تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی: خوب یا بد؟!

تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی

این مقاله برای افرادی است که قصد مرتب کردن دندان با ارتودنسی را دارند ولی نگران تغییرات ظاهری صورت و تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی هستند. از آنجایی که ارتودنسی درمانی همراه با تجهیزات مخصوص روی دندان مثل براکت، کش و سیم می‌باشد، مسلم است که دهان، فک و لب‌ها را دچار تغییرات ظاهری کند.

اینکه فرم لب‌ها در طول درمان یا بعد از اتمام درمان دستخوش تغییراتی می‌شوند تبدیل به یک احساس نگرانی در افراد به خصوص در خانم‌ها شده است. در ادامه با ذکر نکاتی درباره تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی میپردازیم. با ما همراه باشید.

تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی

همانطور که می‌دانید درمان ارتودنسی درمانی است که با ایجاد نیرویی به دندان‌ها باعث حرکت و جا به جایی آن‌ها می‌شود. البته درمان ارتودنسی فقط به مرتب کردن دندان‌ها محدود نمی‌شود، زیرا باعث اصلاح ظاهری فرم فک، صورت و لب‌ها نیز می‌شود.

مسأله تغییر فرم لب در طول درمان ارتودنسی امری طبیعی است، زیرا بریس یا همان براکت‌ها روی دندان باعث می‌شوند تا لب‌ها کمی جلوتر و برجسته شوند، البته نگران نباشید بعد از اتمام درمان و خارج کردن تجهیزات ارتودنسی مثل براکت‌ها و کش یا اورینگ ارتودنسی و سیم‌ها، مشکل تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی نیز برطرف می‌شود.

در برخی از افراد بعد از ارتودنسی دندان‌ها و اصلاح ناهنجاری و نامرتبی دندان‌ها، فرم لب‌ها بهتر شده و حالت صورت نیز زیباتر و به شکل استاندارد خواهد شد.

چرا فرم لب بعد از ارتودنسی تغییر می‌کند؟

در حالت عادی و در آناتومی لب باید گفت که لب‌ها توسط شیاری به نام ماگزیلاری یا فرنوم به دندان متصل هستند. تغییر یا جابه جایی در دندان‌ها رابطه مستقیم با تغییر در فرم لب دارد. زمانی که براکت‌ها روی دندان‌ها قرار می‌گیرند جابه جا شدن دندان‌ها به فرم لب نیز نیرویی وارد می‌کند که باعث تغییرات شده و شما متوجه تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی می‌شوید.

جلوگیری از تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی

اگر در مورد تغییرات فرم لب و انجام درمان ارتودنسی هنوز مطمئن نیستید می‌توانید قبل از انجام ارتودنسی با مشورت پزشک متخصص ارتودنسی از او بخواهید تا تأثیر درمان را در تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی از طریق تصاویر رادیوگرافی و فتوگرافی صورت بررسی کرده و پیش‌بینی‌های مربوط به نحوه تغییرات در تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی، فرم فک و صورت را برای شما توضیح دهد.

تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی

 کلام آخر

در حالت کلی ارتودنسی یک درمان اصولی و زیبایی جهت اصلاح دندان، اصلاح فرم فک و لب ها است. ارتودنسی در طولانی مدت باعث میشود تا فرم صورت متقارن شود و حالت استاندارد و طبیعی خود را داشته باشد.

بنابراین در صورتی که نگران مسئله  تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی هستید باید این نکته را در نظر بگیرید که تغییری که در طول ارتودنسی حاصل میشود یک تغییر استاندرد و طبیعی در جهت بهبود فرم لب، فرم فک و در کل چهره شماست.با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی سبز، درمان ارتودنسی دندان را توسط بهترین متخصص ارتودنسی در شرق تهران بصورت کاملا تخصصی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام دهید. جهت تعیین وقت ویزیت با بهترین متخصص ارتودنسی در تهران با پذیرش کلینیک دندانپزشکی سبز تماس بگیرید و یا فرم نوبت دهی را تکمیل کنید.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *