اصلاح طرح لبخند به چند روش انجام میشود؟

اصلاح طرح لبخند

امروزه اصلاح طرح لبخند یکی از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی است که شاخه‌ ای در دندانپزشکی زیبایی محسوب می‌شود. دندان‌های مرتب و سفید یکی از مهم‌ترین عنصر زیبایی در چهره فرد محسوب می‌شود. طراحی خط لبخند امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دیجیتال یک درمان قابل پیش بینی است. فرد می‌تواند با انجام انواع درمان‌های دندانپزشکی زیبایی، نظیر: بلیچینگ، لمینت دندان، کامپوزیت دندان، روکش‌های تمام سرامیکی و غیره از تجربه یک لبخند زیبا برخوردار شود. نکته مهمی که در دندانپزشکی زیبایی وجود دارد این است که اولویت اقدامات با ترمیم و درمان دندان‌های خراب یا پوسیده است. درمان‌های زیبایی فقط برای اصلاح نقص‌های دندان نیستند و گاهی با انجام تغییراتی مثل بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها می‌توانید از یک لبخند جذاب برخوردار شوید. در ادامه خدمات کامل زیبایی دندان را در بهترین دندانپزشکی زیبایی شرق تهران خواهیم گفت.

عواملی که در طراحی لبخند مهم هستند | دندانپزشکی زیبایی شرق تهران

  • نسبت طول و عرض دندان‌ ها با هم. توازن میان دندان‌ها که شامل شکل و رنگ آن‌ها و همچنین اندازه دندان‌ها هستند.
  • خطوط لثه‌ای. قرینه بودن و هماهنگی لثه‌های اطراف دندان (بیش از حد مشخص بودن لثه یا عدم تناسب خط لثه دور دندان)
  • نامرتب بودن دندان‌ها. این نکته مهمترین عضو لبخند است و عواملی مانند کج یا نامرتب بودن دندان‌ها. بدفرمی و بد رنگی آن‌ها. دندان‌های فاصله‌دار.
  • همتراز نبودن لبه دندان‌ها.شامل پریدگی ناشی از جویدن خوراکی‌های سفت یا دندان قروچه. با درمان‌های روکش سرامیکی، لمینت یا کامپوزیت توسط دندانپزشک انجام می‌شود.

روش‌های اصلاح طرح لبخند | دندانپزشکی زیبایی تهرانپارس

دندانپزشکی زیبایی دارای خدمات بسیاری برای زیباتر شدن طرح لبخند و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس در فرد است. با مراجعه به بهترین دندانپزشکی زیبایی شرق تهران از معاینه و مشورت با پزشک برای انتخاب بهترین روش درمان زیبایی دندان بهره‌مند شوید. در ادامه با انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند آشنا خواهیم شد.

بلیچینگ (سفید شدن دندان ها) | دندانپزشکی زیبایی در نارمک

دندان‌ها بر اثر استفاده زیاد از مواد غذایی و استعمال دخانیات دچار تغییر رنگ و تیرگی شده‌اند. با روش بلیچینگ میتوانید رنگ سفید و درخشنده‌ای را داشته باشند. یکی از روش‌های موثر برای داشتن دندان‌های سفید و تمیز بلیچینگ است. در این روش رنگدانه‌های تیره روی دندان با استفاده از ژل مخصوص از بین می‌روند و دندان‌های شما سفید و زیبا می‌شود.

ونیر کامپوزیت | دندانپزشکی زیبایی محدوده رسالت

یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای اصلاح طرح لبخند، کامپوزیت دندان است. این روش به بهبود ظاهری دندان‌هایی که داری بدرنگی، شکستگی یا لب پر شدن هستند کمک می‌کند.

لمینت دندان | دندانپزشکی زیبایی شرق تهران

لایه های ظریف که از جنس سرامیک هستند و استحکام بالایی دارند لمینت دندان هستند که برای پوشاندن سطح دندان استفاده می‌شوند. لمینت بصورت روکش بر روی سطح دندان قرار می‌گیرد و به از بین رفتن و پوشاندن عیوب کمک می‌کند. اولویت در انجام لمینت ابتدا از بین رفتن عیوب و شکستگی دندان و تیرگی و لب پر شدن دندان است.

روکش سرامیکی | دندانپزشکی زیبایی در تهرانپارس

در این نوع درمان که ممکن است دندان بر اثر ضربه آسیب دیده باشد، در ابتدا ساختار در نظر گرفته میشود و سپس برای ترمیم ظاهری روکشی به سطح دندان اضافه میشود. روکش از بافت و ساختار محافظت کرده و باعث حفظ سلامت دندان می‌شود.

بریج یا پل دندانپزشکی | دندانپزشکی زیبایی در نارمک

بریج برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می‌شود، با اضافه شدن تاج بر روی ناحیه بی دندانی باعث بهبود ظاهر دندان ها و طرح لبخند می‌شود. درمان به این صورت است که با کمک دندان‌های مجاور، یک پل به قسمت بی دندانی اضافه می‌شود. رعایت بهداشت و استفاده از غذاهای نرم در افزایش طول عمر بریج نقش مهمی دارد.

ایمپلنت دندان | دندانپزشکی زیبایی محدوده رسالت

یکی از بهترین راه حل های ممکن برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته ایمپلنت یا کاشت دندان است. در این نوع روش توسط متخصص ایمپلنت دندان پایه‌ای از جنس تیتانیوم و به شکل میله‌ای باریک در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد. مراقبت صحیح در ماندگاری ایمپلنت نقش مهمی دارد.

لبخند لثه‌ ای و لیفت لثه‌ای | دندانپزشکی زیبایی محدوده تهرانپارس

فرد از موقعیت قرارگیری لثه هنگام لبخند زدن ناراضی است و مشکل به گونه‌ای است که ممکن است لثه هنگام لبخند مشخص نباشد یا بیش از حد معمول مشخص باشد که در این روش فرد با استفاده از درمان لیفت لثه ای باعث ایجاد تناسب و اصلاح طرح لبخند می‌شود. جراحی لیفت لثه یا کانتورینگ لثه توسط بخش جراحی لثه گزینه‌هایی هستند که باعث ایجاد اعتماد به نفس در فرد هنگام لبخند زدن می‌شود.

ارتودنسی دندان | دندنپزشکی زیبایی در نارمک

در ارتودنسی که آشفتگی و بهم ریختگی دندان‌ها توسط متخصص ارتودنسی درمان می‌شود، یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند است. نامرتبی دندان‌ها علاوه بر ایجاد مشکلاتی در ظاهر و طرح لبخند، باعث ایجاد اختلال در سلامت دندان‌ها، صحبت کردن و غذا خوردن می‌شود.

جراحی فک

گاهی اوقات وجود اختلال در دندان‌ها و لثه ممکن است به مسائلی مانند موقعیت قرارگیری فک و استخوان ها مربوط باشد. در این روش بیماران بعد از معاینه، بررسی و مشاوره با انجام جراحی فک و جا به جایی آن توسط متخصص و جراح فک و صورت به زیبایی طرح لبخند کمک بسازایی میکنند.

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *