بهترین روش برای سفید شدن دندان ها و همچنین روش پرطرفداری است که در هرسنی میتوان آن را انجام داد.

بلیچینگ به دو روش انجام میشود :

 • بلیچینگ در کلینیک (Office bleaching)
 • بلیچینگ در خانه (Home bleaching)

بلیچینگ در مطب: آفیس بلیچینگ، یک روش قوی برای سفید کردن دندان ها است. در این روشِ بلیچینگ از نور لیزر و مواد تخصصیِ بلیچینگ که از برندهای معتبر و تایید شده هستند استفاده میشود. در روش آفیس بلیچینگ مواد با غلضت بالاتر نسبت به هوم بلیچینگ روی دندان قرار داده میشود. در افیس بلیچینگ سرعت و کیفیت درمان برای از بین بردن لکه و رنگدانه های نفوذ کرده به دندان و سفید کردن دندانها بیشتر و بهتر است.

بلیچینگ در خانه: هوم بلیچینگ، برای انجام این روش در ابتدا دندانپزشک یک قالب مخصوص از دندان های شما تهیه میکند که به آن تِرِی میگویند. تری بلیچینگ در لابراتوار ساخته میشود و بعد از آماده شدن به صورت یک پک کامل بلیچینگ در خانه که شامل تری پلاستیکی شفاف به همراه سرنگ بلیچینگ است با توضیحات کامل درباره نحوه استفاده و مراقب های لازم به شما تحویل داده میشود. توجه داشته باشید که نتیجه گیری در روش هوم بلیچینگ حدود 2 تا 3 هفته است که نسبت به روش آفیس بلیچینگ زمان بر و طولانی تر است.

اگر قصد انجام بلیچینگ دندان در رسالت را دارید میتوانید به صورت کاملا تخصصی در کلینیک دندانپزشکی سبز و توسط دندانپزشکان مجرب با بهترین ماده و دستگاه های پیشرفته انجام دهید. جهت تعیین وقت برای بلیچینگ دندان در تهرانپارس میتوانید با بخش پذیرش کلینیک سبز تماس بگیرید و یا فرم تماس با ما در انتهای مقاله را پر کنید.

بلیچینگ در تهرانپارس

نحوه عملکرد بلیچینگ چگونه است؟

بلیچینگ دندان به نوعی یک فرآیند شیمیایی محسوب میشود و برای تغییر رنگِ نامناسب دندان و از بین بردن رنگدانه های موجود در دندان توسط دندانپزشک برای شما انجام میشود. ماده بلیچینگ بر پایه ماده ی پر اکسید هیدروژن است که طی تغییراتی این مواد شیمیایی با نور لیزر فعال شده و رنگدانه های نفوذ کرده به دندان را از بین میبرد.

نکته قابل توجه در بلیچینگ دندان این است که مینای دندان به هیچ وجه تخریب نمیشود و هیچ آسیبی متوجه ساختار دندان ها نمیشود. بنابراین بعد از مشاوره کامل با دندانپزشک و تایید او میتوانید با خیال راحت و مطمئن مراحل انجام بلیچینگ دندان را طی کنید.

بلیچینگ دندان در تهرانپارس

مراحل بلیچینگ دندان چگونه است؟

 1. مشاوره اولیه : در ابتدا و در جلسه ویزیت، دندانپزشک به طور کامل دندان های شما را مورد بررسی قرار میدهد. در این جلسه سلامت دندان ها و اولویت انجام درمان های لازم قبل از بلیچینگ مشخص میشود. زیرا وجود هرگونه پوسیدگی ممکن است برای شما دچار درد شود و احساس کنید که بلیچینگ دندان درد دارد.
 2. جرمگیری دندان : قبل از شروع مراحل بلیچینگ لازم است تا دندانپزشک تمام پلاک و جرم های انباشته شده در اطراف دندان را به طور کامل از بین ببرد تا درمان بلیچینگ به طور کامل و یکنواخت برای تمامی نواحی دندان اثر گذار باشد.
 3. قرار دادن ماده بلیچینگ روی دندان ها: در این فرآیند ماده پراکسید هیدروژن روی سطح دندان ها اعمال میشود که این عملکرد ماده با تابش دستگاه لیزر آغاز شده و با نفوذ به لکه ها و رنگدانه های داخل دندان آنها را از بین میبرد. مدت زمان بلیچینگ دندان نیز یک ساعت است که با فاصله زمانی کوتاه بین 2 تا 3 مرحله انجام میشود.
 4. مراقبت های بعد از بلیچینگ و اجرای دستورالعمل های لازم : بعد از اتمام بلیچینگ، پزشک مراقبت ها و توصیه های بعد از بلیچینگ را جهت مراقبت و عدم رنگ پذیری مجدد دندان ها برای شما توضیح خواهد داد که لازم است تمامی نکات را رعایت کنید تا نتیجه بلیچینگ دندان طولانی مدت تر باشد.

بلیچ دندان چند جلسه طول میکشد؟

مدت زمان بلیچ کردن دندان بسته به نوع و روشی که برای شما انجام میشود متغییر است. بلیچینگ در مطب یا آفیس بلیچینگ در یک جلسه یک ساعته برای شما انجام میشود اما بلیچینگ در خانه یا هوم بلیچینگ نیازمند زمان بیشتری برای نتیجه گیری است.

فرق بلیچینگ با دیگر روش های سفید شدن دندان ها

سفید شدن دندان ها با چندین روش در دندانپزشکی قابل انجام است. درمان های تخصصی و مختلف بسیاری وجود دارد که در ابتدا با مشورت دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و همچنین بسته به شرایط، ظاهر، سلامت دندان ها، سن و دیگر فاکتورها انجام میشود. بنابراین انتخاب بهترین روش برای سفید کردن دندان را میتوانید بعد از مشورت کامل با دندانپزشک خود انجام دهید.

سفید کردن دندان ها با روش های زیر در دندانپزشکی برای شما قابل انجام است :

 • کامپوزیت دندان
 • لمینیت دندان
 • روکش دندان
 • جرمگیری و بروساژ دندان

تفاوت بلیچینگ و لیمینت و کامپوزیت : درمان های لمینیت و کامپوزیت در آناتومی و ظاهر دندان تغییر ایجاد میکنند و برای شرایطی مناسب هستند که شما دارای دندان های کوتاه، شکسته و یا دارای فرم نامناسبی هستید که نیاز به نمایش و ظاهر بهتری دارد. بنابراین تغییر ظاهری که با درمان کامپوزیت دندان یا لمینیت دندان قابل مشاهده است نسبت به بلیچینگ دندان تفاوت زیادی دارد و همین تغییرات دلیل تفاوت بلیچینگ با کامپوزیت و لمینیت است.

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری : جرمگیری باعث از بین رفتن پلاک و جرم های انباشته شده در اطراف دندان و مرز لثه میشود و باعث نمایان شدن رنگ و نمای واقعی دندان میشود، در حالی که بلیچینگ درمانی است برای از بین بردن رنگدانه های نفوذ کرده به مینای دندان و روشن شدن و سفید شدن دندان نسبت به حالت طبیعی و قبلی دندان. بنابراین تفاوت بروساژ و بلیچینگ هم در روش و هم در نتیجه به طور کامل مشخص است.

کامپوزیت در شرق تهران

عوارض بلیچینگ دندان چیست؟

از آنجایی که بلیچینگ دندان یک درمان بدون عارضه است و آسیبی به دندان وارد نمیکند ولی ممکن است حین درمان باعث ایجاد حساسیت در لثه یا دندان شود. حساسیت ایجاد شده توسط بلیچینگ موقتی و گذرا است و در طی چند ساعت یا یک یا دو روز برطرف میشود.

ماندگاری بلیچینگ دندان دائمی نیست و بر اثر استفاده از مواد غذایی رنگی و دخانیات مجددا دندان ها دچار تغییر رنگ خواهند شد. ماندگاری بلیچینگ دندان تا حد زیادی به مراقبت های خود فرد و عدم استفاده از مواد غذایی رنگی و شست و شوی سریع دهان و دندان ها بعد از مصرف نوشیدنی یا غذاهای رنگی است. بنابراین این مورد را نیز میتوان جز عوارض بیلیچینگ دندان محسوب کرد.

فیلم بلیچینگ دندان در کلینیک سبز

اگر قصد سفید کردن دندان در شرق تهران را دارید میتوانید ببا مراجعه به کلینیک سبز و ویزیت با بهترین دندانپزشک متخصص ترمیم و زیبایی تمامی اقدامات زیبایی دندان را با مشورت و راهنمایی کامل انجام دهید. کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در کلینیک تخصصی سبز با بهترین متریال، پیشرفته ترین تجهیزات و توسط دندانزشکان مجرب این مجموعه برای شما مراجعین گرامی انجام میشود.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  سوالات متداول

  هزینه بلیچینگ دندان چقدر است ؟

  تعرفه بلیچینگ دندان، روشی که در کلینیک برای شما انجام میشود نسبت به هزینه هوم بلیچینگ که شامل تری بلیچینگ و سرنگ بلیچینگ است متغیر است.

  هزینه بلیچینگ در مطب بیشتر بوده زیرا توسط دندانپزشک و با لیزر و مواد با غلظت بیشتر انجام می‌شود.

  آیا بلیچینگ دندان ضرر دارد؟ آیا بلیچینگ دندان به مینای دندان آسیب وارد میکند؟

  بلیچینگ روشی بی خطر است که هیچ آسیبی نه به ساختار و نه به مینای دندان وارد نمیکند، بنابراین میتوانید با خیال راحت نسبت به سفید کردن دندان با بلیچینگ اقدام کنید.

  ماندگاری بلیچینگ دندان چقدر است؟

  بلیچینگ دندان روش دائمی نیست ولی برای از بین بردن زردی دندان ها، در شرایطی که دارای دندان های مرتب، سالم و با فرم مناسبی هستید انتخاب مناسبی است. ماندگاری بلیچینگ دندان بسته به میزان مراقبت شما و شست و شوی دندان ها بعد از مصرف مواد غذایی رنگی میتواند تا یکسال باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *