تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

تزریق ژل یا چربی

زیباسازی پوست صورت و جوانسازی صورت این روزها تبدیل به یکی از پرطرفدارترین اقدامات در جهت زیبایی چهره و جوانسازی در افراد شده است. کشیدن پوست صورت با جراحی یکی از راه های جوانسازی و از بین بردن چروک پوست صورت است. یکی دیگر از تکنیک های جوانسازی پوست صورت و از بین بردن چین و چروک صورت و تزریق فیلر به پوست است. تزریق فیلر موجب از بین بردن خط های عمیق پوست و شاداب سازی پوست صورت می‌شود. از بین بردن چروک های صورت با تزریق ژل به صورت و یا تزریق چربی به صورت انجام می‌شود که بسته به شرایط خاص هر فرد متفاوت است. اما سوالی که در این میان ایجاد پیش می‌آید این است که تزریق ژل بهتر است یا چربی؟ در ادامه هرکدام را جداگانه بررسی خواهیم کرد. همچنین هزینه تزریق چربی به صورت و جواب سوال شما درباره اینکه برای زیر چشم تزریق ژل بهتر است یا چربی را نیز شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید ..

نحوه تزریق ژل به صورت

تعداد افرادی که برای صاف کردن چروک های صورت، برجسته کردن گونه ها و حجم دهی لب از تزریق ژل استفاده می‌کنند بسیار است. تزریق ژل برای از بین بردن خط خنده، تزریق ژل برای از بین رفتن سیاهی و گودی زیر چشم ویا تزریق ژل برای حجیم سازی لب نمونه تکنیک های زیباسازی در زمینه تزریق ژل به صورت است. در تزریق ژل در ابتدا بعد از مشاوره های لازم و شناسایی نوع پوست و مواد سازگار با پوست، پزشک متخصص پوست مقدار ژل مورد نیاز را با استفاده از سرنگ ظریف و مخصوص در نواحی مورد نیاز تزریق می‌کند. با تزریق ژل به اطراف چشم نواحی گودی و سیاهی زیر چشم از بین رفته و خطوط عمیق روی صورت برطرف می‌شوند. دوره نقاهت تزریق ژل به صورت طولانی مدت و سخت نخواهد بود.

ماندگاری تزریق ژل به صورت و نتایج تزریق ژل

یکی از عوامل موثر در جواب این سوال که “تزریق ژل بهتر است یا چربی”، این است که ماندگاری تزریق ژل به صورت بعد از اتمام فرآیند تزریق قابل بررسی است. بعد از اتمام تزریق و از بین رفتن التهاب و قرمزی حاصل از عمل تزریق، نهایتا تا 7 روز، نتایج دلخواه قابل مشاهده است. ماندگاری تزریق ژل به صورت به عوامل مختلفی مانند حجم و مقدار ژل تزریق شده ، کیفیت مواد ژل، برند و سیستم ایمنی بدن و نحوه مراقبت فرد بستگی دارد.

فواید تزریق ژل به صورت

 • هزینه کمتر نسبت به تزریق چربی
 • تهاجم کمتر نسبت به تزریق چربی به صورت
 • کوتاه مدت بودن زمان مورد نیاز برای تزریق
 • نداشتن دوره نقاهت

معایب تزریق ژل به صورت

 • ماندگاری کمتر نسبت به تزریق چربی
 • احتمال ایجاد حساسیت برای برخی از افراد اجتناب ناپذیر است.

برای خط خنده تزریق ژل بهتر است یا چربی

در جواب سوال اینکه تزریق ژل بهتر است یا چربی برای خط خنده باید گفت در هر دو روش جنبه های منفی و مثبت وجود دارد که با مشورت با متخصص پوست مو و زیبایی و با توجه به شرایط فرد درمان مورد نظر انجام میشود.

تزریق ژل برای خط خنده

با تزریق ژل به قسمت خط خنده چین چروک های ایجاد شده از بین میرود و پوست به هنگام تزریق ژل باعث کشیدگی میشود. در روش تزریق فیلر برای خط خنده حجم اضافه شده به پوست چهره بانشاط به نظر می آید که در این مرحله میتوانید از انواع موثر تزریق ژل که حاوی کلاژن هستند برای خط خنده با مشورت متخصص پوست استفاده کنید.

مزایای تزریق ژل برای خط خنده
 • دوره نقاهت کوتاه
 • سریع بودن روند درمان
 • درمان چین و چروک های عمیق

تفاوت تزریق ژل با تزریق چربی برای خط خنده

 • تزریق چربی طولانی مدت تر است
 • هزینه تزریق چربی نسبت به تزریق ژل بیشتر است
 • دوره نقاهت تزریق چربی برای خط خنده طولانی است
 • ماندگاری تزریق چربی برای خط خنده بیشتر است

نحوه تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت یکی دیگر از روش های پرطرفدار در جوانسازی پوست صورت است. تزریق چربی به صورت به این شکل است که بانک چربی های انباشته شده در قسمت های ران، پهلو، شکم بررسی شده و برداشته می‌شوند. قبل از تزریق چربی به صورت، فرد باید آماده سازی شود و با بی حس کردن ناحیه مورد نظر، چربی به نواحی مختلف صورت تزریق می‌شود.

از نظر ماندگاری تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

از آنجایی که تزریق چربی از بافت های بدن برداشته شده است، دوام و ماندگاری بیشتری دارد و نتایج آن بعد از از بین رفتن دوره نقاهت و کبودی مشخص خواهد شد. بعد از موضوع تزریق ژل بهتر است یا چربی، موضوع ماندگاری ژل بیشتر است یا چربی مطرح خواهد بود که در این مورد مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به صورت بیشتر است. البته ماندگاری چربی به عواملی چون ناحیه تزریق چربی، سوخت و ساز بدن، سن شخص و مراقبت او نیز بستگی دارد.

فواید تزریق چربی به صورت

 • استفاده از چربی بدن شخص
 • عدم ایجاد واکنش های آلرژیک
 • حذف چربی های اضافه
 • ماندگاری بالا

معایب تزریق چربی به صورت

 • هزینه بیشتر نسبت به تزریق ژل به صورت
 • دارای دوره نقاهت و احساس درد
 • ایجاد زخم های کوچک روی پوست

در نهایت، نتایج تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

میزان ماندگاری تزریق ژل به صورت و یا ماندگاری تزریق چربی به صورت به نوع مواد مورد استفاده بستگی دارد. هریک از موارد تزریق ژل و یا تزریق چربی مزایای خاص خود را دارند. در ابتدا با مشاوره متخصص پوست باید شرایط فرد و اهداف او از انجام اینکار بررسی شوند. ممکن است برای برخی از افراد تزریق ژل به صورت بهتر باشد و برای گروهی دیگر تزریق چربی به صورت.
نکته مهم در پاسخ به سوال “تزریق ژل بهتر است یا چربی” این است که هر دو روش تزریق باید در ابتدا با مشاوره توسط پزشک متخصص پوست معتبر و با استفاده از تکنیک ها، ابزار و مواد مناسب انجام شود.

بخش پوست، مو و زیبایی، بخش جدید و ویژه کلینیک سبز برای افرادیست که به زیبایی و سلامت پوست و موی خود اهمیت می‌دهند. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با پذیرش کلینیک سبز تماس بگیرید.

هزینه تزریق چربی به صورت

در کلینیک سبز، انواع خدمات تخصصی پوست مو و زیبایی بصورت کاملا تخصصی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته توسط متخصص پوست مو و زیبایی انجام می‌شود. جهت تعیین وقت ویزیت و اطلاع از هزینه ها با پذیرش کلینیک سبز تماس بگیرید و یا فرم نوبت دهی زیر را پر کنید.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *