ساعات کاری

ساعت 9 صبح الی 23 شب

شماره تماس

021-77808045

فهرست مطالب (کلیک کنید)

امروزه ایمپلنت دندان (کاشت دندان) یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزین شدن دندان از دست رفته و راه حل مناسب در مقابل مشکل بی دندانی است. ایمپلنت دندان یک روش دائمی و جایگزین مناسب به جای قرار دادن دندان مصنوعی برای مشکل از دست رفتن دندان است که البته راهکار دندان مصنوعی نیز مشکلات خاص خود را داشت و آنچنان که باید رضایت بیمار را جلب نمیکرد. ایمپلنت دندان (کاشت دندان) یکی از بهترین راهکارها درمقابل از دست دادن دندان است که در آن فرد به راحتی میتواند به دندان جایگزین شده عادت کند و کارهای روزمره خود را انجام دهد. ایمپلنت یک روش توصیه شده توسط پزشکان در بهترین دندانپزشکی در شرق تهران و مجهز ترین دندان پزشکی در شرق تهران است.
قبل از انجام ایمپلنت دندان (کاشت دندان)
ایمپلنت دندان (کاشت دندان) چیست؟ | ایمپلنت اقساطی در شرق تهران
 در مورد ایمپلنت دندان باید بدانید که یک ریشه به شکل پیچ یا فیکسچر (Fixture) از جنس تیتانیوم ساخته شده و نقش ریشه مصنوعی دندان را در فک دارد. اندازه‌های فیکسچر به اندازه ابعاد پایه یک دندان واقعی و طبیعی است، که توسط ابزار و دستگاه‌های بسیار دقیقی ساخته و به‌ جای ریشه طبیعی در داخل استخوان فک دهان قرار داده می‌شود. در دندان طبیعی تاج یا (Abutment) نیز بر روی روکش ایمپلنت که از قبل قرار داده شده است سوار می‌شود.
ساختمان تشکیل‌ دهنده ایمپلنت دندان
ایمپلنت از سه بخش تشکیل شده است:
۱) فیکسچر (پایه یا پست ایمپلنت)
۲) اباتمنت (ابزار مورد استفاده در اتصال میان فیکسچر به تاج دندان)
۳) تاج دندان یا پروتز
ساختمان تشکیل دهنده ایمپلنت دندان
مراحل ایمپلنت دندان | بهترین دندانپزشکی شرق تهران
مرحله اول:  کاشت ایمپلنت که در این مرحله ایمپلنت در جای خالی دندان ازدست‌ رفته و درون استخوان فک قرار می‌گیرد. در این مرحله ۴ تا ۶ ماه زمان لازم است تا استخوان و ایمپلنت با هم جوش بخورند.
مرحله دوم: قرار دادن تاج دندان؛ در این مرحله با عکس ‌برداری از دندان، فرآیند ایمپلنت ‌گذاری به تأیید جراحی مرحله دوم خواهد رسید. در این مرحله انجام عملیات به‌ مراتب نسبت به جراحی اول ساده‌تر است و فقط با ایجاد برشی در لثه سر ایمپلنت مشخص می‌شود، تا روی آن یک قطعه فلزی گرد یا هیلینگ‌ کپ قرار گیرد و لثه را از ایمپلنت جدا کند. این قطعه فلزی نقش یک ترمیم ‌کننده را ایفا می‌کند و به بافت لثه نیز کمک می‌کند. بعد از ۱۵ روز که لثه ترمیم شد، این قطعه فلزی برداشته می‌شود و یک اباتمنت داخل ایمپلنت برای جای‌گذاری تاج دندان قرار داده می‌شود.
مراحل ایمپلنت دندان
مزایای ایمپلنت دندان (کاشت دندان) چیست؟ | ایمپلنت اقساطی در مجهزترین دندانپزشکی شرق تهران
ظاهر طبیعی با ایمپلنت دندان: با کاشت ایمپلنت ظاهر دندان نسبت به یک دندان مصنوعی طبیعی‌تر و مرتب‌تر است، و چون ایمپلنت به استخوان فک پیوند می‌خورد، به‌عنوان یک دندان طبیعی و دائمی نیز محسوب می‌شود.
توانایی تکلم بهتربا کاشت دندان : درحالی‌ که فرد از دندان مصنوعی استفاده می‌کند، ممکن است هنگام صحبت کردن دندان در دهان او جابه‌جا شود و گفتار نیز با مشکل روبه‌رو شود، اما در ایمپلنت یک دندان اصلی جایگزین دندان ازدست ‌رفته می‌شود و در طول روز نیز نیازی به جابه‌جایی و تنظیم در دهان را نخواهد داشت.
غذا خوردن راحت‌تر با ایمپلنت دندان: همان‌طور که گفتیم، ایمپلنت دندان نقش یک دندان واقعی و ثابت را در دهان ایفا می‌کند و چون این دندان‌ها به فک جوش خورده و متصل هستند، در هنگام غذا خوردن همانند یک دندان طبیعی عمل جویدن را انجام می‌دهند.
هماهنگ با دیگر دندان‌ها: دندان‌های ایمپلنت‌ شده به ‌راحتی و بدون هیچ‌گونه بریج دندان در کنار دیگر دندان‌های طبیعی قرار خواهند گرفت و سلامت کامل دندان و دهان را حفظ می‌کنند. در ایمپلنت به ‌راحتی می‌توان همانند دیگر دندان‌های طبیعی، دندان ایمپلنت ‌شده را مسواک زد.
دوام بالا ایمپلنت دندان: حفظ دندان‌های ایمپلنت ‌شده دقت و مراقبت بیش‌تری می‌خواهد و اگر به خوبی به ایمپلنت دندان توجه شود، دوام زیادی خواهند داشت.
مزایای ایمپلنت دندان (کاشت دندان)
ایمپلنت دندان (کاشت دندان) مناسب چه افرادی است؟ | بهترین مرکز ایمپلنت در تهرانپارس
 • افراد دارای ویژگی‌های زیر می‌توانند از ایمپلنت دندان به جای دندان‌های کشیده شده استفاده کنند.
 • افرادی که بیش از یک دندان خود را از دست داده‌اند.
 • افرادی که استخوان فک آن‌ها رشد کامل کرده است.
 • افرادی که استخوان زیادی برای ایمن ساختن عمل ایمپلنت دندان (کاشت دندان) دارند.
 • افرادی که بافت دهانی آنها سالم است.
 • افرادی که نمیتوانند/ نمیخواهند از دندان‌های مصنوعی استفاده کنند.
منع انجام ایمپلنت دندان (کاشت دندان) برای افرادی با مشخصات زیر:
 • افرادی که فک آن‌ها هنوز به اندازه کافی رشد نکرده است.
 • بانوان باردار
 • افراد سیگاری که بر اثر استعمال بیش از حد سیگار ممکن است پیوند استخوان و ترمیم بافت طبیعی با مشکل مواجه شود و احتمال موفق بودن را کاهش دهد.
 • افراد معتاد و افراد الکلی
 • افراد دارای بیماری‌های خاص مانند دیابت، هموفیلی، فشار خون بالا و ….
 • افرادی که سابقه پرتو درمانی در ناحیه گردن و سر بوده‌اند.
 • افرادی که دندان قروچه می‌کنند چون احتمال شکستن ایمپلنت وجود دارد.
 • افرادی که دارای سابقه استفاده از داروهای استروئید و کورتون هستند.
ایمپلنت دندان (کاشت دندان) مناسب چه افرادی است
نکات مهمی که قبل از انجام ایمپلنت دندان (کاشت دندان) باید بدانید بهترین دندانپزشکی در شرق تهران
بهتر است برای کاشت دندان عجله نداشته باشید و با دقت و حوصله به دنبال یک کلینیک دندانپزشکی با کیفیت و یک دندانپزشک خوب باشید و تا قبل از انجام ایمپلنت (کاشت دندان) سؤالات خود را از پزشک معالج خود بپرسید.
زمان ایمپلنت دندان (کاشت دندان)
در مدت زمان انجام ایمپلنت دندان و قرار دادن پیچ ایمپلنت درون استخوان فک که معمولاً بین ۲ تا ۴ ماه و در بعضی شرایط تا ۶ ماه است باید صبر کنید تا استخوان اطراف ایمپلنت شکل بگیرد و فرایند رشد، پوشاندن و جایگزینی استخوان انجام شود.
عدم ایجاد آسیب به استخوان فک
جنس ایمپلنت از تیتانیوم است که سازگار با بدن است و در بدن به ‌صورت خنثی عمل می‌کند. این جنس هیچ‌گونه ضرر یا اثری منفی‌ای در بدن ندارد و به سرعت جذب استخوان فک می‌شود. همچنین ایمپلنت از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری می‌کند.
عمل پیوند ایمپلنت به فک یک فرآیند انجام جراحی در دندانپزشکی است، که در محیط کاملا استریل ‌شده صورت می‌گیرد. میزان درد در ایمپلنت بسیار کم‌تر از سایر جراحی‌های دهانی است و با رعایت توصیه‌های دندانپزشک مربوط بدون ناراحتی پایان می‌پذیرد.
نکات مهم قبل از ایمپلنت دندان (کاشت دندان)
مراحل انجام ایمپلنت | ایمپلنت ارزان در شرق تهران
انجام ایمپلنت دندان (کاشت دندان) در ۴ مرحله صورت می‌گیرد:
 • برنامه ریزی برای طرح درمان
 • قراردادن و جایگذاری ایمپلنت
 • قرار دادن روکش
 • دقت در مراقبت‌های بهداشتی
اقدامات لازم قبل از انجام ایمپلنت | بهترین ایمپلنت در تهران
اگر داروهای مربوط به رقیق کردن خون (وارفارین یا آسپرین) را استفاده می‌کنید تحت نظر و مشورت پزشک معالج خود از ۳ تا ۵ روز قبل از عمل جراحی استفاده آن‌ها باید قطع شود و قبل از عمل باید دو قرص ژلوفن ۴۰۰ میلی گرم نیز استفاده شود.
سه روز قبل از انجام عمل ایمپلنت دندان (کاشت دندان) دهانشویه کلرهگزیدین را در نوبت سه بار در روز در دهان بچرخانید و تا یک ساعت هیچ غذایی میل نکنید.
با مشورت و تجویز پزشک انتی بیوتیک مصرف کنید.
۵ روز بعد از کاشت ایمپلنت دندان تورم در ناحیه ایمپلنت شده طبیعی است.
مرحل انجام ایمپلنت دندان (کاشت دندان)

این مطلب را به اشتراک بذارین:

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید

دریافت نوبت آنلاین جهت مشاوره