بلیچینگ دندان چیست؟ | سفید کردن دندان ها

بلیچینگ دندان

همه افراد خواهان داشتن یک لبخند زیبا با دندان‌ های سفید و تمیز هستند. اغلب افراد تصور می‌کنند با مسواک زدن بیشتر و محکمتر می‌توانند رنگ دندان‌های خود را سفید کنند. متاسفانه سفید کردن دندان ها با درمان‌ های خانگی امکان پذیر نیست و امکان سفید شدن دندان به روش دائمی و طبیعی وجود ندارد. بهترین گزینه برای سفید شدن دندان‌ها در درجه اول و با توجه به مرتب و سالم بودن دندان ها روش بلیچینگ دندان است. این روش درمانی به راحتی میتواند طرح لبخند شما را جذاب‌ تر و درخشان‌ تر کند. اگر شما هم به دنبال سفید و درخشان کردن دندان های خود هستید در ادامه انواع روش های بلیچینگ و نحوه مراقبت بعد از بلیچینگ را در دندانپزشکی زیبایی در شرق تهران خواهیم گفت

درمان بلیچینگ دندان چگونه عمل میکند؟ | بلیچینگ در شرق تهران

سفید کردن دندان‌ها با بلیچینگ روش حرفه‌ای است برای از بین بردن لکه‌ها و رنگدانه های نفوذ کرده به دندان. رنگدانه هایی که بوسیله مواد غذایی، دخانیات و ..‌ به ساختار مینای دندان نفوذ کرده اند و باعث تغییر رنگ دندان شده اند که توسط روش درمانی بلیچینگ پاکسازی میشوند. بلیچینگ یک روش کاملا علمی و پزشکی است که در آن از ماده مخصوصی به نام هیدروژن پراکساید برای از بین بردن رنگدانه‌های غیر طبیعیِ نفوذ کرده به دندان استفاده می‌شود. با مراقبت های بعد از بلیچینگ میتوانید سفیدی دندان های خود را به مدت طولانی تری حفظ کنید.

انواع روش‌های بلیچینگ | بلیچینگ در تهرانپارس

بلیچینگ به دو روش مطبی و خانگی انجام می‌شود.
بلیچینگ مطبی(office bleaching):
در افیس بلیچینگ یا بلیچینگ در مطب ابتدا از مواد مخصوصی برای محافظت از لثه ها استفاده میشود. بعد از آن مواد سفید کننده که غلظت بالایی دارد را بر روی دندان ها قرار میدهند و بعد به کمک نور لیزر و دستگاه مخصوص بلیچینگ آن را بر روی دندان فعال و تثبیت میکنند.
بلیچینگ خانگی(Home bleaching):
در این روش ابتدا تمام دندان‌های بالا و پاین فرد توسط دندانپزشک قالب‌گیری شده و برای ساخت تری بلیچینگ به لابراتوار فرستاده می‌شود. وسایلی مانند سرنگ‌های مخصوص برای استفاده بلیچینگ در خانه نیز همراه با آموزش و نحوه استفاده به شخص داده می‌شود.

بلیچینگ دندان چه مزیتی دارد؟ | بلیچینگ در نارمک

یکی از بزرگترین مزایای بلیچینگ دوام و جواب‌ دهی آن است. تمام مراحل بلیچینگ زیر نظر دندانپزشک انجام می‌شود. در روش بلیچینگ حتی دندان‌ های خیلی زرد و جرم گرفته را نیز می‌توان سفید کرد. تنها عیب بلیچینگ حساس شدن دندان برخی از افراد نسبت به مواد درون این ترکیب شیمایی است که در ساعات اولیه درمان مشخص می‌شود و بعد از یک روز از بین میرود. برای درمان حساسیت دندان بعد از بلیچینگ توصیه می‌شود از آب گرم و خمیر دندان ضد حساسیت برای شست‌وشوی دهان استفاده کنید. ماندگاری بلیچینگ در صورت مراقبت و نگهداری تا یکسال است.

نکات مهم درباره بلیچینگ | بلیچینگ در شرق تهران

 • در مورد نتیجه بلیچینگ نمیتوان نتیجه قطعی را پیش‌بینی کرد و تضمینی قطعی برای سفیدتر شدن دندان‌ها وجود ندارد.
 • استمرار درمان بلیچینگ خانگی در کنار بلیچینگ در مطب می‌تواند زمان و عمل سفید سازی دندان‌ها را تدوام ببخشید تا باعث رضایت شود.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  1 دیدگاه برای “بلیچینگ دندان چیست؟ | سفید کردن دندان ها

  1. بهاره یعقوبی گفته:

   سلام وقت بخیر
   بلیچینگ با رعایت اصولی بهداشت دندان و منع مصرف یا مصرف کمتر مواد خوراکی رنگی همراه با استفاده از بلیچینگ هوم تا یکسال ماندگاری دارد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *