خونریزی لثه | متخصص بیماری های لثه در شرق تهران

مشاهده خونریزی لثه هنگام مسواک زدن یا خونریزی لثه هنگام نخ دندان کشیدن برای بسیاری از افراد اتفاق افتاده است و ممکن است نگران کننده باشد. بیماری خونریزی لثه یک اتفاق شایع در افراد است و ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. بیماری لثه و التهاب لثه به دلیل تجمع پلاک در لثه شده و باعث متورم شدن لثه و قرمز شدن لثه میشود. با رعایت اصولی بهداشت دهان و دندان، مسواک زدن درست دو نوبت در روز، استفاده هر روزه از نخ دندان، شست وشوی دهان با دهانشویه و در نهایت چکاپ هر 6 ماهه دندانپزشکی میتوانید از شر خونریزی لثه راحت شوید. در ادامه علت خونریزی لثه و درمان خونریزی لثه را توسط متخصص بیماری های دهان برای شما خواهیم.
علت خونریزی لثه

علت خونریزی لثه چیست؟ | متخصص پریودنتیست در شرق تهران

علامت بیماری لثه، خونریزی از لثه و التهاب لثه است که باعث بوی بد دهان، احساس طعم بد در دهان و جا به جایی یا لق شدن دندان ها است. نکته ای که باید در این میان در نظر بگیرید این است که هرگز به خونریزی لثه ها بی توجه نباشید و به دنبال درمان آن باشید، چرا که ممکن است باعث ایجاد بیماری های دهان و از دست دادن دندان ها شود. انواع بیماری های مربوط به لثه با تجمع پلاک روی دندان ها ایجاد میشوند. اگر پلاک روی دندان از بین نرود سفت شده و به بافت زیر لثه نفوذ پیدا میکند. در نهایت لثه ها خونریزی کرده و متورم میشوند. بیماری پریودنتیت گونه پیشرفته ای از بیماری لثه است که در طولانی مدت به استخوان اطراف دندان آسیب میزند و موجب عفونت دندان و از دست دادن دندان میشود.
از دیگر دلایل خونریزی از لثه:
  • کمبود ویتامین نظیر ویتامین C و ویتامین K نیز میتواند موجب خونریزی از لثه ها شود.
  • علت خونریزی لثه در بارداری این است که بدن دچار تغییرات هورمونی شده و این فرآیند موجب حساسیت لثه ها شود.
  • علت خونریزی لثه در خواب به علت دندان قروچه در طول خواب و سایش دندان ها روی یکدیگر است که در این صورت فشار دندان ها باعث عقب رفتن لثه شده و این اختلال موجب تجمع پلاک و باکتری میشود.
  • دیابت
  • وجود دندان مصنوعی یا دندان تیز در دهان
  • استفاده از برخی داروهای خاص و رقیق کننده خون
علت خونریزی لثه

درمان خونریزی لثه چیست ؟| متخصص بیماری های لثه در شرق تهران

در درجه اول بهترین راه درمان برای خونریزی لثه رعایت درست بهداشت دهان و دندان و مسواک زدن و همچنین استفاده از نخ دندان، چرا که مسواک و نخ دندان اصولی و همچنین استفاده از دهانشویه میتواند پلاک دندان را از بین ببرد و ریسک ابتلا به بیماری پریودنتال و عفونت لثه را کاهش دهد. مراجعه به دندانپزشک برای معاینه وضعیت دهان و دندان و شستشو و جرمگیری تخصصی دندان ها برای از بین بردن جرم های عمیق اطراف دندان اقدامات لازم برای درمان خونریزی لثه است.
علت خونریزی لثه چیست

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *