هزینه عصب کشی دندان

اگر شما هم از تعرفه هزینه عصب کشی دندان بی اطلاع هستید و می‌خواهید بدانید هزینه عصب کشی دندان طبق چه مواردی محاسبه می‌شود در این مقاله این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

آناتومی ریشه دندان به شکل کانال‌های انحنا دار یا باریکی است که موجب پیچیدگی در مراحل درمان عصب کشی دندان خواهد شد. در پروسه درمان ریشه دندان توسط متخصص عصب کشی ممکن است امکان شناسایی برخی از کانال‌های ریشه دندان حین درمان وجود نداشته باشد و در حین درمان اولیه چند کانال از دید متخصص درمان ریشه مخفی بماند و قسمتی از کانال درمان نشود. در این زمان عصب کشی مجدد دندان بعد از درمان اولیه لازم است. تعداد کانال‌های دندان عدد ثابتی نیستند و برای هر دندان متغییر است. در این میان نیز هزینه عصب کشی دندان طبق تعرفه ای مشخص و بر اساس شرایط دندان و مواد مورد استفاده محاسبه می‌شود.

هزینه عصب کشی دندان

چرا باید دندان را عصب کشی کنیم؟

در زمانی که قسمت داخلی دندان یا همان پالپ دندان که شامل رگ‌های خونی و عصب است دچار آسیب و عفونت شود، فرد احساس درد می‌کند و باید با مراجعه به متخصص عصب کشی، درمان ریشه دندان مورد نظر را انجام دهد. اگر فرد برای پیگیری درمان دندان سهل انگاری کند در نهایت دندان از بین می‌رود و باید جای خالی دندان کشیده شده با ایمپلنت جایگزین شود.
علائم نیاز به درمان عصب کشی دندان:
  • حساسیت دندان به دمای سرد و گرم
  • التهاب لثه
  • تغییر رنگ دندان
  • آبسه
هزینه عصب کشی دندان

علت تفاوت قیمت در هزینه عصب کشی دندان چیست؟

  • تفاوت قیمت در دندان مورد نظر برای درمان عصب کشی تخصصی: دندان‌های آسیا و دندان‌های عقب تر برای درمان عصب کشی گران تر هستند، زیرا دسترسی به آنها سخت تر از عصب کشی دندان جلو هستند.
  • تفاوت قمیت در تعداد کانال دندان: هزینه عصب کشی دندان به طور کلی بر اساس تعداد کانال‌های دندان مورد نظر محاسبه می‌شود.دندان‌ها به صورت کلی یک کاناله، دو کاناله و سه کاناله هستند. دندان‌های جلویی تک کانال و دندان های عقب سه کاناله هستند. دندان‌های سه کاناله کار بیشتر، مدت زمان بیشتر و دقت بیشتری نیاز دارند.
  • تفاوت قیمت در میزان پوسیدگی در دندان: مقدار پوسیدگی در دندان گاهی فقط یک سوراخ کوچک و گاها شکستگی های بزرگ است که در قیمت عصب کشی دندان تاثیر گذار می‌باشد. به همین دلیل مراجعه زود هنگام به دندانپزشک در هنگام ایجاد پوسیدگی در دندان برای صرفه جویی در هزینه ها تاثیر گذار است.
  • تفاوت قیمت در مواد استفاده شده: برای پر کردن دندان عصب کشی شده از مواد متفاوتی استفاده می‌شود. آمالگام ماده ای نقره ای رنگ است و برای دندان‌های عقب استفاده می‌شود. برای دندان های جلویی از روکش استفاده می‌شود. کامپوزیت از دیگر موادی است که برای دندان جلو استفاده می‌شود.

سوالات و نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌ها بنویسید .. حتما پاسخ خواهیم داد.

قیمت درمان ریشه دندان

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.