ساعات کاری

ساعت 9 صبح الی 23 شب

شماره تماس

021-77808045

جلوگیری از پوسیدگی دندان ها

بسیاری از افراد تنها زمانی که دندان به عصب رسیده و شروع به درد میکند به دندانپزشکی مراجعه میکنند. این روند اشتباه ممکن است علاوه بر یک دندان، دندان های مجاور را نیز درگیر کرده و باعث درمان های پیچیده و به دنبال آن هزینه های سنگین دیگری شود. رعایت درست بهداشت دهان و دندان و چکاپ منظم دندانپزشکی به راحتی میتواند خیال شما را از درد کشیدن و درمان های پیچیده راحت کند. پوسیدگی دندان یعنی آغاز خراب شدن دندان‌ها و در نهایت از دست دادن این عضو مهم از بدن. در اینجا به نکات و تذکرات مهم برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها میپردازیم با رعایت این نکات کلیدی، از دندان‌های خود محافظت کنید.

پوسیدگی دندان

استفاده اصولی از مسواک و نخ دندان | بهترین متخصص بیماری های دهان

یکی از بارزترین و راحت ترین راه های پیشگیری از پوسیدگی دندان رعایت اصولی بهداشت دهان و دندان و استفاده از نخ دندان (حداقل یکبار در روز، ترجیحاً شب ها قبل از مسواک زدن) می‌باشد. در دهان حدود یک میلیارد میکروب وجود دارد که برخی از آنها میکروب فلورا هستند و وجود انها در دهن طبیعی است اما برخی دیگر پوسیدگی زا هستند و باعث خرابی و پوسیدگی دندان ها میشوند. اسید تولید شده از پلاک دندان باعث ایجاد پوسیدگی دندان میشود.

مسواک دندان

کاهش استفاده از مواد قندی و نوشیدن آب | بهترین دندانپزشک زخم های دهان

کاهش میزان مصرف مواد قندی و اسیدی یکی از راه های موثر برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها است. اگر دندان طولانی مدت در معرض مواد شیرینی و قندی، چای یا قهوه باشد میتواند خطر ابتلا به پوسیدگی را افزایش دهد.توصیه میشود بعد از خوردن نوشیدنی و مواد غذایی دهان خود را با مسواک یا نهایتا با آب شست و شو دهید.

کاهش استفاده از مواد قندی

ترک استفاده از سیگار و دخانیات

استفاده از انواع دخانیات باعث ایجاد مشکلات بسیاری در دهان و لثه میشود. این عادت علاوه بر آسیب بر ناحیه لثه و دندان موجب ریزش دندان ها نیز میشود. ترک سیگار یکی از راه های جلوگیری از پوسیدگی دندان ها است. افرادی که میزان مصرف بالای دخانیات را دارند بهتر است هر ۳ ماه دندان های خود را جرمگیری کنند.

ترک سیگار

در کلینیک دندانپزشکی سبز توسط بهترین متخصص بیماری های دهان دکتر علی لطفی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی (متخصص پاتولوژی دهان فک و صورت) معاینه و انواع بیماری ها و ضایعات دهان فک و صورت را به سرعت شناسایی و درمان کنید تا از مشکلات جدی تر در آینده پیشگیری کنید.

اندودانتیکس (درمان ریشه)زیبایی و ترمیمی دندان

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!