جراحی دندان عقل نهفته افقی | متخصص جراحی دهان فک و صورت در شرق تهران

در موقعیتی که دندان فضای کافی برای خارج شدن از لثه را نداشته باشد و در زیر لثه گیر کند، دندان عقل نهفته ایجاد میشود. از مشکلات دندان عقل نهفته میتوان به بیماری لثه، پوسیدگی و دیگر مشکلات دهانی و دندانی اشاره کرد. دندان عقل نهفته افقی باعث آسیب به دندان های مجاور شده و یا میتواند مستعد بیماری در دهان شود.

مشکلات دندان عقل نهفته افقی فک پایین

  • باعث درد، تورم و فشار میشود.
  •  به علت نداشتن فضای کافی موجب آسیب به دندان های اطراف میشود.
  •  قسمتی از دندان بیرون آمده پوسیده میشود و دسترسی برای تمیز کردن و رعایت بهداشت آن دشوار میشود.

در این شرایط باید درمان جراحی دندان عقل نهفته افقی توسط دندانپزشک متخصص جراحی فک و صورت انجام شود.

جراحی دندان عقل نهفته

کیست دندان عقل نهفته افقی فک پایین | متخصص جراحی دهان فک و صورت در نارمک

در برخی مواقع در اطراف دندان عقل نهفته و در داخل استخوان فک کیست وجود دارد که ممکن است در طول رشد باعث تخریب استخوان شود.

جراحی دندان عقل نهفته درد دارد؟ | متخصص جراحی دهان فک و صورت در تهرانپارس

متخصص جراح فک و صورت در این موقعیت به راحتی میتواند تحت یک جراحی سرپایی درمان را انجام دهد. روند جراحی دندان عقل نهفته افقی به این صورت است که ابتدا با تزریق یک بی حسی موضعی و بعد از بی حس شدن کامل ناحیه مورد نظر درمان شروع میشود. توجه داشته باشید که متخصص جراحی دهان فک و صورت تمامی مراحل را بدون درد و مطمئن از بی حس بودن ناحیه انجام میدهد .
جراحی دندان عقل نهفته افقی

2 نظر

  • دوست عزیز من هم مثل شما هستم و چندسال پیش تجربه مشابه شما رو داشتم حتی بعدش تا مدتی با لمس دست هم احساس میکردم حس لامسه صورت و لبم کم شده و پرش لب هم داشتم تقریبا طی چهار ماه رفع شد. با اینحال اگر خیلی نگرانید پزشک متخصص اعصاب داخلی میتونه درباره عصبهای صورتتون به طور دقیق نظر بده . براتون آرزوی سلامتی دارم.

  • سلام من جراحی دندان نهفته افقی فک پایین رو ۳ ۳ روز پیش انجام دادم چون بی حس نمیشدم دکتر مجبور شدن ۳ بار امپول بی حسی تزریق کنن
    الان با گذشت ۳ روز من در ناحیه لب و پایین لب چانه بی حسی رو احساس میکنم و از بین نرفته انگار تازه تزریق شده. در اون حد هستش
    آیا عصب حسی من آسیب دیده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *