ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس

سوال بسیاری از افراد قبل از تصمیم به تزریق بوتاکس یا بعد از اولین تزریق این است که “ماندگاری بوتاکس چقدر می‌باشد؟” در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

امروزه افراد زیادی به دنبال راهی برای رفع چین و چروک پوستی خود و جوان سازی آن هستند. روش های زیادی مانند بوتاکس، لیفت، تزریق چربی و … وجود دارند که هرکدام دارای کاربرد خاصی می‌باشند. بوتاکس جزو عمل های محبوب و کم هزینه تر نسبت به بقیه روش‌ها می‌باشد. این عمل به صورت سرپایی انجام می‌گیرد و نیازی به بیهوشی ندارد. بسیاری از افراد برای رفع چین و چروک پیشانی خود از بوتاکس استفاده می‌کنند. البته کاربرد بوتاکس فقط محدود به ناحیه پیشانی نیست و برای سایر نواحی صورت مانند لب، گونه، چانه و اطراف چشم نیز استفاده می‌شود. ماندگاری بوتاکس به صورت موقت است و معمولا پس از چند ماه از بین می‌رود. در ادامه مقاله جزئیات بیشتری را راجع به این موضوع بررسی خواهیم کرد.

ماندگاری بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد؟

بسیاری از افراد پس از تزریق بوتاکس نگران مانگاری آن هستند. میزان مانگاری بوتاکس در هر فرد متفاوت می‌باشد و زمان مشخصی را نمی‌توان برای آن در نظر گرفت. اما به طور میانگین ماندگاری بوتاکس پس از تزریق بین 6 تا 12 ماه خواهد بود. پایداری بوتاکس معمولا در افرادی با متابولیسم بدنی بالاتر کم تر است. اگر برای اولین بار تزریق بوتاکس را انجام داده اید، شاید اثر بخشی کم تری را مشاهده کنید. در این حالت نیاز به چند دوره تزریق مجدد خواهید داشت تا ماندگاری بوتاکس و اثربخشی آن بهبود پیدا کند.

چه عواملی در ماندگاری بوتاکس تاثیر دارند؟

عوامل زیادی هستند در پایداری بوتاکس تاثیر دارند. با مراقبت کردن از ناحیه ای که بوتاکس به آن تزریق شده در مقابل عوامل خارجی می‌توان تاثیر بوتاکس را افزایش داد. به طور کلی مهم ترین عواملی که بر ماندگاری بوتاکس تاثیر می‌گذارند عبارت اند از:

 • جنس پوست: یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر ماندگاری بوتاکس جنس پوست و ماهیچه ها می باشد. گاهی اوقات ممکن است جنس پوست و عضلات ضخیم باشد که باعث کاهش تاثیر بوتاکس می‌شود. در این مواقع به جای تزریق بوتاکس بیشتر، بهتر است از سایر روش ها مانند لیفتیک استفاده شود.
 • سبک زندگی روزمره و تغذیه: نوع و روش زندگی روزمره تاثیر مهمی روی ماندگاری بوتاکس می‌گذارد. برای مثال انجام ورزش‌های سنگین باعث از بین رفتن اثر بوتاکس می‌شوند. داشتن برنامه غذایی سالم و رسیدگی به سلامت پوست باعث افزاش مانگاری بوتاکش می‌شود.

افزایش ماندگاری بوتاکس با مراقبت از پوست

چه افرادی نباید از بوتاکس استفاده کنند؟

 • افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند.
 • خانم‌های باردار یا شیرده.
 • افرادی که دارو های ضد انعقادی مصرف می‌کنند.

روش های افزایش ماندگاری بوتاکس

برای افزایش ماندگاری بوتاکس روش‌های کوتاه مدت و طولانی مدت مختلفی وجود دارند. در ادامه مهم ترین این روش‌ها را بررسی می‌کنیم:

روش‌های کوتاه مدت برای مانگاری بیشتر بوتاکس:

 • معمولا برای اثربخشی و مانگاری بیشتر بوتاکس به چند مرحله تزریق نیاز است. کرم رتینوئید می‌تواند تا حدی اثربخشی بوتاکس را افزایش دهد. ترکیب کرم رتینوئید با ماده بوتاکس باعث اثر بخشی بیشتر آن شده و به بیان دیگر فاصله بین تزریق های بوتاکس را کم تر می‌کند.
 • سموم بوتولینوم (بوتاکس) یک سری از آنزیم های وابسته به روی هستند. در نتیجه مصرف مکمل های زینک یا روی می‌تواند تاثیر مثبتی در ماندگاری بوتاکس داشته باشد.

روش‌های طولانی مدت برای افزایش ماندگاری بوتاکس:

 • تزریق بوتاکس در دوره های زمانی معین و منظم می‌تواند در طولانی مدت ماندگاری بوتاکس را افزایش دهد. ترزیق بوتاکس باید در چند مرحله انجام بگیرد. معمولا درمان‌هایی که به طور منظم انجام می‌شوند، اثربخشی بالاتری دارند.

بخش پوست، مو و زیبایی، بخش جدید و  ویژه ای از کلینیک سبز برای افرادی به زیبایی و سلامت پوست و مو خود اهمیت می‌دهند می‌باشد. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با پذیریش کلینیک سبز تماس بگیرید.

مطالب بیشتر:

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *