ساعات کاری

ساعت 9 صبح الی 23 شب

شماره تماس

021-77808045

فهرست مطالب (کلیک کنید)

ارتودنسی چیست؟ | ارتودنسی در شرق تهران
دندان‌های نامرتب و کج در ظاهر و لبخند فرد تاثیر بسیار زیادی دارند. طرز قرارگیری نادرست دندان ها برای سلامت دهان و لثه و حتی سلامت عمومی بدن مضر است. تمیز نگه داشتن دندان ها و رعایت بهداشت دندان‌های نامرتب که امکان دسترسی به آن‌ها وجود ندارد، کار بسیار سخت و ناممکنی است که به مرور باعث بروز پوسیدگی، عفونت و بیماری لثه در این نواحی میشود. دندان های نامرتب علاوه بر ظاهر نا زیبا، مشکلاتی را درغذاخوردن و حتی تکلم فرد ایجاد میکنند. در این مواقع بهترین طرح درمان برای فرد و بهبود بخشیدن به وضعیت دهان او، شروع درمان ارتودنسی دندان است. در کلینیک سبز از بهترین دندانپزشکی شرق تهران میتوانید درمان ارتودنسی را بصورت ارتودنسی اقساطی انجام دهید.
ارتودنسی دندان -چیست؟
بهترین سن برای ارتودنسی چه سنی است؟ | متخصص ارتودنسی در شرق تهران
بهترین زمان برای شروع ارتودنسی در دوران کودکی است اما بزرگسالان نیز در سنین بالاتر می‌توانند برای مرتب کردن دندان های خود، درمان ارتودنسی در یک دندانپزشکی خوب در شرق تهران انجام دهند. درمان ارتودنسی در کودکی به این سورت است که در ابتدا باید صبر کرد تا دندان‌ها به طور کامل رشد کنند و بعد از شکل گرفتن کامل آن‌ها نسبت به شروع درمان ارتودنسی اقدام کرد. بهترین زمان ارتودنسی در کودکان برای اینکه متوجه نامرتبی‌ها و بی نظمی دندان شوید، زمان ریختن دندان‌های شیری و رشد کامل دندان‌های دائمی است. به طور کلی کودک در سن ۸-۹ سالگی می‌تواند درمان ارتودنسی را شروع کند.
بهترین سن برای درمان ارتودنسی ارتودنسی دندان
مزیت ارتودنسی دندان چیست؟ | ارتودنسی اقساطی در بهترین دندانپزشکی شرق تهران
تجربه یک لبخند زیبا با کمک ارتودنسی و انجام آن در بهترین دندانپزشکی در شرق تهران، علاوه بر تقویت و افزایش اعتماد به نفس در فرد، باعث برطرف کردن مشکل دندان و حفظ بهداشت دهان و دندان، تکلم بهتر و همچنین بهبود در عملکرد فک و مراقبت آسان‌تر از دندان ها می‌شود.
مزیت ارتودنسی دندان چیست؟
ارتودنسی به چند روش انجام میشود؟
 ۱- ارتودنسی متحرک
در ارتودنسی متحرک بیمار می‌تواند آن را از دهان خارج کند و دوباره در محل اولیه خود قرار دهد. دستگاه ارتودنسی متحرک اغلب در دوره دندان شیری یا شیری/دائمی و عموما در کودکان کمتر از ۱۲ سال استفاده می‌شود و دندانپزشکان نیز مهارت استفاده از دستگاه ارتودنسی متحرک را در دوره تحصیل خود فرا می‌گیرند.
 
۲- ارتودنسی ثابت
ارتودنسی ثابت به طور محکم به دندان‌ها متصل است و بیمار نمیتواند دستگاه ارتودنسی ثابت را از دهان خارج کند.نحوه قرار گرفتن ارتودنسی ثابت در دهان و تنظیم این دستگاه فقط در دوره‌‌های تخصصی ارتودنسی آموزش داده می‌شود. درمان دندان های نامرتب با اتودنسی ثابت ازنوع درمان‌های پیچیده محسوب می‌شوند که حتماً باید تحت نظر متخصصین ارتودنسی انجام شود.
 
۳- ارتودنسی نامرئی
تعداد قابل توجهی از مراجعین برای درمان نامرتبی دندان با ارتودنسی، بزرگسالانی هستند که ترجیح می‌دهند اطرافیان متوجه تحت درمان بودن ایشان نشوند تا بتوانند روابط اجتماعی خود را بدون مشکل دنبال کنند. بنابراین جای تعجب ندارد که محبوبیت روش‌های ارتودنسی نامرئی در بزرگسالان و نوجوانان رو به فزونی است.
ابزار ارتودنسی لینگوال (Lingual) پشت دندان‌ها قرار داده می‌شود و بنابراین عملاً ارتودنسی نامرئی است.
نحوه کار ارتودنسی لینگوال (پشت زبانی) و ارتودنسی فلزی یکسان است، با این تفاوت که سیم ‌کشی ارتودنسی این بار پشت دندان است. عادت کردن به بریس لینگوال زمان بیشتری می‌برد و هزینه آن نیز به دلیل ساخت سفارشی آنها بالاتر است، اما گزینه بهتری برای بیمارانی است که به هر دلیلی نمی‌خواهند دیگران متوجه درمان ارتودنسی‌ آنها بشوند.
مراقبت‌های بعد از ارتودنسی دندان چیست؟ | ارتودنسی با کیفیت در ارزان ترین دندان پزشکی شرق تهران 
اگر به دستگاه ارتودنسی که در دهان می‌‌باشد دقت شود یک اختلاف سطح باریک بین دستگاه فلزی یا براکت و دندان مشاهده می‌‌شود. این فضا با اینکه کوچک به نظر می‌رسد اما از لحاظ تجمع موادغذایی و میکروبی و ایجاد پوسیدگی دندان منطقه بسیار مستعدی می‌‌باشد و همچنین تمیز کردن این ناحیه بسیار سخت‌تر از مناطق دیگر می‌‌باشد. غذاهای سخت مانند چیپس، آجیل، بلال، ذرت بو داده، ته دیگ و…. می توانند موجب آسیب به دستگاه های ارتودنسی شوند. برای خوردن بعضی از غذاهای سفت مانند سیب یا هویج می توان آنها را به قطعات کوچکتر تقسیم کرد وجود مواد غذایی شیرین در مجاورت براکت‌ها و سیم‌ها و تمیز نکردن آنها می‌‌تواند باعث ایجاد پوسیدگی دندان ها شود. هنگام ورزش هایی که احتمال ضربه وجود دارد، از محافظ های مخصوص دهان باید استفاده شود. برای کودکان در حال ورزش نیز، باید از محافظ مخصوص دهان استفاده کرد.
خطرات ارتودنسی دندان چیست
آیا ارتودنسی می‌تواند مشکل را حل کند؟
موقع گاز زدن دچار مشکل می‌شوم…
فضای خالی دندان هایم مرا آزار می‌دهد…
فرم دندان هایم مرا ناراحت می‌کند…
شنیدن جملاتی از این دست می‌تواند نشانگر نیاز فرد به ارتودنسی باشد.
ارتودنسی شاخه‌ای از رشته دندانپزشکی است که با مشکلات ناشی از بدشکلی و ناهنجاری های فک و دهان دندان، تشخیص و درمان مشکلات ظاهری دندان و نیز عدم انطباق فک بالا و پایین مرتبط است.
 
موارد استفاده از ارتودنسی | بهترین دندان پزشکی در شرق تهران

ارتودنسی با استفاده از سیم های مخصوصی به نام بریس به درمان بدشکلی‌های فک و دهان می‌پردازد.

  • مشکل در گاز زدن موقع خوردن غذا
  • عدم انطباق دندان‌ها با فک
  • وجود فضای نامناسب بین دندان‌ها
  • کج بودن و عدم تناسب ظاهری در برخی دندان‌ها
مشکلات ارتودنسی دندان چیست؟
چه کسانی می‌توانند از ارتودنسی استفاده کنند؟
استفاده کنندگان اصلی از درمان ارتودنسی کودکان هستند. البته بزرگسالان هم در گروه درمان می‌توانند قرار گیرند و از مشکلات ناهنجاری دندان ها، فک و صورت رهایی یابند. اما انجام ارتودنسی در سنین کودکی می‌تواند در روند رشد صحیح دندان‌ها در فک موثر بوده و از مشکلات احتمالی در بزرگسالی جلوگیری کند. تطبیق دندان‌ها و فک، کار اصلی و درمانی ارتودنسی در جهت سلامتی دهان و دندان است.
مشکلات ناشی از بد فرمی دندان‌ها می تواند تبعات ثانویه ای چون خرابی دندان، روت کانال یا همان عصب کشی ، کشیدن دندان و بعضا جراحی دهان شود. در واقع انجام ارتودنسی به عنوان پیشگیری از بسیاری ازعارضه‌ های بعدی دهان و دندان توصیه می‌شود.
ممکن است کودکان و خصوصا نوجوانان به خاطر وجود سیم در دهان در طول دوره درمان ارتودنسی دچار عدم اعتماد به نفس شوند. والدین گرامی باید با ایجاد حس مثبت نسبت به نتیجه این عمل، تصویرسازی مثبتی را در فرزندان ایجاد کنند.
مشکلات نامرتبی دندان ها قبل از ارتودنسی دندان
طول درمان با ارتودنسی چه قدر است؟

طول درمان ارتودنسی بسته به مشکلات دندان ها می تواند تقریبا تا دو سال به طول انجامد.

فواید استفاده از ارتودنسی چیست؟

  • افزایش حس عزت نفس و اعتماد به نفس
  • بهبود سلامت تمام دندان‌ها
  • ترمیم نا بهنجاری‌ های فک و دندان
فواید استفاده از ارتودنسی دندان چیست؟
تغذیه در دوران درمان ارتودنسی چگونه باید باشد؟

در روزهای اول درمان ممکن است جویدن بعضی مواد غذایی به دلیل گیرکردن غذا له به لای سیم های ارتودنسی سخت و اذیت کننده باشد. سعی کنید در صورت ناراحتی از میل کردن خوراکی هایی چون میوه جات سفت، سبزیجات خام و سایر مواد غذایی سفت که جویدن آن ها برایتان راحت نیست خودداری کنید. معمولا بعد از سپری شدن ۳ تا ۵ روز، حساسیت به مواد غذایی کم تر شده و راحت تر می توانید تغذیه نمایید.

مرتب شدن دندان ها در ارتودنسی دندان
خطرات ارتودنسی چیست؟

آسیب دیدن بافت نرم : باید مراقب لثه‌های خود در طول دوره درمان ارتودنسی باشید. چرا که ممکن است سیم‌ها به هر علتی شکسته و داخل لپ، گونه یا لثه فرو رفته و باعث آسیب دیدن بافت‌های نرم شوند.

ایجاد و بروز مشکلات دهان : ایجاد پوسیدگی دندان و جا ماندن لکه های همیشگی بر روی دندان ها بر اثر نظافت نادرست دندان ها در طول دوره درمان ارتودنسی، موضوع مهمی است که حتما باید آن را جدی گرفت. سعی کنید در طول روز دوبار و خصوصا بعد از میل کردن غذا، دندان‌های خود را بشویید.

خطرات ارتودنسی دندان چیست

این مطلب را به اشتراک بذارین:

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید

دریافت نوبت آنلاین جهت مشاوره