درمان پیگمانتاسیون لثه | رفع تیرگی لثه

درمان تیرگی لثه ها

یکی از مهمترین عنصر در چهره هر فرد زیبایی لبخند و رنگ طبیعی لثه‌ها است. در برخی افراد با وجود سفید و مرتب بودن دندان‌ها، شکل و رنگ لثه نامطلوب و به گونه‌ای بیمار است. لثه مانند اندام‌های دیگر مثل پوست دچار تیرگی می‌شود. در مواقعی این تیرگی به دلیل مصرف دارو یا وجود اختلال در غدد درونی دهان است. در ادامه تیرگی و علت سیاه بودن رنگ لثه را بررسی کرده و راه حل درمان پیگمانتاسیون لثه (رفع تیرگی لثه) را برای شما خواهیم گفت.

علت تیره شدن رنگ لثه چیست؟ | بهترین دندانپزشکی شرق تهران

گاهی اوقات تیرگی لثه علل مختلفی از جمله مصرف سیگار و تنباکو، بهداشت نامناسب دهان، استفاده طولانی از داروها است. در بیماری پیگمانتاسیون لثه به دلیل وجود بیش ازمقدار نرمال رنگدانه‌های ملانین، لثه تیره رنگ می‌شود. در برخی افراد ممکن است تیرگی‌ خفیف تر و به شکل نقاط کوچکتر و شدیدتر باشد.

درمان پیگمانتاسیون لثه | مجهزترین دندانپزشکی شرق تهران

درمان پیگمانتاسیون لثه (رفع تیرگی لثه) به شکل‌های مختلفی مانند جراحی پیوند لثه، جراحی با فرز، پیوند لثه، لیزر دایود و … برای از بین بردن تیرگی و رنگدانه‌های درون لثه انجام شود. در روش درمان با لیزر، این عمل همراه با بی حسی بوده و بدون خونریزی انجام می‌شود. درمان تیرگی لثه به این صورت است که یک لایه از بافت تیره با لیزر برداشته می‌شود و بعد از جراحی بهبود میابد. به این ترتیب رنگ لثه از تیره به صورتی روشن تغییر پیدا میکند.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *