بلیچینگ دندان چیست؟ | بلیچینگ در شرق تهران

همه افراد خواهان داشتن یک لبخند زیبا با دندان‌ های سفید و تمیز هستند. اغلب افراد تصور می‌کنند با مسواک زدن بیشتر و محکمتر می‌توانند رنگ دندان‌های خود را سفید کنند. متاسفانه سفید کردن دندان ها با درمان‌ های خانگی امکان پذیر نیست و امکان سفید شدن دندان به روش دائمی و طبیعی وجود ندارد. بهترین گزینه برای سفید شدن دائمی دندان‌ها روش بلیچینگ دندان است. این روش درمانی است که به راحتی میتواند طرح لبخند شما را جذاب‌ تر و درخشان‌ تر کند. در ادامه انواع بلیچینگ را در بهترین دندانپزشکی زیبایی شرق تهران و مجهزترین دندانپزشکی شرق تهران خواهیم گفت…

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان چیست؟ | بلیچینگ در شرق تهران

سفید کردن دندان‌ها با بلیچینگ روش حرفه‌ای است برای از بین بردن لکه‌ها و رنگدانه های نفوذ کرده به دندان. رنگدانه هایی که بوسیله مواد غذایی، دخانیات و ..‌ به ساختار مینای دندان نفوذ کرده اند و باعث تغییر رنگ دندان شده اند، توسط روش درمانی بلیچینگ پاکسازی میشوند. بلیچینگ یک روش کاملا علمی و پزشکی است که در آن از ماده مخصوصی به نام هیدروژن پراکساید برای از بین بردن رنگدانه‌های غیر طبیعیِ نفوذ کرده به دندان استفاده می‌شود. با مراقبت های بعد از بلیچینگ میتوانید سفیدی دندان های خود را به مدت طولانی تری حفظ کنید.

دستگاه بلیچینگ دندان

انواع روش‌های بلیچینگ | بلیچینگ در تهرانپارس

بلیچینگ به دو روش مطبی و خانگی انجام می‌شود.
بلیچینگ مطبی(office bleaching):
در افیس بلیچینگ یا بلیچینگ در مطب ابتدا از مواد مخصوصی برای محافظت از لثه ها استفاده میشود. بعد از آن مواد سفید کننده که غلظت بالایی دارد را بر روی دندان ها قرار میدهند و بعد به کمک نور لیزر دستگاه مخصوص بلیچینگ آن را بر روی دندان فعال و تثبیت میکنند.
بلیچینگ خانگی(Home bleaching):
 در این روش ابتدا تمام دندان‌های بالا و پاین فرد توسط دندانپزشک قالب‌گیری شده و برای ساخت تری بلیچینگ به لابراتوار فرستاده می‌شود. وسایلی مانند سرنگ‌های مخصوص برای استفاده بلیچینگ در خانه  نیز همراه با آموزش و نحوه استفاده به شخص داده می‌شود.

افیس بلیچینگ

بلیچینگ چه مزیتی دارد؟ | بلیچینگ در نارمک

یکی از بزرگترین مزایای بلیچینگ دوام و جواب‌دهی آن است. تمام مراحل بلیچینگ زیر نظر دندانپزشک انجام می‌شود. در روش بلیچینگ حتی دندان‌های خیلی زرد و جرم گرفته را نیز می‌توان سفید کرد. تنها معایب بلیچینگ حساس شدن دندان برخی از افراد نسبت به مواد درون این ترکیب شیمایی است که در ساعات اولیه درمان مشخص می‌شود. برای درمان حساسیت دندان در بلیچینگ توصیه می‌شود از آب گرم و خمیر دندان ضد حساسیت برای شست‌وشوی دهان استفاده کنید. ماندگاری بلیچینگ در صورت مراقبت و نگهداری تا یکسال است.

مزیت بلیچینگ دندان

نکات مهم درباره بلیچینگ | بلیچینگ در شرق تهران

  • فرایند بلیچینگ نیاز به تکرار و تجدید دارد و رنگ دانه‌ها ممکن است بعد از مدتی تغییر کنند.
  • در مورد نتیجه بلیچینگ نمیتوان نتیجه قطعی را پیش‌بینی کرد و تضمینی قطعی برای سفیدتر شدن دندان‌ها وجود ندارد.
  • استمرار درمان بلیچینگ خانگی در کنار بلیچینگ در مطب می‌تواند زمان و عمل سفید سازی دندان‌ها را تدوام ببخشید تا باعث رضایت فرد شود.
تاثیر بلیچینگ دندان

دریافت نوبت آنلاین جهت مشاوره

    نوبت دهی و مشاوره آنلاین