جراحی سینوس لیفت چگونه است؟ | متخصص جراحی دهان فک و صورت در نارمک

متخصص جراحی دهان فک و صورت در شرق تهران

برای پاسخ به سوال اینکه جراحی سینوس لیفت چیست باید گفت روشی برای درمان کاشت ایمپلنت دندان است که جهت افزایش تراکم استخوان فک توسط متخصص جراحی دهان فک و صورت و یا متخصص پریودنتیست انجام میشود. جراحی سینوس دندان یا همان جراحی سینوس لیفت جهت ایمپلنت زمانی لازم است که بافت استخوان فک بالا تراکم و فضای کافی برای قرار دادن ایمپلنت را ندارد.

مراحل سینوس لیفت به چه صورت است ؟ | متخصص جراحی دهان فک و صورت در نارمک

  • تزریق بی حسی موضعی در ناحیه محل جراحی سینوس لیفت توسط متخصص جراحی دهان فک و صورت و یا متخصص پریودنتیست.
  • در مرحله بعد متخصص جراحی دهان فک و صورت غشای سینوس را به اندازه ناحیه مورد نظر برای کاشت ایمپلنت دندان بالا برده که به این عمل سینوس لیفت گفته میشود.
  • محل برش با غشای مصنوعی به نام ممبرین بخیه زده میشود.

سینوس لیفت باز و سینوس سینوس لیفت بسته | متخصص جراحی دهان فک و صورت در تهرانپارس

سینوس لیفت باز (open sinus lift) : در روش جراحی سینوس لیفت باز حداقل 5 سانتیمتر استخوان برای قرار گرفتن ایمپلنت در استخوان فک لازم است. در روش سینوس لیفت باز متخصص جراحی دهان فک و صورت یا متخصص پریودنتیست غشای سینوس را لیفت کرده و به سمت بالا منتقل میکند و قسمت تحلیل استخوان را با پودر استخوان پر میکند که در این روش بنا بر تشخیص متخصص جراحی دهان فک و صورت یا متخصص پریودنتیست پایه ایمپلنت را همان موقع یا در زمان دیگر با وقفه درون استخوان فک قرار میدهد.

سینوس لیفت بسته (close sinus lift) : در روش سینوس لیفت بسته یا سینوس لیفت کلوز اگر اندازه عمودی استخوان ها به کمتر از 2 میلیمتر رسیده باشد، جراحی سینوس لیفت بسته یا سینوس لیفت کلوز انجام میشود. در روش جراحی سینوس لیفت بسته که توسط متخصص جراحی دهان فک و صورت و یا متخصص پریودنتیست انجام شود پودر استخوان به قسمت زیر سینوس تزریق میشود تا تراکم استخوان به اندازه قرار گرفتن ایمپلنت در محل مورد نظر برسد.

تفاوت روش سینوس لیفت باز و بسته چیست؟ | متخصص جراحی دهان فک و صورت در شرق تهران

در سینوس لیفت باز میتوان بدون هیچگونه محدودیتی ارتفاع استخوان را اضافه کرد و افزایش داد، همچنین در این روش میتوان ارتفاع استخوان فک را به بیش از 3 میلی متر رساند اما در روش سینوس لیفت بسته ارتفاع استخوان کمتر از 2 سانت است.

جراحی سینوس لیفت باز برای اضافه کردن به ارتفاع استخوان انجام میشود و جراحی سینوس لیفت بسته برای جلوگیری از تحلیل بیشتر استخوان. در پاسخ به سوال اینکه دوران نقاهت سینوس لیفت چقدر است باید گفت پس از انجام جراحی نیاز به مراقبت بیشتری و محدود کردن فعالیت ها است.

 

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *