پلاسما جت صورت چیست؟

پلاسماجت صورت

جوان سازی صورت و جوان سازی پوست صورت یکی از پر طرفدارترین درمان‌هایی است که این روز‌ها اکثر افراد به دنبال آن هستند. روش‌های نوین جوان سازی صورت با دستگاه‌های پیشرفته و توسط متخصص پوست با توجه به شناخت نوع پوست و تعداد جلسات مورد نیاز قابل انجام است. یکی از روش‌های جدید جوان سازی پوست صورت استفاده از دستگاه پلاسما جت است.

فرآیند کار دستگاه پلاسما جت، کلاژن‌سازی و آبرسانی با روشی پیشرفته و با سرعت بالا است که در نتیجه آن پوست روشنی وشادابی خود را به دست می‌آورد. درمان‌هایی نظیر از بین چین و چروک صورت، رفع لک صورت، رفع کبودی و تیرگی زیر چشم، برداشتن خال صورت، رفع جای جوش و… با دستگاه پلاسما جت توسط پزشک متخصص پوست قابل انجام است. موارد نام برده تنها بخشی از کاربرد‌های پلاسما جت هستند. در ادامه بیشتر درباره پلاسما جت صورت توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید…

پلاسما جت صورت
عملکرد پلاسما جت صورت به چه نحوی است؟

پلاسما ماده‌ای به شکل گاز است. این ماده یک ماده اساسی و اصلی در کار با دستگاه پلاسما است. با خاصیت‌ رسانایی خود باعث می‌شود که هنگام برخورد با سطوح دیگر به سرعت سرد شود. فرآیند کار دستگاه پلاسما جت به این شکل است که با برخورد به پوست باعث تبخیر لایه‌هایی از پوست می‌شود. این لایه‌های تبخیر شده می‌توانند چین و چروک پوست باشند که از بین رفته‌اند و باعث لیفت شدن پوست صورت شده‌اند. در پلاسما جت صورت دستگاه در نقاطی با فاصله‌های ریز تابانده می‌شود.

ممکن است در پوست برخی از افراد رد زخم های ریزی را باقی بگذارد که یک یا دو روز بعد از درمان این زخم‌ها از بین ‌می‌روند و جای آن‌ها باقی نمی‌ماند. می‌توانید نتیجه درمان را در عکس مشاهده کنید. این درمان برای هر فرد با توجه به نوع پوست او و خاصیت ارتجاعی که دارد انجام می‌شود و تعداد جسات مورد نیاز برای درمان پلاسما جت برای لیفت صورت با تشخیص متخصص پوست تعین می‌شود.

پلاسمای صورت

فواید پلاسما جت صورت چیست؟

مزیت استفاده از روش پلاسما جت برای لک صورت و همچنین برای جوانسازی پوست این است که این روش کم عارضه و کم خطر است و انواع آسیب‌های پوستی را نیز می‌توان با آن درمان کرد. پلاسمای صورت درد کمی دارد و نتیجه آن در مدت زمان کوتاه نیز مشهود است. در روش پلاسما جت صورت عمل کلاژن‌ سازی و آب رسانی پوست با مدت زمان سریع تری انجام می‌شود و همچنین در طولانی مدت نیز پوست شاداب سالم و با طراوت می‌ماند.  پلاسمای صورت روند خون‌رسانی در پوست را نیز تسریع می‌بخشد. این روش درمانی بدون جراحی و خون ریزی و بدون ایجاد برش است.

عوارض پلاسمای صورت چیست؟

این درمان هیچگونه خطر یا عوارض جدی ندارد و این مسئله در صورتی است که تمامی مراحل درمانی توسط پزشک متخصص پوست و در مرکزی معتبر انجام شود. ازعوارض پلاسمای صورت تنها می‌توان به قرمزی و تورم جزئی و یا احساس سوزش در ناحیه درمان اشاره کرد که این علائم تا چند ساعت بعد از درمان از بین ‌می‌روند. مسأله‌ای که ممکن است در درجه اول بلافاصله بعد از درمان باعث نگرانی فرد شود نقاط متعدد و‌ ریزی هستند که روی صورت باقی می‌ماند و به عنوان زخم‌های پلاسما جت شناخته می‌شوند.

خیالتان راحت! این زخم‌ها باقی نمی‌مانند و نهایت تا یک هفته می‌توانید آثار درمان را به خوبی بعد از از بین رفتن جای زخم‌ها مشاهده کنید.
پلاسمای صورت

مراقبت‌های بعد از پلاسما جت صورت چگونه است؟

• تا چند روز بعد از پلاسما جت صورت از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید بپرهیزید.
• از کرم‌های ضد آفتاب و کرم‌های مراقبتی تجویز شده توسط پزک متخصص پوست استفاده کنید.
• با مشورت پزشک تا ۷ روز بعد از پلاسمای صورت از دارو‌های رقیق‌کننده خون استفاده نکنید.
• از ماساژ دادن و گرم کردن قسمت تحت درمان بپرهیزید.
• از مصرف دخانیات و الکل بپرهیزید.
• زخم‌های محل درمان را به هی عنوان دستکاری نکنید.
• از استحمام به آب داغ بپرهیزید.
• حداقل تا ۲۴ ساعت از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

قیمت پلاسما جت صورت چقدر است؟

با توجه به اینکه تعداد جلسه‌های درمانی پلاسمای صورت و برای هر فرد متفاوت است این هزینه متغیراست. همچنین دستگاه پلاسما جت نیز در هر مرکز درمانی متفاوت است و نمی‌توان هزینه دقیقی را برای این درمان برآورد کرد.

در صورت نیاز برای تعیین وقت و مشاوره با ما تماس بگیرید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.

مطالب بیشتر

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *