نکاتی طلایی درباره لمینیت دندان!

لمینیت دندان

این روزها داشتن دندان‌های سفید هنگام لبخند زدن دغدغه افرادی است که به دندانپزشکی‌ زیبایی مراجعه می‌کنند. درمان زیبایی دندان در مرحله بعد از درمان پوسیدگی ها قرار دارد. داشتن یک لبخند منحصر به فرد و طبیعی که به زیبایی دندان‌ها کمک می‌کند توسط لمینیت انجام می‌شود. لمینیت سرامیکی دارای موادی است که به درخشش و سفیدی طبیعی دندان‌ها می‌افزاید و ایرادات مختلف دندان مانند شکل ظاهری، رنگ یا فاصله میان دندان‌ها را اصلاح می‌کند. در ادامه توضیحاتی درباره لمینیت و نحوه مراقبت از آن خواهیم گفت.

لمینیت دندانی چیست؟ | دندانپزشکی زیبایی در شرق تهران

لمینیت یک لایه بسیار نازک با طول عمر بالاییست که بر روی سطح بیرونی دندان قرار می‌گیرد. لمینیت به بهبود و زیبایی ظاهری هر چه بیشتر دندان کمک می‌کند. لمینیت سرامیکی که به آن ونیر سرامیکی نیز گفته می‌شود، از ترکیب چند لایه نازک سرامیک تشکیل شده است. با انتخاب صحیح روش درمان توسط متخصص زیبایی، لایه ای نازک سطح دندان را بدون هیچ آسیبی به بافت اصلی دندان کمی تراش داده و آماده سازی می‌کنند. لمینیت را با تابندن نور مخصوصی به درستی و محکمی روی دندان طبیعی قرار میدهند.

مزیت لمینیت چیست؟ | متخصص زیبایی دندان در شرق تهران | لمینیت دندان در شرق تهران

لمینیت دندان هر فرد بعد از قالب گیری به صورت مجزا برای او ساخته می‌شود. لمینیت‌ها با استفاده از تکنولوژی بالایی که در ساختشان استفاده می‌شود، در مقابل لکه‌های چای، قهوه و دود سیگار مقاوم هستند. روکش لمینیت‌ها به راحتی می‌توانند تیره ‌ترین دندان‌ها را پوشش دهد. از لمینیت برای مشکلات روی هم قرار گرفتن دندان‌ها یا از بین بردن فاصله بین آن‌ها نیز استفاده می‌شود.

نکاتی در مورد نحوه مراقبت و نگهداری از لمینیت | دندانپزشکی زیبایی در شرق تهران

  • مراقب از لمینیت آسان است و همانند دندان‌های طبیعی باید به آن‌ها رسیدگی شود و مرتب از مسواک و خمیر دندان استفاده شود.
  • بهتر است یک هفته بعد از نصب لمینیت‌ها برای معاینه و علمکرد آن‌ها به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا واکنش دهان را بررسی کند و سلامت دهان و دندان را با وجود لمینیت معاینه کند.
  • اگر عاداتی مانند دندان قروچه دارید با دندانپزشک خود در میان بگذارید تا با قرار دادن محافظ دندانی آسیبی به لمینیت‌ها وارد نشود.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *