دانستنی های مهم درباره کامپوزیت دندان!

ونیر کامپوزیت چیست؟

داشتن یک لبخند زیبا یک خصوصیت مهم از ویژگی‌ های ظاهری است. دندان‌ های سفید رنگ، سالم و یکدست باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می‌شود. درعین حال دندان های زرد رنگ، نافرم و ناهماهنگ نیز اعتماد به نفس فرد را از او می‌گیرند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنعت دندان، داشتن یک لبخند زیبا آرزوی دست نیافتنی نیست. ونیر کامپوزیت روشی در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی است که باعث مرتب و سفید شدن دندان‌ ها در فرآیند اصلاح طرح لبخند می‌شود. کامپوزیت از لمینیت دندان ارزان‌ تر است و در یک جلسه برای دندان های یک فک انجام می‌شود. موارد استفاده از کامپوزیت در درمان شکستگی و آسیب دیدگی‌ های کوچک دندانی، فاصله کم بین دندان ها، اصلاح فرم و رنگ و … است. در ادامه نحوه درمان ونیر کامپوزیت در بهترین دندانپزشکی زیبایی در شرق تهران را برای شما خواهیم گفت.

ونیر کامپوزیت چیست؟ | کامپوزیت دندان در شرق تهران

ونیر کامپوزیت ماده ترمیمی است که برای اصلاح ظاهری، تغییر رنگ، ناهمتراز بودن دندان‌ها، ترک داشتن یا لب پریدگی به سطح دندان‌ها اضافه می‌شود. برای از بین بردن فاصله میان دندان‌ها و ترمیم دندان‌های فرسوده هم کاربرد دارد. کیفیت مواد کامپوزیتی به واسطه تکنولوژی کامپوزیتی نانو بسیار بالا است و به راحتی از بین نمی‌رود.

مزایای استفاده از کامپوزیت | کامپوزیت خوب در شرق تهران

استفاده از ونیر کامپوزیت یک روش عالی برای از بین بردن نواقص دندان‌ ها و کمک به زیباتر دیده‌ شدن هر چه بیشتر دندان هاست. ونیر کامپوزیت‌ ها نازک هستند و بصورت خمیری شکل روی سطح دندان ها شکل داده میشوند. هزینه کامپوزیت دندان نسبت به بقیه خدمات زیبایی (ارتودنسی و لمینیت) کمتر است.

فرآیند عمل کامپوزیت در مجهزترین دندانپزشکی شرق تهران

مدت زمان درمان ونیر کامپوزیت کوتاه و تنها در یک جلسه برای یک فک است. امکان شکستن کامپوزیت یا ترک خوردن کامپوزیت حین درمان بسیار پایین است. نحوه انجام کامپوزیت به این صورت است که ابتدا دندانپزشک یک لایه نازک مواد کامپوزیتی را روی سطح دندان قرار داده و با قلم مخصوص کامپوزیت آن را فرم میدهد. با نور مخصوصی به نام لایت کیور مواد روی سطح دندان ثابت و سفت میشود. ضخامت قرار گرفتن لایه کامپوزیت بر روی دندان بسیار نازک است.

دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان | کامپوزیت با کیفیت دندان در شرق تهران

ماندگاری کامپوزیت دندان بسیار بالا است اما نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان دارد. در صورت عدم رعایت و مراقب از دندان‌ها امکان به وجود آمدن پوسیدگی وجود دارد. ایجاد پوسیدگی دندانی، ارتباطی به وجود کامپوزیت یا دیگر روش‌های زیبایی بر روی سطح دندان ندارد.

نحوه مراقبت از دندان‌ های کامپوزیت شده:

  • به طور مرتب و با دقت از مسواک و نخ دندان استفاده کنید.
  • استفاده از مواد غذایی سفت ممکن است به دندان‌های کامپوزیت شده آسیب وارد کند و آن‌ها را دچار سابیدگی کند.
  • بعد از خوردن مواد غذایی رنگ دار مانند قهوه و چای دندان‌های خود را مسواک بزنید زیرا کامپوزیت‌ها دچار تغییر رنگ خواهند شد.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *