بهترین ارتودنسی نامرئی | 3 روش در ارتودنسی نامرئی

بهترین ارتودنسی نامرئی

اگر شما هم به دنبال بهترین ارتودنسی نامرئی هستید، در این مقاله با ما همراه باشید. یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین درمان های دندانپزشکی برای مرتب و یکدست کردن دندان ها، درمان ارتودنسی دندان است. درمان ارتودنسی اصولی ترین درمانی است که میتوان توسط آن علاوه بر مرتب کردن دندان ها، انواع ناهنجاری های فکی را نیز اصلاح کرد، مثل جلو بودن فک، عقب بودن فک و یا انحراف فکی. در این میان یکی از عواملی که ممکن است برخی از افراد و یا بزرگسالان از انجام ارتودنسی دندان امتناع کنند،

نمای براکت های فلزی همراه با سیم هنگام لبخند زدن یا صحبت کردن است. لازم است بدانید که به دلیل پیشرفت در حوزه تجهیزات و شاخه های درمان ارتودنسی و دندانپزشکی، ارتودنسی نامرئی نوع دیگری از ارتودنسی در دسته و مجموعه درمان های تخصصیِ ارتودنسی است. در ارتودنسی نامرئی دیگر خبری از نمای براکت فلزی روی دندان نیست. همین امر باعث شده تا درمان با ارتودنسی نامرئی علاقه مندان مخصوص به خود را داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره ارتودنسی نامرئی صحبت کنیم.

بهترین ارتودنسی نامرئی

 ارتودنسی نامرئی چیست؟

همانطور که از نام این درمان مشخص است ارتودنسی نامرئی یعنی درمان ارتودنسی با تجهیزاتی که قابل مشاهده نیستند و یا به سختی دیده میشوند. مرتب شدن دندان ها با ارتودنسی نامرئی در میان بزرگسالان متقاضیان زیادی دارد. به علت اینکه افراد خواهان حضور در اجتماع هستند و نمیخواهند براکت های فلزی روی دندان هایشان مشخص باشد. ارتودنسی نامرئی دارای انواع مختلفی است که به بهترین ارتودنسی نامرئی نیز اشاره میکنیم.

انواع ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی درمانی رایج است و دارای انواع :

 • ارتودنسی با پلاک یا الاینرهای شفاف که به آن اینویزیلاین میگویند.
 • ارتودنسی لینگوال با براکت های پشت دندانی
 • ارتودنسی با براکت های سرامیکی

روش های استفاده این سه نوع ارتودنسی نامرئی متفاوت است که ارتودنسی با پلاک شفاف قابلیت جا به جایی در دهان را دارد. یعنی میتوان آن را در دسته ارتودنسی متحرک نیز قرار دارد .اما دو نوع دیگر در دهان ثابت هستند و در دسته ارتودنسی ثابت نیز قرار میگیرند.بهترین ارتودنسی نامرئی

معرفی بهترین ارتودنسی‌ نامرئی

ارتودنسی با الاینرهای شفاف یا پلاک های شفاف که با نام اینویزیلاین شناخته میشوند به شکل قالب های شفافی هستند که  روی دندان ها و مطابق به فرم دندان مخصوص به شما ساخته میشوند. این پلاک های شفاف از نمای دور قابل مشاهده نیستند و به مرور زمان و با استفاده منظم، دندان ها را مرتب میکنند. به این نوع روش پلاک متحرک یا ارتودنسی متحرک هم گفته میشود.

مزایای ارتودنسی نامرئی با استفاده از پلاک های شفاف یا الاینرهای شفاف

 • سهولت در استفاده از پلاک ارتودنسی
 • غیرقابل مشاهده بودن
 • هیچ محدودیتی در مصرف غذایی وجود ندارد.
 • قابل جا به جایی در دهان هستند و میتوان هنگام غذا خوردن یا مسواک زدن آن را از دهان خارج کرد.
 • هم دندان ها و هم پلاک در این روش، برخلاف ارتودنسی با براکت های فلزی به راحتی قابل تمیز کردن هستند.
 • نسبت به روشِ استفاده و مزایا، هزینه مناسبی دارد.
 • مدت زمان و طول درمان با ارتودنسی نامرئی نسبتا کوتاه است.

معایب ارتودنسی نامرئی با استفاده از پلاک های شفاف یا الاینرهای  شفاف

 • ارتودنسی با پلاک های شفاف عوارضی ندارد اما مهمترین عیب این روش این است که برای بهم ریختگی های شدید دندانی مناسب نیست و تنها میتواند نامرتبی های خفیف دندان ها را اصلاح کند. عیب دیگر این روش این است که به دلیل متحرک بودن آن ممکن است برخی مواقع افراد فراموش کنند که پلاک را در دهان قرار دهند، بنابراین عدم استفاده منظم از پلاک نتیجه موثری نخواهد داشت.

بهترین ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی با براکت های سرامیکی

این روش دقیقا مشابه ارتودنسی ثابت است و تنها تفاوت آن استفاده از براکت های سرامیکی است که به آن نوعی ارتودنسی نامرئی می گویند. براکت ها در این روش از ارتودنسی نامرئی از نوع سرامیکی هستند اما براکت ها که به اندازه الاینر یا پلاک های شفاف غیرقابل مشاهده و نامرئی نیستند و از نزدیک به راحتی دیده میشوند.

مزایای ارتودنسی نامرئی با استفاده از براکت های سرامیکی

 • براکت های سرامیکی روش دیگری از بهترین ارتودنسی نامرئی است که براکت های آن رنگ شفاف هستند، نه رنگ فلزی مانند ارتودنسی ثابت.

معایب ارتودنسی نامرئی با استفاده از براکت های سرامیکی

 • در صورت عدم مراقبت از براکت ها ممکن است سریعا دچار تغییر رنگ شوند.
 • احتمال شکستن براکت های سرامیکی بسیار بالاتراست نسبت به براکت های فلزی.

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی لینگوال با براکت های پشت دندانی

این نوع درمان از مجموعه بهترین ارتودنسی نامرئی به شکلی است که براکت ها و سیم ها از پشت دندان ها به هم متصل میشوند. علت نام گذاری ارتودنسی لینگوال نیز همین است که تمامی اجزای این نوع ارتودنسی نزدیک به لینگوال زبان هستند.

مزایای ارتودنسی نامرئی با استفاده از روش ارتودنسی لینگوال

 • یکی از بزرگترین مزیت های ارتودنسی لینگوال قابل مشاهده نبودن براکت ها روی دندان است که هنگام لبخند زدن یا صحبت کردن دیده نمیشوند. همچنین مقاومت براکت ها هنگامی که پشت دندان ها متصل هستند نیز بسیار بالاست.

معایب ارتودنسی نامرئی با استفاده از روش ارتودنسی لینگوال

 • دسترسی به براکت ها جهت رعایت بهداشت و تمیز کردن دشوار است.
 • صحبت کردن هنگامی که براکت ها پشت دندان ها قرار گرفته اند نسبت به زمانی که براکت ها روی دندان ها هستند سخت تر است.

بهترین ارتودنسی نامرئی کدام است؟

تا اینجا 3 روش ارتودنسی نامرئی را برای شما نام برده و از مزیت ها و معایب هر کدام برای شما گفتیم. اما میتوان گفت بهرین ارتودنسی نامرئی بسته به شرایط دندان ها، پلاک های شفاف یا الاینر های شفاف هستند که روش جدیدی در صنعت ارتودنسی بوده و طرفداران بسیاری هم دارد، با این تفاوت که برای بهم ریختگی های شدید دندانی مناسب نیستند و فقط میتوانند نا مرتبی های خفیف را مرتب کنند. دو روش دیگر تفاوتی جزئی در رنگ و نحوه قرار گرفتن براکت ها دارند که روش درمان آن ها مشابه درمان ارتودنسی ثابت است. در صورتی که ناهنجاری و بهم ریختگی دندان ها کمتر است استفاده از الاینرهای شفاف بهترین ارتودنسی نامرئی و آسان ترین روش برای مرتب کردن دندان ها است.بار دیگر به بررسی علت های مختلف و مزیت استفاده از الاینرها یا پلاک های شفاف میپردازیم :

 • غیرقابل دید بودن پلاک های شفاف در هنگام استفاده.
 • عدم ایجاد محدودیت جهت مصرف هر نوع مواد غذایی.
 • دسترسی آسان و راحت برای رعایت بهداشت دندان و همچنین تمیز کردن راحت پلاک ارتودنسی.
 • گزینه مناسب درمان ارتودنسی در بارداری.
 • کاهش جلسات مراجعه برای چکاب ارتودنسی.
 • هزینه مناسب نسبت به دیگر روش های ارتودنسی.

هزینه ارتودنسی چقدر است؟

با توجه به تمامی توضیحات، هزینه درمان ارتودنسی نامرئی نسبت به دیگر درمان ها متفاوت و بالاتر است. به همین علت در جلسه ویزیت اولیه برای شروع درمان ارتودنسی، بهترین روش ارتودنسی مخصوص به شما انجام خواهد شد و اگر میزان بهم ریختگی دندان ها کمتر باشد با پیشنهاد و مشورت پزشک متخصص ارتودنسی، بهترین ارتودنسی نامرئی برای شما انجام میشود. برای اطلاع از تمامی هزینه های درمان های دندانپزشکی و همچنین قیمت بهترین ارتودنسی نامرئی و همچنین درمان ارتودنسی اقساطی در شرق تهران با بخش پذیرش کلینیک دندانپزشکی سبز تماس حاصل فرمایید.متخصص ارتودنسی در شرق تهران

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *