عصب کشی بدون درد دندان چگونه انجام می‌شود؟

متخصص عصب کشی دندان

عصب کشی بدون درد درمانی است که طی آن متخصص درمان ریشه دندان با استفاده از تزریق بی حسی بافت های خونی و عروقی دندان (پالپ دندان) را خارج می‌کند، سپس به ضدعفونی کردن و پرکردن دندان با مواد مخصوصی به نام گوتاپرکا می‌پردازد. عصب دندان زمانی آسیب می‌بیند که پوسیدگی پیشرفت کرده و به پالپ دندان رسیده باشد، علاوه بر پوسیدگی وجود ترک خوردگی در دندان، لب پر شدگی، شکستگی دندان و عفونت لثه نیز موجب آسیب به عصب دندان می‌شود. در ادامه مراحل عصب کشی دندان عفونی و نحوه کاهش درد آمپول عصب کشی را شرح خواهیم داد.

مراحل عصب کشی بدون درد دندان

برخی از افراد بر این باورند که می‌توان درمان عصب کشی را خودشان در خانه با روغن ترمز!! یا  با سیخ داغ انجام دهند. اما توجه داشته باشید که درمان عصب کشی یک درمان تخصصی است که توسط متخصص درمان ریشه و با استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته انجام می‌شود. مراحل عصب کشی بدون درد دندان عفونی به صورت زیر است:

  • ابتدا متخصص درمان ریشه با استفاده از عکس رادیوگرافی از دندان مقدار آسیب وارده به دندان را بررسی می‌کند . با تزریق بی حسی به ناحیه مورد نظر دندان را بی حس می‌کند.
  • متخصص عصب کشی با ایجاد حفره در دندان به بافت داخل دندان دسترسی پیدا می‌کند و با استفاده از ابزار مخصوص درمان عصب کشی دندان با دستگاه را انجام می‌دهد و پالپ دندان را تخلیه می‌کند.
  • فضای خالی دندان ضدعفونی شده و با ماده مخصوص پر می‌شود تا ریشه آسیب دیده دندان بهبود یابد.

درد آمپول عصب کشی

  • برای کاهش درد داروی بی حسی، اگر کارپول (مواد بی حس کننده)  کمی گرم باشد احساس درد هنگام تزریق کمتر می‌شود.
  • متخصص درمان ریشه دندان نحوه تزریق بی حسی را باید به آرامی و در ناحیه لثه انجام دهد تا درد هنگام تزریق کاهش پیدا کند.
  • استفاده از اسپری یا ژل بی حسی قبل از تزریق جهت کاهش درد آمپول استفاده می‌شود.

مطالب بیشتر

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *