چگونه از پوسیدگی دندان جلوگیری کنیم؟

پوسیدگی دندان

بسیاری از افراد تنها زمانی که دندان به عصب رسیده و شروع به درد میکند به دندانپزشکی مراجعه میکنند. این روند اشتباه ممکن است علاوه بر یک دندان، دندان های مجاور را نیز درگیر کرده و باعث درمان های پیچیده و به دنبال آن هزینه های سنگین دیگری شود. رعایت درست بهداشت دهان و دندان و چکاپ منظم دندانپزشکی به راحتی میتواند خیال شما را از درد کشیدن و درمان های پیچیده راحت کند. پوسیدگی دندان یعنی آغاز خراب شدن دندان‌ها و در نهایت از دست دادن این عضو مهم از بدن. در اینجا به نکات و تذکرات مهم برای جلوگیری از پوسیدگی دندان میپردازیم. با رعایت این نکات کلیدی، از دندان‌های خود محافظت کنید.

استفاده اصولی از مسواک و نخ دندان | دندانپزشکی تخصصی شرق تهران

یکی از بارزترین و راحت ترین راه های پیشگیری از پوسیدگی دندان رعایت اصولی بهداشت دهان و دندان و استفاده از نخ دندان (حداقل یکبار در روز، ترجیحاً شب ها قبل از مسواک زدن) می‌باشد. در دهان حدود یک میلیارد میکروب وجود دارد که برخی از آنها میکروب فلورا هستند و وجود انها در دهن طبیعی است اما برخی دیگر پوسیدگی زا هستند و باعث خرابی و پوسیدگی دندان ها میشوند. اسید تولید شده از پلاک دندان باعث ایجاد پوسیدگی دندان میشود.

کاهش استفاده از مواد قندی و نوشیدن آب | دندانپزشک خوب در شرق تهران

کاهش میزان مصرف مواد قندی و اسیدی یکی از راه های موثر برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها است. اگر دندان طولانی مدت در معرض مواد شیرینی و قندی، چای یا قهوه باشد میتواند خطر ابتلا به پوسیدگی را افزایش دهد.توصیه میشود بعد از خوردن نوشیدنی و مواد غذایی دهان خود را با مسواک یا نهایتا با آب شست و شو دهید.

ترک استفاده از سیگار و دخانیات | متخصص بیماری های دهان در شرق تهران

استفاده از انواع دخانیات باعث ایجاد مشکلات بسیاری در دهان و بیمار های دهان میشود. این عادت علاوه بر آسیب بر ناحیه لثه و دندان موجب ریزش دندان ها نیز میشود. ترک سیگار یکی از راه های جلوگیری از پوسیدگی دندان ها است. افرادی که میزان مصرف بالای دخانیات را دارند بهتر است هر ۳ ماه دندان های خود را جرمگیری کنند.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *