مرتب کردن دندان بدون ارتودنسی

مرتب کردن دندان ها بدون ارتودنسی

نا مرتب بودن دندا‌ها مشکلی شایع در میان اکثر افراد است. صاف شدن دندان با ارتودنسی در مرحله اول برای دندان‌های بهم ریخته توسط متخصص ارتودنسی تجویز می‌شود. اما در این میان روش‌های دیگری مانند مرتب کردن دندان بدون ارتودنسی و درمان کجی دندان بدون ارتودنسی وجود دارند. در ادامه این روش‌ها را بررسی خواهیم کرد.

ردیف کردن دندان ها با کامپوزیت

بعد از روش مرتب کردن دندانها با ارتودنسی، در دیگر موقعیت‌ها اولین راهی که ممکن است برای درمان بهم ریختگی دندان‌ها با شدت کم، قابل انجام باشد، ردیف کردن دندان ها با کامپوزیت است. استفاده از روش مرتب کردن دندان های کج با کامپوزیت به این صورت است که ماده ای به نام رزین کامپوزیتی روی دندان شکل داده می‌شود. علاوه بر مرتب کردن دندان ها با کامپوزیت، برای ترمیم دندان های شکسته، بستن فاصله بین دندان ها یا دیاستم، اصلاح بدرنگی دندان ها و پر کردن دندان از کامپوزیت استفاده می‌شود. در نظر داشته باشید که برای ردیف کردن دندان ها با کامپوزیت در ابتدا باید دندانپزشک بعد از بررسی دندان‌ها به این نتیجه برسد که چه درمانی برای شما مناسب تر است. همچنین باید قبل از انجام درمان کجی دندان ها با کامپوزیت مشاوره های لازم را توسط دندانپزشک انجام داده باشید.

مرتب کردن دندان ها با لمینیت

در این روش نیز در ابتدا اگر نامرتبی شدید دندانی وجود نداشته باشد، میتوان از روش مرتب کردن دندان‌ها با لمینیت استفاده کرد. لمینیت دندان علاوه بر مرتب کردن دندان ها با بهم ریختگی کم، باعث اصلاح رنگ، سفید شدن دندان و افزایش استحکام دندان می‌شود.

اهمیت مرتب کردن دندان ها

  • با دندان‌های مرتب لبخند زیباتری خواهید داشت.
  • رعایت بهداشت دهان و دندان راحت تر است.
  • لثه ها کمتر دچار عفونت لثه خواهند شد.
  • خطر ابتلا به پوسیدگی دندان در بهم ریختگی دندانی بسیار شدید است.

در نظر داشته باشید دندان‌هایی با بهم ریختگی شدید تنها با روش ارتودنسی قابل درمان و اصلاح هستند. روش های دیگر برای بهم ریختگی شدید دندان ها اثر بخشی دائمی ارتودنسی را ندارند. زیرا ارتودنسی ساختار اسکلتی کام، فک و دندان‌ها را اصلاح می‌کند. عموم بر این عقیده هستند که روش خانگی برای صاف شدن دندان ها وجود دارد، این یک تصور اشتباه است. به دنبال این که چگونه دندان هایمان را در خانه صاف کنیم نباشید ..!

بعد از تعیین وقت ویزیت و مراجعه به کلینیک دندانپزشکی سبز میتوانید از هزینه مرتب کردن دندان ها توسط متخصص ترمیم دندان ها یا متخصص زیبایی دندان ها مطلع شوید. و بهترین درمان را در جهت مرتب کردن دندان‌های خود بدون ارتودنسی انجام دهید.

مطالب بیشتر

برای نوبت دهی فرم زیر را تکمیل کنید:    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *