هزینه کشیدن دندان عقل

هزینه کشیدن دندان عقل

آیا کشیدن دندان عقل ضروری است؟ قیمت کشیدن دندان عقل چقدر است؟ بهترین کلینیک دندانپزشکی برای کشیدن دندان عقل در شرق تهران کجاست؟ در این مطلب از کلینیک تخصصی دندانپزشکی سبز به هزینه کشیدن دندان عقل و نکات مرتبط به آن می‌پردازیم. برای آگاهی از این موضوع در ادامه مطلب همراه ما باشید.

دندان عقل و ضرورت کشیدن آن

چهار دندانی که در انتهای هر قوس دندانی قرار دارد دندان عقل هستند. دندان های عقل آخرین و بزرگترین دندان هایی هستند که در می‌آیند. به همین دلیل در بعضی مواقع فضای کافی برای رشد آن ها وجود ندارد، همین باعث درد و بهم ریخگی سایر دندان ها می‌شود و به همین دلیل معمولا پزشک توصیه به کشیدن آن می‌کند.

در چه صورت نیاز به جراحی دندان عقل نیست؟

زمانی که این دندان به دلیل وجود فضای کافی در دهان، سالم و کامل رشد کند و سطح تماسش با دندان های مقابل کامل باشد و دسترسی به آن به گونه ای باشد که بتوان آن‌را راحت تمیز کرد می‌توان آن را نگه داشت.

زمان مناسب برای کشیدن دندان عقل

غالبا دندانپزشکان سنی خاصی را برای این درمان مشخص نمی‌کنند و به عقیده آن ها تا زمانی که دندان عقل مشکلی برای بیمار ایجاد نکرده است بهتر است کشیده نشود. ولی در حالت کلی هر چه سن کمتر باشد کشیدن دندان بهتر است. زیرا در سنین پایین و جوانی هنوز ریشه دندان ها به طور کامل رشد نکرده است و کشیدن دندان و بهبودی بعد از آن راحت تر است.

هزینه کشیدن دندان عقل

هزینه کشیدن دندان عقل چقدر است؟

قیمت کشیدن دندان عقل به عوامل مختلفی بستگی دارد، در واقع بهتر است بگوییم که کشیدن دندان عقل قیمت ثابتی ندارد و نسبت به میزان سختی و عوامل دیگر آن توسط پزشک مشخص می‌شود.

زمانی که دندان عقل به صورت کامل رشد کرده و بیرون زده باشد نیازی به جراحی ندارد و دندان راحت تر کشیده می‌شود. هزینه نسبت به زمانی که دندان عقل نهفته باشد و برای خارج کردن آن نیاز به جراحی باشد کمتر است.

در حالت کلی پوشش بیمه دندانپزشکی، پیچیدگی های درمانی، به روز بودن مهارت و تجربه پزشک، تکنولوژی به کار برده شده، موقعیت کلینیک دندانپزشکی و هزینه های جانبی دیگر از مواردی هستند که در تعیین هزینه کشیدن دندان عقل موثر است.

جهت معاینه و آگاهی دقیق و قیمت ها می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.

مطالب بیشتر

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *