تفاوت بلیچینگ با جرم گیری دندان چیست؟

تفاوت بلیچینگ با جرمگیری دندان

در هر دو روش بلیچینگ و جرمگیری، تغییر رنگ دندان وجود دارد. اما نوع سفیدی در هر کدام متفاوت است. جرم گیری نوعی درمان جهت از بین بردن رسوبات دندان و پاکسازی پلاک های میکروبی در اطراف دندان و لثه است. تغییر رنگ در جرم گیری به علت از بین رفتن تیرگی ها و یا وجود جرم روی دندان ها است. اما بلیچینگ نوعی کار زیبایی تخصصی است که باعث خارج شدن رنگدانه های نفوذ کرده به دندان و باعث روشن شدن آن ها می‌شود. در ادامه درباره سوال “تفاوت بلیچینگ با جرم گیری دندان چیست” بیشتر توضیح خواهیم داد.

فرق بلیچینگ و جرم گیری دندان

جرمگیری: جرم گیری نوعی درمان در جهت پاکسازی دندان از پلاک های انباشته شده است و باعث جلوگیری از عفونت لثه و بوی بد دهان می‌شود. جرم گیری و پولیش دندان ممکن است سطح دندان‌ها را کمی روشن تر کند. در جواب سوال “اینکه آیا جرم گیری دندان را سفید می‌کند” باید گفت که این تغییر رنگ به علت از بین رفتن تیرگی های ناشی از جرم است. این تغییر در افرادی که بهداشت ضعیف دندانی دارند و دیر به دیر جرم گیری می‌کنند این تغییر رنگ کاملا مشخص است.
جرمگیری دندان چیست

بلیچینگ دندان: بلیچینگ نوعی درمان تخصصی زیبایی است که موجب تغیر رنگ دندان‌ها تا چندین درجه می‌شود. این تغییر رنگ به علت خارج شدن و از بین رفتن رنگدانه های نفوذ کرده به دندان است.

بلیچینگ

آیا جرم گیری دندان درد دارد؟

جرم گیری دندان درد ندارد. دستگاه جرم گیری با حرکت دورانی و چرخشی لایه های سخت شده‌ی جرم روی دندان را می‌شکند و آن ها را از بین می‌برد. برخی از افراد تصور می‌کنند که جرم گیری موجب لق شدن دندان ها می‌شود. این فرضیه کاملا اشتباه است. زیرا لقی دندان از قبل به علت انباشتگی جرم اتفاق می‌افتد و جرم در مکان لق شده‌ی دندان انباشته می‌شود. با جرم گیری و برداشتن جرم ها لقی دندان بیشتر احساس می‌شود. بهتر است زمانی که احساس کردید جرم در اطراف یا روی دندان‌های شما انباشته شده، بلافاصله با درمان جرم گیری آن ها را از بین ببرید.

فیلم جرم گیری دندان

آیا بلیچینگ ضرر دارد؟

بلیچینگ هیچگونه آسیبی به دندان‌ها وارد نمی‌کند و هیچ ضرری برای دندان ندارد. ماده بلیچینگ در فرآیند آفیس بلیچینگ بر اثر تابش نور لیزر فعال شده و عمل از بین بردن رنگدانه های نفوذ کرده به دندان را شروع می‌کند. ماده بلیچینگ ممکن است در ابتدا باعث ایجاد حساسیت در دندان ها شود که این حساسیت در افراد متفاوت است. در این مواقع دنداپزشک توصیه های لازم را در جهت از بین بردن حساسیت بعد از بلیچینگ به شما خواهد کرد.

آیا بلیچینگ یا جرمگیری همیشگی هستند؟

خیر، دوام بلیچینگ و جرمگیری به رعایت بهداشت دندان‌ها بستگی دارد. مصرف مواد غذایی رنگی و یا استعمال سیگار می‌تواند موجب به وجود آمدن مجدد لکه روی دندان و یا تغییر رنگ دندان‌ها شود.

با توضیحات گفته شده درباره اینکه تفاوت بلیچینگ با جرم گیری دندان چیست، می‌توانید با مراجعه به  کلینیک دندانپزشکی سبز و تعیین وقت جهت انجام جرم گیری و یا بلیچینگ دندان  از هزینه جرمگیری دندان و یا هزینه بلیچینگ مطلع شوید.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *