درمان ریشه مجدد دندان عصب کشی شده چگونه است؟

عصب کشی مجدد دندان
در مرحله اولیه درمان و زمانی که متخصص درمان ریشه دندان (عصب کشی دندان) در حال درمان روت کانال است، ابتدا از تاج دندان وارد کانال داخلی شده و شروع به پاکسازی محفظه داخلی کانال دندان میکند. در این مرحله تمامی عصب و بافت های داخلی و همچنین باکتری های درون کانال دندان برداشته شده و از بین میروند. پس از آن درون دندان با مواد دندانپزشکی مخصوص پر شده و تاج دندان برای جلوگیری از ورود باکتری مهر و موم میشود. در برخی از موارد ممکن است باکتری از قسمت نزدیک به ریشه دندان و یا از طریق تاج (در صورتی که ترمیم به خوبی انجام نشده باشد) وارد دندان شود که در هر صورت باید درمان مجدد ریشه و درمان ریشه دندان عصب کشی شده انجام شود و یا در صورتی که قابل نگهداری نباشد دندان باید کشیده شود.

چرا دندان به درمان ریشه مجدد نیاز دارد؟ | متخصص درمان ریشه دندان در شرق تهران

عصب کشی دندان جلو و در کل درمان ریشه دندان (عصب کشی دندان) یکی از پیچیده ترین درمان های دندانپزشکی است که در 90 درصد مراحل اولیه با موفقیت انجام میشود اما در مواردی ممکن است کانال ریشه دندان بصورت انحنادار و یا باریک بوده که موجب پیچیدگی در پروسه درمان ریشه دندان (عصب کشی دندان) شود. در مواردی که ممکن است حین درمان اولیه ریشه دندان، میزان پیچیده بودن کانال ریشه مشخص نباشد و یا تعداد کانال دندان عدد ثابت و مشخصی نباشد، روکش یا پرکردگی دندان دچار مشکل شود و یا دندان از قسمت دیگری دچار پوسیدگی باشد، درمان مجدد ریشه و عصب کشی مجدد دندان انجام میشود. درمان مجدد ریشه دندان (عصب کشی مجدد دندان) در دندان های آسیای بزرگ بیشتر اتفاق می افتد.

مراحل درمان مجدد ریشه دندان (عصب کشی مجدد دندان) | متخصص درمان ریشه دندان در نارمک

  • در ابتدا با تزریق بی حسی، قسمت پوسیده شده و ترمیم های قبلی برداشته شده و پزشک از قسمت تاج دندان مسیری را به داخل کانال ایجاد میکند.
  • در مرحله بعد توسط ابزاری که فایل نامیده میشود تمامی مواد ترمیم قبلی تخلیه و کانال دندان پاکسازی میشود.
  • درون کانال با موادی به نام گوتا پر و مسدود میشود.
  • در مرحله آخر، تاج دندان پانسمان میشود تا جهت روکش گذاشتن آماده شود.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *