مزونیدلینگ پوست

مزونیدلینگ پوست

پوست به عنوان اولین سد دفاعی بدن و یکی از اصلی‌ترین معیار‌های زیبایی به حساب می‌آید، به همین دلیل محافظت و رسیدگی به آن از اهمیت بالایی برخوردار است. داشتن پوستی صاف و شفاف و به دور از هر گونه عارضه‌ای آرزوی هر فردی است. گاهی در نتیجه بعضی از حوادث و اتفاقات و یا به طور طبیعی یعنی با بالا رفتن سن تغییراتی در پوست صورت ایجاد می‌شود که باعث ناراحتی و یا کمبود اعتماد به نفس افراد می‌گردد. در این مقاله روشی را به شما معرفی می‌کنیم که باعث شادابی و طراوت پوست می‌شود. مزونیدلینگ پوست یکی از روش‌های زیبایی صورت است که باعث از بین رفتن ناهنجاری‌های صورت شده و سرزندگی را به پوستتان هدیه می‌دهد.

مزونیدلینگ چیست؟

همانطور که گفتیم مزونیدلینگ پوست یک روش زیبایی است که جهت جوان‌سازی و احیای پوست انجام می‌شود. این روش در واقع ترکیبی از روش‌های مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. در مزونیدلینگ دارو‌های مخصوص و سازگار با پوست از طریق سوزن‌های بسیار نازک وارد پوست و مو شده و باعث فعالیت بیشتر کلاژن در پوست و تحریک فولیکول مو شده و در نهایت باعث درمان بافت‌های آسیب دیده می‌شود.

مزونیدلینگ صورت چیست؟

برای انجام مزونیدلینگ صورت از دستگاه‌هایی استفاده می‌شود که دارای تعداد زیادی سوزن ریز و بسیار ظریف است و دارو‌های مخصوصی را که با پوست سازگار هستند وارد پوست می‌کند. این کار باعث تغذیه پوست شده و روند تولید کلاژن در پوست را افزایش می‌دهد.

مزونیدلینگ پوست چه عوارضی دارد؟

عوارض این درمان نسبت به مزایای آن بسیار ناچیز بوده و خیلی کم در افراد دیده شده است، این عوارض شامل موارد زیر می‌باشند.

 •  احساس سوزش، درد و سفتی در پوست بعد از مزونیدلینگ پوست
 • پوسته پوسته شدن و تیرگی پوست
 • قرمزی و تورم خفیف پوست تا چند روز پس از انجام درمان
 • در صورت آلوده بودن وسایل احتمال بروز عفونت
 • امکان ایجاد کهیر و جوش پس از انجام درمان
 • احساس خارش و خشکی پوست تا چند روز بعد از انجام آن
 • تشدید التهاب در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • امکان ایجاد حساسیت و آلژی
 • در صورت داشتن اسکار در پوست، مزونیدلینگ ممکن است در پوست جای زخم باقی بگذارد.
 • احتمال بروز عوارض گفته شده بسیار کم بوده و حداکثر تا ۱۰ روز از بین می‌رود.

مزونیدلینگ چه فوایدی دارد؟

همانطور که گفتیم مزونیدلینگ پوست مزایای زیادی دارد و با توجه به تأثیرگذاری بالای آن طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. از مزایای آن می‌توان به موارد زیراشاره کرد:

مزونیدلینگ پوستآیا مزونیدلینگ پوست درد دارد؟

با توجه به نگرانی و سوالات مراجعین نظیر: “آیا مزونیدلینگ درد دارد” باید گفت آنجایی که روش این درمان به گونه ای است که با استفاده از دستگاهی که سوزن های ریزی را به پوست وارد می‌کند، انجام می‌شود، به همین دلیل ممکن است مقداری دردناک باشد اما قابل ذکر است که پزشک قبل از شروع کار از کرم بی حس کننده استفاده کرده و همین کار مقدار زیادی از درد را می‌کاهد.

حرف آخر

امروزه مزونیدلینگ پوست از بهترین و جدید ترین درمان های زیبایی به حساب می‌آید. با این روش می‌توان بسیاری از عارضه‌های پوستی را درمان کرد. قبل از انجام این درمان بهتر است نزد پزشک متخصص پوست به طور کامل معاینه شوید تا با بررسی کامل همه جوانب و شرایط بیمار، پزشک بتواند درمان درست را انجام داده و هزینه مزونیدلینگ پوست را برای شما تعیین کند.

در صورت نیاز برای مشاوره و تعیین وقت با ما در تماس باشید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.

مطالب بیشنر

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *