مزایای ایمپلنت فوری | ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری چیست
ایمپلنت بهترین روش جایگزینی برای دندان از دست رفته یا مشکل بی دندانی است که به توصیه پزشکان این نوع روش درمانی مادام العمر نیز هست. ایمپلنت دندان نقش ریشه و تاج دندان اصلی را ایفا میکند و میتواند عمل جویدن و صحبت کردن را برای فرد به خوبی انجام دهد. در جواب اینکه ایمپلنت فوری چیست؟ یا ایمپلنت فوری چگونه انجام میشود؟ باید گفت به کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت به صورت همزمان ایمپلنت فوری میگویند. در این حالت گفته میشود که مراحل ایمپلنت فوری در یک روز انجام شده است. در ادامه ایمپلنت فوری فک بالا یا ایمپلنت فوری دندان جلو، مزایای ایمپلنت فوری و معایب ایمپلنت فوری را توضیح خواهیم داد…

مراحل ایمپلنت فوری چگونه است؟ | متخصص ایمپلنت فوری در شرق تهران

دندان معیوبی که به ایمپلنت فوری نیاز داشته باشد به این صورت است که ممکن است دندان مرده یا شکسته باشد و یا دارای ظاهر نامطلوبی باشد که به هر دلیلی باید کشیده شود. ابتدا در مرحله اول باید دندان مورد نظر عصب کشی شود و بعد آن را از محل خود خارج کنیم. دندان کشیده شده دارای حفره عمیقی است که باید جای خالی آن پر شود. در مرحله بعد پایه تیتانیومی ایمپلنت، در درون حفره و جای خالی دندان کشیده شده، قرار داده میشود. برای جوش خوردن پایه ایمپلنت در درون استخوان فک چند ماه زمان لازم است و بعد از آن فرآیند قالب گیری و روکش ایمپلنت آغاز میشود. کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت فوری یکی از موفقیت آمیز ترین روش ها در ایمپلنت است.

مزایای ایمپلنت فوری چیست؟ | متخصص ایمپلنت فوری محدوده نارمک

تفاوت ایمپلنت فوری در مدت زمان: طول درمان در این روش کوتاه تر بوده و در شرایط عادی دندانپزشک متخصص کاشت دندان باید صبر کند تا لثه بهبود یابد و جای خالی دندان پر شود. بعد از مدت زمان طی شده و استخوان فک برای قراردادن پایه ایمپلنت استخوان فک را سوراخ کرده و پایه ایمپلنت را قرار میدهد و بعد از آن نیز زمان برای جوش خوردن استخوان فک لازم است. این فرآیند ممکن است بین 3 تا 12 ماه زمان ببرد.

 • نتیجه بهتر و ظاهر مطلوب تر: این روش نتیجه و اثر بخشی بهتری دارد و عوارض را به حداقل میرساند.
 • ایمپلنت فوری در یک جلسه تمام میشود: در کاشت ایمپلنت فوری تک تک مراحل از جراحی و آماده سازی در یک جلسه انجام میشود.
 • عوارض ایمپلنت فوری بسیار اندک است. شرایط ایمپلنت فوری برای افرادی که قصد کاشت دندان جلو را دارند گزینه سریع و مناسبی است.

نکات مهم قبل از انجام ایمپلنت فوری | متخصص ایمپلنت دندان در شرق تهران

عوامل مهمی هستند که که در کاشت دندان فوری و شرایط ایمپلنت فوری تاثیر دارند:
 • انتخاب شرایط درست بیمار زیرا شرایط هر فردی نمیتواند برای ایمپلنت فوری گزینه مناسبی باشد.
 • کیفیت استخوان فک باید دارای شرایط خوبی باشد و تراکم استخوان و ارتفاع لازم را برای جایگذاری پایه ایمپلنت را داشته باشد.
 • فرد دارای شرایط جسمی و روحی مناسبی باشدو
 • انجام مراقبت های لازم برای جوش خوردن استخوان فک توسط خود شخص الزامی است.

سوالات خود درباره ایمپلنت را در لینک سوالات پرتکرار درباره ایمپلنت دندان ببنید.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *