مزوتراپی زیر چشم

مزوتراپی زیر چشم

مزوتراپی چشم یکی از درمان‌های فوق‌العاده برای از بین بردن سیاهی زیر چشم و یا رفع پف زیر چشم است. چشم‌ها اولین چیزی هستند که در برخورد اول مورد توجه قرار می‌گیرند، بنابراین نقش بسیار موثری در شادابی صورت دارند. مزوتراپی چشم از جمله درمان‌های تخصصی است که باید توسط متخصص پوست انجام شود. در درمان مزو زیر چشم برای رفع چروک موادی مورد استفاده قرار می‌گیرند که دارای ویتأمین و محرک مورد نیاز پوست باشند تا باعث شادابی پوست محل مورد نظر شوند. مزوتراپی زیر چشم توسط متخصص پوست درمانی است که باعث افزایش تولید کلاژن و همچنین افزایش اکسیژن‌رسانی در پوست می‌شود و سرعت و انتقال گردش خون زیر چشم را بهبود می‌بخشند. در ادامه نحوه مزوتراپی زیر چشم توسط متخصص پوست و همچنین قیمت مزوتراپی چشم را برای شما شرح خواهیم داد.

مزوتراپی زیر چشم چیست؟

نوعی روش برای درمان سیاهی و کبودی زیر چشم، از بین بردن پف زیر چشم و یا رفع پف بالای پلک است که توسط متخصص پوست انجام می‌شود. این روش حتماً باید توسط متخصص پوست انجام شود، زیرا با تشخیص متخصص باید دوز مورد نیاز، با توجه به نوع پوست و درصد مورد استفاده ویتأمین و دارو‌های مورد نیاز پوست شما انجام شود.

مزیت‌های مزوتراپی چشم

• کاهش تیرگی‌ها و هاله‌ کبودی دور چشم
• هیدارته کردن نواحی حساس اطراف چشم
• از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک‌های اطراف چشم
• آبرسانی و تغذیه نواحی چشم و پوست
• استحکام، احیا و افزایش حالت ارتجاعی اطراف چشم و پوست

نحوه تزریق مزوتراپی زیر چشم

در ابتدا برای شروع تزریق توسط متخصص پوست باید هرگونه آرایش و مواد اضافی از روی چشمان شما پاکیزه و سپس ضدعفونی شود. سپس در صورت نیاز و تشخیص پزشک متخصص پوست از بی‌حسی برای ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. بعد از آن پزشک متخصص پوست با استفاده از سوزن‌های مخصوص درمان مزوتراپی زیر چشم و مقدار دوز مورد استفاده تزریق را در ناحیه میانی استخوان و پوست شروع می‌کند. بعد از تزریق، سلول‌های ناحیه مورد نظر شروع به فعالیت می‌کنند و به این ترتیب خستگی چشم و سیاهی دور چشم شروع به از بین رفتن می‌کند. نتیجه درمان مزوتراپی بلافاصله بعد از اتمام درمان قابل مشاهده است. با توجه به سؤال برخی از افراد در مورد اینکه مزوتراپی زیر چشم چند جلسه است باید گفت اگر میزان سیاهی و گودی اطراف چشم بیشتر باشد، تعداد جلسات بیشتری جهت مراجعه و انجام درمان مورد نیاز است که این تعداد دفعات مراجعه برای هر فرد متفاوت است و برخی از افراد ممکن است در یک جلسه نتیجه مورد نظر را بگیرند.

مقاله پیشنهادی: مزوتراپی ابرو

عوارض مزوتراپی زیر چشم

این درمان عوارضی ندارد. به طور کلی نیز درمان مزوتراپی جهت تحریک پوست برای کلاژن سازی هیچگونه عوارض خاصی ندارد، فقط ممکن است بعد از اتمام درمان پوست دارای کمی تورم و قرمزی باشد که با مراقبت بهبود می‌یابد.

مراقبت های بعد از مزوتراپی چشم

مراقبت های بعد از مزوتراپی از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه با با مراقبت های بیشتر و بهتر میزان نتیجه گیری بالاتر است.
 • برای بهبود تورم و قرمزی ناشی از تزریق، از کمپرس یخ تا 48 ساعت در محل درمان استفاده کنید.
 • تا 4 ساعت بعد از درمان از شست و شوی صورت بپرهیزید و بعد از آن برای شست و شو از آب سرد یا ولرم استفاده کنید.
 • بعد از درمان مزوتراپی رفتن به استخر و جکوزی ممنوع است. در مورد حمام نیز با پزشک خود صحبت کنید. فشار آب ممکن است روی پوست تاثیر بگذارد.

قیمت مزوتراپی زیر چشم

هزینه این درمان به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:
 • میزان سیاهی و کبودی دور چشم
 • هزینه مورد استفاده جهت بهترین مواد و همچنین بی حسی و داروهای مورد استفاده
 • تعداد جلسات مورد نیاز جهت درمان
 • و …

سوالات و نظرات خود را راجع به این مقاله در قسمت دیدگاه‌ها بنویسید .. حتما پاسخ خواهیم داد.

مطالب بیشتر

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *